HBO odwołało Gentleman Jacka po dwóch sezonach.

Dramat z epoki, z brytyjską aktorką Suranne Jones, zakończył swoją emisję w HBO nieco ponad miesiąc temu, ale nie doczeka się trzeciego sezonu.

Ostateczny termin (otwiera się w nowej karcie) informuje, że dramat, który HBO wyprodukował we współpracy z BBC, był jednym z najgorzej ocenianych pod względem oglądalności, a sieć podjęła decyzję o podłączeniu atrakcji.

Stworzony przez Sally Wainwright, która ma na swoim koncie między innymi Happy Valley i Last Tango In Halifax, Gentleman Jack opowiada historię Anne Lister, przedsiębiorcy i innowatorki z lat 1830. XIX wieku w północnej Anglii.

Spektakl rozpoczął się od powrotu Listera do swojego rodzinnego miasta Halifax z planami przywrócenia posiadłości Shibden Hall jego wuja. Oczekuje się, że stanie w obronie swoich męskich kolegów, ale Lister zaczyna uchodzić za niesamowitą właścicielkę i bizneswoman, po odkryciu, że siedzi na mnóstwie snów.

Jako androgyniczna garderoba i pionierka LGBTQ+, Lister nie tylko ścigał nowo odkrytą fortunę, ale także zamożną dziedziczkę Ann Walker, którą grała Sophie Rundle z Peaky Blinders.

Spektakl opierał się na licznych pamiętnikach, które Lister prowadził za jego życia, które zawierały ponad cztery miliony słów i były w dużej mierze napisane tajnym kodem, ponieważ dokumentowały szereg potajemnych związków. Po pracy nad gazetami Wainwright stworzył serię.

W oświadczeniu przekazanym Ostatecznemu terminowi rzecznik HBO powiedział: „HBO nie będzie posuwać się naprzód z trzecim sezonem Gentleman Jack. Kiedy zaczynaliśmy tę podróż ponad pięć lat temu, wiedzieliśmy, że twórca serialu, Sally Wainwright, ma wyjątkową i przekonującą wizję”. , i bardzo miło było zobaczyć, jak podróż Anne Lister odbiła się echem wśród widzów”.

Kontynuowali: „Jesteśmy ogromnie wdzięczni Sally, nienagannej Suranne Jones i Sophie Rundle oraz całej obsadzie i ekipie za ożywienie historii Anne i Ann. Chcielibyśmy również podziękować naszym partnerom z BBC i Lookout Point za wspólną pracę przy dwóch niezwykłych sezonach.

Wainwright niedawno otworzył się o swoich nadziejach na kontynuację historii, mówiąc Newsweekowi (otwiera się w nowej zakładce), że ma jeszcze pięć lat życia Listera do zbadania, ale jeśli nie nastąpi transmisja przez inną sieć lub usługę, niestety nie będzie to możliwe . .

Czy krytycy lubili Gentleman Jacka?

Zrobili to. Dobre recenzje zarówno krytyków, jak i publiczności dla Gentleman Jack były obfite.

Program ma 92% oceny Rotten Tomatoes dla recenzji (otwiera się w nowej karcie) i jeszcze wyższą ocenę 93% wśród widzów. Nie chodzi o to, że w drugim sezonie również nastąpił spadek, z 95% krytyczną oceną.

Krytycy chwalili pisarstwo Jonesa i Wainwrighta, a także wybory narracyjne serialu i jego wyjątkowe podejście do dramatu z epoki.

Wszyscy, którzy to widzieli, uwielbiali to, ale najwyraźniej tych ludzi było za mało.

Analiza: Znak trudniejszych czasów dla HBO?

Na początku tego roku Warner Media, spółka macierzysta HBO, połączyła się z Discovery i pojawiły się liczne doniesienia z branży o twardym spojrzeniu nowego dyrektora generalnego Davida Zaslava na bilans firmy.

Po raz drugi w ostatnich dniach sieć zaoferowała anulowanie, a gwiazdorska remake The Time Traveler's Wife została usunięta po zaledwie jednym sezonie pod koniec ubiegłego tygodnia.

Sieć wydaje ogromne pieniądze na nową adaptację The Last Of Us, która ma kosztować ponad 150 milionów euro, i właśnie wydała imponującą sumę na stworzenie House of The Dragon, który ma się ukazać. . .

Co więcej, dwa hity sieci, Euphoria i Succession, szykują się odpowiednio do trzeciego i czwartego sezonu, a talent do tych programów, z ich dużymi obsadami, będzie znacznie droższy.

HBO odwołało już Demimonde, pierwszą solową kreację telewizyjną JJ Abramsa od czasu jego oryginalnego hitu Alias, który miał budżet ponad 200 milionów dolarów.

Przy stosunkowo małej widowni i kosztownej liście nadchodzących projektów, wydaje się prawdopodobne, że upadek Gentlemana Jacka jest spowodowany wyłącznie cięciami kosztów, ponieważ nikt nie może mu zarzucić twórczej porażki.

Minął rok od odwołań, dowiedz się tutaj wszystkiego, co Netflix odwołał.

Udostępnij to