Half-Life: Alyx Leviathan, nadchodzący, stworzony przez fanów mod do cieszącego się uznaniem FPS VR firmy Valve, doczekał się pierwszej pełnej odsłony rozgrywki, dając nam wgląd w jej ambitny zakres i strzelaninę.

Ujawniony jako część PC Gaming Show (otwiera się w nowej karcie) po prezentacji Xbox i Bethesda, 7-minutowy klip z rozgrywki śledzi Alyx, gdy bada coś, co wydaje się być opuszczonym wieżowcem i kopalnią. Oczywiście nie jest sama, a roi się od niej wielu żołnierzy Kombinatu i krabów.

Zapowiadany jako dodatek do Half-Life: Alyx, a nie całkowity remont, Levitation będzie zawierał wszystkie podstawowe elementy oryginalnej gry, która naszym zdaniem jest jedną z najlepszych dostępnych gier VR. Będziesz rozładowywał magazyny przeciwko Kombinatowi w strzelaninach z zasłoną, unikając szponów skaczących krabów na bardziej skoncentrowanych na horrorze segmentach poziomów i bawiąc się fizyką otoczenia, aby zyskać przewagę w strzelaninach.

Wszystko wydaje się całkiem sprytne, łącząc starannie zaplanowane otwarte obszary walki z trzymającymi w napięciu przestojami. Sama wartość produkcyjna odróżnia Levitation od innych modów, z jej pionowością i zasięgiem idealnie pasującym do oryginału Valve. Sprawdź to sam w poniższym zwiastunie rozgrywki.

Zwiastun Levitation (otwiera się w nowej zakładce) wskazywał na powrót Russella, a G-Man można zobaczyć w drugiej grze, ujawniając ciche monitorowanie twoich działań. Według tego pierwszego zwiastuna, Levitation wyśle ​​cię na polowanie na dwóch bojowników ruchu oporu, którzy zaginęli po zbadaniu tajemniczego pływającego budynku w sektorze X miasta 17.

Half-Life: Alyx Levitation zostało opracowane przez animatora Coreya Laddo i projektanta poziomów Shawna Snellinga, który wcześniej przyczynił się do powstania kilku map do Counter-Strike: Global Offensive. Gra będzie trwać od czterech do pięciu godzin i ma zostać wydana w trzecim kwartale 2023 roku (lipiec, sierpień i wrzesień) za darmo w Warsztacie Steam.

Lewitacja już wywołała poruszenie w społeczności Half-Life, a wielu ma nadzieję, że będzie tak imponująca, jak Black Mesa, remake oryginalnego Half-Life innej firmy. Ta gra ostatecznie otrzymała błogosławieństwo Valve i została wydana z wielkimi fanfarami w 2020 roku. Twórcy Levitation prawdopodobnie liczą na podobny sukces.

Udostępnij to