Przykro nam, GTA 6 nie pojawi się na Summer Game Fest, potwierdził gospodarz Geoff Keighley.

Cios dla nadziei na GTA 6 nadszedł po tym, jak Keighley opublikował na Twitterze zdjęcie (otwiera się w nowej karcie) przedstawiające niektóre z najpopularniejszych haseł wyszukiwania w mediach społecznościowych wokół „#SummerGameFest”. Oprócz „#SummerGameFest” dwa inne najpopularniejsze terminy to „wyciek #SummerGameFest” i „#SummerGameFest gta”.

Użytkownicy Twittera prawdopodobnie użyją terminu „wyciek”, aby wyszukać niezliczone przecieki, które już pojawiły się przed pokazem, w tym zdjęcia i filmy z niepotwierdzonymi postaciami Street Fighter 6 i pogłoskami, że Kojima pracuje nad nową postacią. gra o nazwie Przedawkowanie. Ale hashtag „gta” wydaje się wskazywać, że fani Grand Theft Auto są spragnieni więcej szczegółów na temat długo oczekiwanej kontynuacji kryminalnej.

Niestety dla niecierpliwych fanów, Geoff Keighley potwierdził w swoim tweecie, że zwiastun GTA 6 nie zostanie ujawniony podczas prezentacji Summer Game Fest 9 czerwca.

(*6*)Najpopularniejsze hasła wyszukiwania na Twitterze… Przepraszamy, nie ujawniamy też zwiastuna GTA6. Wiem, że dziś wieczorem łamiemy serca. #SummerGameFest pic.twitter.com/LA5LVsFfI 19 czerwca 2022

Zobacz więcej

pobożne życzenie

(Źródło zdjęcia: Rockstar Games)

Wiadomość, że Grand Theft Auto 6 nie pojawi się w pokazie Summer Game Fest, nie jest aż tak wielką niespodzianką. Ponieważ fani pragną więcej szczegółów na temat kolejnego Grand Theft Auto po jego oficjalnym ogłoszeniu w lutym na początku tego roku, warto złagodzić nasze oczekiwania, kiedy dokładnie dowiemy się więcej – i być może chwilę poczekamy.

Najpierw usuńmy złe wieści: prawdopodobnie nie dostaniemy GTA 6 do 2024 i 2025 r. Rockstar Games może nie potwierdziło daty lub okna premiery, ale jak donosiliśmy w maju 2020 r., firma macierzysta Take - Raport wyników finansowych firmy Two Interactive (otwiera się w nowej zakładce) w tym roku pokazuje, że firma planuje wydać 89 milionów euro na marketing między kwietniem 2023 a końcem marca 2024; to duży wzrost. Jak wskazuje raport, to ponad połowa oczekiwanego budżetu marketingowego na jakikolwiek inny rok fiskalny w ciągu następnej dekady, co wskazuje, że w tym czasie możemy wydać GTA 6.

Na początku tego roku, kiedy Take-Two Interactive szczegółowo przedstawiło swoją propozycję przejęcia firmy Zynga zajmującej się grami mobilnymi, udostępniło notatkę mówiącą, że „połączona spółka ma wygenerować 14% CAGR… trzyletni okres od lat fiskalnych Take-Two 2021 do 2024″. Analitycy uważają, że może to wskazywać, że Rockstar przygotowuje się do wydania ważnego adresu IP.

Ale jak wiemy, jedyną stałą rzeczą jest zmiana, a od teraz do 2024 roku wiele może się zmienić. Dowodem na to jest sama liczba opóźnień w grze, które widzieliśmy w ciągu ostatniego roku.

Dlatego jesteśmy bardziej skłonni uwierzyć, że Tom Henderson przewidział (otwiera się w nowej karcie) okno startowe 2024/2025 (co zostało potwierdzone (otwiera się w nowej karcie) przez Jasona Schreiera z Bloomberg). Ale nawet wtedy możemy widzieć opóźnienia w przyszłości. Zasadniczo nie będziemy przez jakiś czas zdobywać GTA 6.

Więc w oparciu o oczekiwane okno wydania, kiedy możemy dowiedzieć się więcej szczegółów? Cóż, jeśli spodziewane jest okno premiery w 2024 roku, spodziewamy się, że Rockstar Games zacznie udostępniać informacje w przyszłym roku, ale nie spodziewamy się ujawnienia tak dużego, jak GTA 6. Wciśnięte między inne ogłoszenia podczas czegoś takiego jak Summer GameFest. Nie, podczas gdy ogłoszenie GTA 6 Rockstar Games było bardziej jękiem niż brawami, wyobrażamy sobie, że programista będzie gospodarzem własnej prezentacji lub ogłoszenia Grand Theft Auto 6, gdy będzie gotowy.

Bazując na poprzednich zapowiedziach, wyobrażamy sobie, że deweloper może po prostu drażnić się z ujawnieniem, a następnie upuścić zwiastun wstrząsający internetem.

Tak czy inaczej, nie oczekuj wiadomości GTA 6 w najbliższym czasie i na pewno nie oczekuj ich na Summer Game Fest.

Udostępnij to