Cena GTA 5 na PS5 niedługo poszybuje w górę, ponieważ obniżka cen na wyłączność PlayStation dobiega końca.(*5*)

GTA 5 wydane na PS5 i Xbox Series X | S na początku tego roku w „specjalnej cenie startowej” (otwiera się w nowej karcie), tymczasowo obniżając znaczną część jego ceny. Fani Xbox mogli zdobyć najnowszą wersję ukochanego przestępstwa Rockstara za połowę ceny: 19.99 USD / 17.49 USD / 29.97 AU za 75% zniżki, obniżając grę do zaledwie 9.99 USD / 8.75 USD / 14.99 USD (*5*)

Ponadto, jeśli jesteś graczem PS5, który grał wcześniej w trybie wieloosobowym GTA 5 na PS4, możesz odebrać nową wersję GTA Online za darmo. Ta oferta nie jest dostępna dla posiadaczy konsoli Xbox, ale mogli wybrać samodzielny komponent dla wielu graczy za połowę ceny.(*5*)

To wszystko się zmieni, ponieważ okres zniżki po premierze będzie obowiązywał tylko do 14 czerwca. Po tej dacie GTA 5 powróci do pełnej ceny na obu konsolach: 39,99 EUR / 34,99 GBP / 59,95 USD. Dołączy do niej GTA Online, do 19.99 USD / 17.99 USD / 30.95 AU i nie będzie już bezpłatne dla graczy PS5.(*5*)

Jeśli masz najnowszy sprzęt Sony i chcesz skorzystać z rabatu, musisz kupić GTA 5 w PS Store bezpośrednio na konsoli; nie możesz skorzystać ze sklepu PS Online Store, aby kupić grę ze zniżką. Niestety oznacza to, że ci, którzy nie mają jeszcze PS5, nie mogą kupić gry za tanio, aby zachować ją później.(*5*)

Gracze Xbox mogą jednak kupić wersję Xbox Series X|S w sklepie internetowym Xbox.(*5*)

Czy następna generacja GTA 5 jest tego warta?

(*5*)(Źródło zdjęcia: Przyszłość)

To już drugi raz, kiedy GTA 5 zostało przeniesione na konsole nowej generacji. Czy naprawdę warto wskoczyć do gry wydanej prawie dekadę temu? Jasne, jeśli możesz go kupić za odpowiednią cenę, a ta zniżka po premierze działa idealnie.(*5*)

Wersja nowej generacji zawiera wiele ulepszonych opcji graficznych i trzy tryby, które pasują do Twojej platformy. Najwyższa z nich, Fidelity, oferuje ray tracing i rozdzielczości 4K, choć może osiągać tylko 30 klatek na sekundę. Tryb wydajności zamienia fantazyjne odbicia światła na limit 60 kl./s przy zachowaniu rozdzielczości Ultra HD, a wydajność RT utrzymuje 60 kl./s z ray tracingiem, ale tylko przeskalowane obrazy 4K.(*5*)

Udoskonalenia graficzne są zdecydowanie zauważalne, a podczas naszego pobytu w grze byliśmy szczególnie pod wrażeniem jego transformującego silnika oświetlenia i szybszych czasów ładowania. Nie wspominając o nowych funkcjach specyficznych dla PS5, które wykorzystują dotykową informację zwrotną i wyzwalacze adaptacyjne DualSense, dzięki czemu Los Santos jest jeszcze bardziej wciągający.(*5*)

Wszystko to za 10 euro wcale nie jest złe. Jeśli myślisz, że w pewnym momencie wskoczysz do uznanej strzelanki Rockstar z otwartym światem i masz już konsolę nowej generacji, możesz równie dobrze wskoczyć do gry już teraz. Lepiej skorzystaj ze zniżki, póki możesz.(*5*)

Udostępnij to