Jest wrzesień, co oznacza tylko jedno: czas na kolejną kamerę akcji GoPro. W rzeczywistości przyszło następca znakomitego GoPro Hero 8 Black i jest wymyślnie nazywany GoPro Hero 9 Czarny.

Dość śmiałe podejście do sprawdzonej przez firmę formuły kamery akcji, tym razem do przechwytywania wideo 5K i przedniego wyświetlacza w stylu DJI Osmo Action.

Jest wiele do porównania między flagowymi kamerami GoPro 2019 i 2020Od wybrzuszonej baterii i mocniejszego korpusu Hero 9 Black po większy ekran. Jeśli myślisz, że to będzie miłość Hero 9 Black, masz tylko częściowo rację: Hero 8 Black to nadal świetna opcja, zwłaszcza jeśli masz mniejszy budżet.

Cena jednostkowa wynosi 449.99 USD / 429.99 EUR / 699.95 USD w AUN, Hero 9 Black kosztuje około 11% więcej niż jego poprzednik w momencie premiery. Ale tym razem pojawia się dodatkowa komplikacja, ponieważ GoPro wprowadza nową usługę subskrypcji (wcześniej znaną jako GoPro Plus).

Jeśli z przyjemnością zapiszesz się na roczną subskrypcję GoPro (którą można anulować w dowolnym momencie), możesz odebrać Hero 9 Black za 349.99 USD / 329.99 EUR / 559.95 USD. Co ciekawe, takie samo traktowanie dotyczy Hero 8 Black, które teraz otrzymujesz za bardzo kuszącą cenę 299.98 USD/279.98 EUR/ 459.95 USD (w tym roczną subskrypcję GoPro).

Więc jeśli rozważasz swoje opcje, Czytaj dalej, aby określić, który aparat najlepiej spełni Twoje wysokooktanowe potrzeby., nie kosztując Cię więcej, niż jesteś w stanie zapłacić.

1. Nowy projekt

Hero 9 Black jest o około dziesięć procent większy niż Hero 8 Black. Ważąc 158 g (w porównaniu do swojego poprzednika 126 g), poczujesz go, gdy tylko go podniesiesz, o szerokości 71 mm i głębokości 33,6 mm, zdecydowanie nie jest to najmniejsza kamera akcji na scenie.

Jednak nadal łatwo jest go zapisać, więc samo w sobie nie ma większego znaczenia. Ale efekt domina polega na tym, że twoje stare pudełka lub mody, takie jak Media Mod, nie będą pasować do nowego GoPro. Mimo to istnieje powód, dla którego urósł.

GoPro Hero 9 Black 9 rzeczy, które chcemy zobaczyć w

GoPro Hero 9 Black (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Hero 9 Black ma z tyłu większy ekran dotykowy niż flagowce Hero z poprzednich lat: mierzą 2.27 cala, w porównaniu do 1.95 cala w Hero 7 i Hero 8.

Niestety podczas naszych pierwszych testów stwierdziliśmy, że nie reaguje on i jest powolny, ale GoPro twierdzi, że łatka oprogramowania pojawi się w listopadzie. Mimo to ten dodatkowy rozmiar jest mile widziany, niezależnie od tego, czy oprawiasz zdjęcia, czy łączysz je, aby szybko zmienić ustawienia.

2. Więcej rozdzielczości do gry

Dzięki nowemu czujnikowi 23,6 MP GoPro Hero 9 Black ma prawie dwukrotnie wyższą rozdzielczość czujnika niż Hero 7 Black i Hero 8 Black., co pozwala na przechwytywanie wideo w rozdzielczości do 5K i zdjęć o rozdzielczości 20,2 MP.

GoPro Hero 9 Black może być droższy niż ich

GoPro Hero 9 Black (Źródło zdjęcia: Przyszłość)

Dodatkowa rozdzielczość niekoniecznie oznacza lepszą jakość obrazu, ale odkryliśmy, że dostarczyła dodatkowych szczegółów na temat Hero 9 Black.

Zdjęcia mają teraz 14.7 megapiksela i nadają się do udostępniania w mediach społecznościowych i małych odbitek, o ile nie występuje rozmycie ruchu. Może brzmieć niesamowicie, ale Hero 8 Black działa w rozdzielczości 4K, co oznacza nieruchome obrazy o rozdzielczości 12 MP, co jest również wystarczające dla większości postów w mediach społecznościowych.

Jeśli interesują Cię zdjęcia, w tym miejscu Hero 9 Black staje się zauważalnie ostrzejszy dzięki zdjęciom o rozdzielczości 20 MP.. W dobrze oświetlonym otoczeniu przycinanie zdjęć zapewnia zauważalną poprawę szczegółowości w porównaniu z odpowiednikiem 12 MP, chociaż ogólna jakość obrazu jest bardzo podobna.

3. Lepsza żywotność baterii

Dla pokoleń Flagowe produkty GoPro Hero zostały wyposażone w baterię 1mAh. Nie wytrzymały długo (nieco ponad godzinę przy kręceniu w 4K), ale było to w dużej mierze wybaczalne, biorąc pod uwagę ich kompaktowy rozmiar. Teraz GoPro zwiększyło pojemność baterii do 1.720 mAh w Hero 9 Black, co, jak twierdzi, zwiększa jego wytrzymałość o około 30%.

GoPro Hero9 Czarny

(Zdjęcie: przyszłość)

Przekłada się to na znacznie lepszą wydajność podczas przechwytywania wideo Full HD, z nagraniem Hero 9 Black przez ponad dwie godziny i 10 minut w naszych testach., w porównaniu do Hero 8 Black, który zginął po godzinie i 30 minutach.

Większy rozmiar baterii oznacza również, że Hero 9 Black może lepiej radzić sobie z ekstremalnym zimnem według GoPro, więc powinna to być mocniejsza kamera akcji na szlakach.

Z drugiej strony, ePodczas nagrywania wideo 9K doświadczyliśmy przegrzania naszego Hero 5. Po 30 minutach wyłączył się i był bardzo gorący w dotyku, więc nawet jeśli bateria go nie powstrzymywała, podczas fotografowania w pełnej rozdzielczości może się nagrzać.

4. Nowa przednia szyba

Podobnie jak DJI Osmo Action, Hero 9 Black łączy w sobie ekran dotykowy z kolorowym ekranem przednim, który powinien pomóc vlogerom kadrować swoje ujęcia i zapewnić wygodny przegląd informacji każdemu, kto filmuje bez korzystania z tylnego ekranu.

GoPro Hero 9 Czarny

(Zdjęcie: przyszłość)

Przedni ekran Hero 9 Black nie jest wrażliwy na dotyk i nie jest płynny podczas podglądu przechwytywania wideo 5K. Nie możesz go również wyłączyć w ustawieniach, co może być denerwujące, jeśli chcesz tylko skupić się na oszczędzaniu energii baterii. To powiedziawszy, wygaśnie po minucie, podobnie jak tylny ekran.

Podobnie jak w przypadku monochromatycznego wyświetlacza hero 8 Black, Hero 9 Black wyświetla również rozdzielczość fotografowania, liczbę klatek na sekundę, procent pozostałej baterii i pozostałą pojemność karty pamięci. Możesz także wybrać między podglądem całej sceny (z wyglądem skrzynki na listy) lub przyciętą środkową częścią widoku. Zdecydowanie wolimy to pierwsze, ale fajnie jest mieć taką opcję.

5. Zwrot wymiennej pokrywki obiektywu

Hero 8 Black zrezygnował z wyjmowanych soczewek z linii Hero w mieszanej reakcji. W 2020 roku GoPro nie tylko wróciło do starej opcji wymiennych obiektywówZamiast tego stworzył wymienny mod obiektywu o nazwie Max Lens Mod.

GoPro Hero 9 Czarny

(Zdjęcie: przyszłość)

Po wyjęciu z pudełka pole widzenia Hero 9 Black jest węższe niż Hero 8 Black, ale z Max Lens Mod, Hero 9 może strzelać w rozdzielczości do 2.7K (60fps) o polu widzenia 155 stopni.

Max Lens Mod obsługuje również blokadę horyzontu, podobnie jak w GoPro Max, która (w jakiś sposób) utrzymuje poziom linii horyzontu, nawet gdy kamera jest obracana o 360 stopni. Dostępne w październiku 2020 r., Max Lens Mod kosztuje 79.99 USD / 79.99 EUR / 129.95 USD.

6. Nieznacznie poprawiona stabilizacja

Stabilizacja obrazu HyperSmooth GoPro jest najlepsza, jaką widzieliśmy w jakiejkolwiek kamerze sportowejA kiedy GoPro wprowadziło Boost, przycięty sposób o niższej rozdzielczości, aby uzyskać jeszcze stabilniejszy materiał z Hero 8 Black, fani się radowali.

Hero 9 Black działa teraz z Hypersmooth 3.0 i Boost aktywnym w pełnej rozdzielczości 5K. Jest to ulepszenie w stosunku do Hero 8 Black, który ma Boost ograniczony do 4K / 30p (i tylko w szerokim widoku, a nie Superview).

Być może główną zaletą dodatkowej rozdzielczości Hero 9 Black jest to, że daje ona pole manewru do zastosowania tych przyciętych stabilizacji w bardziej wymagających sytuacjach. Jeśli nie strzelasz dużo w ekstremalnie gorączkowych sytuacjach, stabilizacja Hero 8 Black może być dla ciebie więcej niż wystarczająca. Ale rowerzyści górscy zjazdowi prawdopodobnie będą szukać Hero 9 Black.

7. Wyrównywanie horyzontu za zamkniętymi drzwiami

Mówiliśmy już o nowym Max Lens Mod, który umożliwia blokadę horyzontu w stylu GoPro Max w Hero 9 Black, ale nie potrzebujesz modu, aby wyrównać podstawowy horyzont.

Od razu po wyjęciu z pudełka, Nowa kamera sportowa GoPro może wyrównać materiał za pomocą wbudowanych czujników, coś, co Hero 8 Black może zrobić tylko w aplikacji GoPro. Chociaż nie zapewnia to stabilnego utrzymania ekstremalnych zakrętów na stabilnym poziomie bąbelków, umiarkowane podjazdy ładnie to rekompensują.

8. Cofnij się w czasie

Jeśli grałeś w Prince of Persia, Sands of Time, pomyśl o Hindsight jako odpowiedniku Time Dagger w kamerze akcji.

Hindsight, flagowa funkcja Hero 9 Black, może uchwycić do 30 sekund materiału, zanim palec uderzy w przycisk nagrywania., dzięki czemu nie musisz się spieszyć i grzebać w ogniu akcji, aby uchwycić akcję.

GoPro Hero 9

(Zdjęcie: przyszłość)

Łatwy do aktywacji, możesz ustawić skrót wsteczny w przeglądarce, dzięki czemu można go łatwo włączać i wyłączać i działa we wszystkich rozdzielczościach.

Tymczasem użytkownicy Hero 8 Black będą musieli zejść z drogi, naciskając przycisk nagrywania. I potencjalnie wypełnią swoje fiszki, próbując wskazać idealny moment.

9. Torba sztuczek Hero 9 Black na tym się nie kończy.

Inną funkcją, której brakuje w Hero 8 Black, jest zaplanowane przechwytywanie, które, jak sama nazwa wskazuje, pozwala na zaplanowane nagrywanie, wszystko sterowane przez kamerę.

Ustaw Hero 9 Black, aby zacząć rejestrować upływ czasu, a piętnaście minut przed wschodem słońca możesz zrobić sobie przerwę, podczas gdy Hero 9 Black budzi się sam. Może to być również przydatne, jeśli planujesz użyć wielu Hero 9 Blacks, aby rozpocząć nagrywanie wydarzenia dokładnie w tym samym czasie, aby ułatwić synchronizację.

GoPro Hero 9 Czarny

(Zdjęcie: przyszłość)

Starzy faworyci również powracają, tylko tym razem, w swojej trzeciej ewolucji. HyperSmooth 3.0 i TimeWarp 3.0 doczekały się stopniowych ulepszeń nad Hero 8 Black, z najnowszym wcieleniem TimeWarp, który teraz nagrywa dźwięk podczas spowalniania nagrań poklatkowych do połowy rzeczywistej prędkości.

To, czy kupisz Hero 8 Black, czy Hero 9 Black, będzie zależeć od Twoich potrzeb i budżetu. Jeśli naprawdę chcesz GoPro lub najbardziej kompletnego vloga, to ten drugi jest najlepszy.

To powiedziawszy, jeśli chcesz świetnego wideo 4K i więcej niż odpowiedniej stabilizacji w ciele przy niższych kosztach, Hero 8 Black reprezentuje lepszą wartość z tych dwóch. Zwłaszcza z obecną ofertą abonamentową GoPro.

Udostępnij to