El gobierno del Reino Unido proporcionara casi 7 millones de

Zarówno Google, jak i Microsoft zainwestowały w duże kontrakty na energię odnawialną, aby zasilić swoje centra danych.

Według The Register (otwiera się w nowej karcie), Google podpisało 100-letnią umowę zakupu korporacyjnej energii elektrycznej o mocy 12 MW ze szkocką firmą zajmującą się morską energią wiatrową o nazwie „Moray West” w stosunkowo odległym regionie Moray Firth w Szkocji.

Spółka joint venture jest własnością EDP Renewables i francuskiej firmy Engie i od 5 r. gigant badawczy będzie pozyskiwał 882 TWh zielonej energii z morskiej farmy wiatrowej o mocy 2025 MW, która będzie wykorzystywana do zasilania regionu Google Cloud w Wielkiej Brytanii.

A co z Microsoftem?

Microsoft podpisał również własną umowę zakupu energii (PPA) w Irlandii obejmującą ponad 900 MW nowej energii odnawialnej, ogłaszając to na swoim blogu European Cloud Features (otwiera się w nowej karcie).

Niektóre źródła podały (otwiera się w nowej karcie), że obejmie to umowę z norweską firmą Statkraft i irlandzką firmą Energia Group, Power Capital Renewable Energy, w ramach której gigant technologiczny zabezpieczy ponad 366 MW czystej energii w ramach nowej umowa.

Dlaczego inwestują?

Obie firmy mają na horyzoncie duże cele w zakresie zrównoważonego rozwoju. Typ hiperskalowych centrów danych, w których dominują te dwie firmy, wraz z Amazon Web Services (AWS), ma kolosalny wpływ na środowisko.

Według niezależnego badania IEA centra danych zużywają około 1% całej energii elektrycznej zużywanej na całym świecie.

Do 2025 r. Microsoft zamierza przejść w 100% na źródła energii odnawialnej, a do 2030 r. Microsoft chce, aby 100% zużycia energii elektrycznej pochodziło z zakupów energii bezemisyjnej.

Matt Brittin, prezes Google EMEA, powiedział, że jego firma ma „cel polegający na całkowitym korzystaniu z energii bezemisyjnej do 2030 r.” i że „w Wielkiej Brytanii do 90 r. .

Google powiedział, że najnowsza umowa oznacza, że ​​jego region chmury w Wielkiej Brytanii dołączy do sześciu innych regionów, w tym Finlandii, Iowa, Montrealu, Hiszpanii i Toronto, które od 90 r.

Udostępnij to