W Portfelu Google wkrótce będzie można przechowywać cyfrowe prawo jazdy, ale

Firma Google rozpoczęła testy wersji beta nowego stanowego prawa jazdy i kart identyfikacyjnych dla aplikacji Portfel na Androida, ale tylko dla mieszkańców stanu Maryland.

Minęło trochę czasu, odkąd ostatnio widzieliśmy funkcję identyfikacji cyfrowej. Po raz pierwszy została ujawniona w maju podczas wydarzenia Google IO w ramach rewitalizacji długo zaniedbywanej aplikacji Wallet. Według strony pomocy Google (otwiera się w nowej karcie), funkcja zostanie zaakceptowana przez Administrację Bezpieczeństwa Transportu (lepiej znaną jako TSA) „na niektórych obsługiwanych lotniskach”, choć nie mówi, które. Jednak TSA ma pełną listę uczestniczących lotnisk (otwiera w nowej karcie) na swojej stronie internetowej w Stanach Zjednoczonych, w tym Baltimore/Washington International Airport w Maryland.

Zainteresowani mieszkańcy Maryland muszą spełnić kilka wymagań. Twój smartfon musi mieć system Android 8.0 lub nowszy. Musisz być także testerem w programie publicznych beta usług Google Play – otwiera się w nowej karcie. Należy ustawić blokadę ekranu oraz włączyć Bluetooth i narzędzie Urządzenia w pobliżu.

Ustanowienie

Google twierdzi, że uzyskanie identyfikatorów cyfrowych zajmie kilka dni od momentu dołączenia do programu. Jeśli po kilku dniach nadal nie masz wersji beta, firma prosi o przesłanie raportu, aby móc Ci pomóc

Po pobraniu posiadacza identyfikatora cyfrowego w aplikacji pojawi się nowy wpis „Dowód osobisty (beta)”. Zrób zdjęcie obu stron dowodu osobistego i nagraj krótki film. Następnie Portfel Google wyśle ​​zrzut ekranu filmu do „wystawcy identyfikatora w celu weryfikacji”. W tym przypadku wystawcą jest prawdopodobnie Maryland Motor Vehicle Administration (MVA), która wydaje karty identyfikacyjne w stanie. Przypuszczalnie, gdy identyfikatory cyfrowe zostaną wprowadzone w całym kraju, aplikacja będzie używać stanowego odpowiednika MVA.

Wersja beta, o której nie wspomniano na stronie pomocy technicznej, zawiera trzy funkcje bezpieczeństwa (otwiera się w nowej karcie): łatwe, prywatne i bezpieczne. Patrząc na opis, Easy pokazuje wszystkie poświadczenia identyfikatora cyfrowego dla punktów kontrolnych TSA. Prywatny pozwala kontrolować, co jest udostępniane i kto może to zobaczyć. Secure szyfruje Twój identyfikator, więc tylko Ty możesz go zobaczyć.

Firma twierdzi, że w tym momencie „niektóre funkcje mogą nie działać zgodnie z oczekiwaniami” i zaleca, aby ludzie zawsze mieli przy sobie swój fizyczny dowód osobisty. A jeśli chodzi o wprowadzenie na rynek krajowy, przedstawiciel firmy powiedział nam, że Google nie ma gotowej daty, ponieważ „właśnie rozpoczął pilotaż w Maryland…”

chronić tożsamość

Stan Maryland nie jest obcy technologii identyfikacji cyfrowej. Firma Apple uruchomiła identyfikatory cyfrowe – otwiera się w nowej karcie – dla swojej aplikacji Portfel we wrześniu 2021 r., umożliwiając użytkownikom w wielu stanach, w tym Maryland, korzystanie z identyfikatorów cyfrowych w punktach kontrolnych TSA. W szczególności Maryland Mobile ID (otwiera się w nowej karcie) ma nawet te same poziomy bezpieczeństwa Easy, Private i Secure, aby chronić właścicieli iPhone'a. To dobrze, że urządzenia mobilne przyjmują tę technologię dla wygody, ale nie możemy się nie martwić, jeśli ta technologia sprawi, że telefony staną się większym celem kradzieży tożsamości. Dzięki identyfikatorom cyfrowym masz w telefonie jeszcze więcej danych osobistych.

Jeśli obawiasz się o bezpieczeństwo tożsamości, zalecamy sprawdzenie ostatnio zaktualizowanej listy TechRadar najlepszych zabezpieczeń przed kradzieżą tożsamości na rok 2022, aby zwiększyć swoje bezpieczeństwo.

Udostępnij to