Google TV i Android TV to dwie różne platformy multimedialne, które umożliwiają strumieniowe przesyłanie ulubionych filmów, programów telewizyjnych, muzyki itp.

Podczas Firma Google opracowała Android TV do użytku w telewizorach, odtwarzacze multimedialne, urządzenia do przesyłania strumieniowego i nie tylko, platforma, która pojawiła się pod wieloma postaciami i iteracjami od czasu jej uruchomienia w 2014 roku, Google TV to zasadniczo popularna wersja, z dodatkowymi funkcjami i kilkoma poprawkami projektowymi.

Android TV i Google TV oferują prawie to samo, jak aplikacje do przesyłania strumieniowego i przeglądania Internetu, z kilkoma kluczowymi różnicami, ale Czym są i który z nich jest naprawdę najlepszy?

Co to jest Google TV?

W zeszłym roku Google ogłosił swoją nową platformę smart TV, znaną jako Google TV. Google TV to interfejs użytkownika działający na urządzeniach z Androidem, takich jak smartfony, telewizory i najnowszy Google Chromecast.

Google TV umożliwia użytkownikom dostęp do ulubionych treści, w tym Netflix, Disney Plus, Amazon Prime Video, YouTube, Apple TV, HBO Max i innych. Chociaż może to brzmieć podobnie do innych inteligentnych platform na rynku, Google TV chce, aby użytkownicy mieli łatwiejszy i szybszy dostęp do najczęściej oglądanych i polecanych treści. Robi to, mieszając całą zawartość z każdej usługi przesyłania strumieniowego i umieszczając ją w jednym interfejsie, dzięki czemu można przeszukiwać wszystkie usługi przesyłania strumieniowego jednym kliknięciem.

Na przykład zamiast szukać treści Netflix w aplikacji Netflix, przejdź do ekranu głównego, na którym Google TV zapewni szybki i łatwy dostęp do tego, co chcesz oglądać, bez konieczności marnowania czasu na dostęp do każdej aplikacji.

Chromecst z Google TV

Ten model Chromecasta był pierwszym streamerem, który wprowadził na rynek Google TV (Źródło zdjęcia: Google)

Google TV ma wiele funkcji niedostępnych w Android TV. Wspaniałą rzeczą w Google TV jest to, że jest znacznie łatwiejsza w użyciu, ponieważ nie musisz znajdować się przed ekranem, aby działało. Możesz dodawać filmy lub programy telewizyjne do listy obserwowanych za pomocą telefonu, co doskonale nadaje się do planowania oglądania z wyprzedzeniem.

Google TV ma również inteligentny, inteligentny silnik, który sugeruje treści, które mogą Ci się spodobać, na podstawie Twoich wcześniejszych nawyków oglądania. Może to być szczególnie przydatne, jeśli jesteś seryjnym graczem, który zawsze szuka nowych programów do obejrzenia.

Google TV jest również świetnym dodatkiem, jeśli masz dzieci, ponieważ możesz stworzyć kanał tylko dla nich, który będzie wyświetlał tylko treści odpowiednie dla wieku. Rodzice mogą zachować pełną kontrolę nad tym kanałem, używając aplikacji Family Link do blokowania aplikacji, kontroluj, które aplikacje są używane, a także ustawiaj limity oglądania i pory snu.

Jeśli posiadasz Google Nest, pokochasz również nowy system Google TV, ponieważ możesz podłączyć kamerę Google Nest i oglądać obraz z kamery na telewizorze.

Dodatkowe funkcje Google TV obejmują wbudowane pokazy slajdów Zdjęć Google oraz możliwość sterowania innymi inteligentnymi urządzeniami domowymi, takimi jak oświetlenie, bezpośrednio z ekranu telewizora. Istnieje również obsługa wielu kont użytkowników, co jest przydatne, jeśli Ty i Twoje gospodarstwo domowe korzystacie z różnych treści.

Co to jest Android TV?

Android TV to system operacyjny Android zaprojektowany przez Google do użytku w telewizorach., urządzenia do przesyłania strumieniowego, cyfrowe odtwarzacze multimedialne, a nawet listwy dźwiękowe. Android TV jest wbudowany w wiele telewizorów od takich marek jak Philips, Sony i Sharp. Oferuje szeroką gamę aplikacji w sklepie Google Play, w tym Netflix, Disney Channel, Spotify, YouTube i HBO Now. Istnieje również wiele opłacalnych kanałów na żywo za pośrednictwem Android TV, w tym Bloomberg TV, NFL i ABC, a także wiele aplikacji do gier.

Android TV usuwa bałagan z drogi, zapewniając usprawnione i prostsze wrażenia, które ograniczają się do tego, co może obsłużyć Twój telewizor.

Oznacza to Sklep Google Play na telewizorach z systemem Android pokazuje tylko aplikacje kompatybilne z platformą telewizyjną, a nie wszystkie dostępne na smartfony.

Telewizory wyprodukowane od 2017 roku z systemem Android TV są również domyślnie zintegrowane z Asystentem Google. Możesz więc po prostu powiedzieć „OK Google”, aby kontrolować produkty inteligentnego domu, a także wykonywać zadania związane z zarządzaniem życiem, takie jak sprawdzanie kalendarza lub dodawanie do listy rzeczy do zrobienia.

Xiaomi Mi TV 4S

Android TV to dość popularna platforma smart TV (Źródło zdjęcia: Joakim Ewenson)

Wyszukiwanie głosowe, dzięki funkcji zdalnego sterowania, może zaoszczędzić czas na wpisywanie tego, czego szukasz; Po prostu powiedz na pilocie nazwę aktora, filmu lub programu telewizyjnego, którego szukasz, a Android TV znajdzie go za Ciebie.

Android TV może istnieć już od jakiegoś czasu, ale zdecydowanie nadąża za najnowszymi trendami. Jeśli masz dość przewijania najnowszych ruchów tanecznych w telefonie, teraz znajdziesz aplikację TikTok wbudowaną w telewizory Smart TV z systemem Android.

Dołączona jest również inna fajna funkcja, jeśli nie możesz oglądać filmu lub programu telewizyjnego bez zastanawiania się, gdzie wcześniej widziałeś aktora. Wyszukaj nazwisko aktora, a znajdziesz wszystkie tytuły, w których zagrał, wraz z jego biografią, oszczędzając ci wizyty w IMDB.

Użytkownicy Android TV powinni niedawno zobaczyć aktualizację interfejsu użytkownika, który zawiera teraz trzy nowe karty, w tym Home, Discover i Apps, które mogą ułatwić znajdowanie treści i emulować nową. Chromecast z Google TV, nawet bez całkowitego przejścia na nową platformę.

Skąd wziąć Google TV

Chromecast

(Kredyt obrazu: Google)

Najlepszym sposobem na oglądanie Google TV jest zakup Chromecasta z Google TV. Ten nowy Chromecast ma najnowszą technologię, w tym Strumieniowanie wideo 4K i pilot głosowy.

Pod względem ceny kosztuje 49.99 USD / 59.99 EUR / 99 USD, co jest nieco tańsze niż Chromecast Ultra, ale jeśli nie chcesz przesyłać strumieniowo gier, jest to idealny wybór.

Jeśli chodzi o zakup telewizora z wbudowaną Google TV, Sony jest obecnie jedyną opcją. Sony zdecydowało się na korzystanie z Google TV w swoich telewizorach z najwyższej półki, w tym w 4K OLED Sony A90J i mistrzu LCD Sony X95J.

Skąd wziąć Android TV

Sony A8 OLED!

(Zdjęcie: Sony)

Android TV można znaleźć na wielu telewizorach Smart TV Philips, Sharp, Toshiba i Sony to tylko niektórzy producenci, którzy standardowo udostępniają tę funkcjonalność. Można go również znaleźć w odtwarzaczach strumieniowych wideo, takich jak Nvidia Shield TV Pro.

Zeszłoroczny Sony A8H OLED to nadal jeden z najlepszych telewizorów i jeden z platformą Android TV. Ten telewizor oferuje niesamowitą jakość obrazu w połączeniu z potężnym systemem dźwiękowym, co czyni go idealnym wyborem dla każdego entuzjasty kina domowego. Jeśli chodzi o cenę, 55-calowy model kosztuje 1,899 USD / 1,799 EUR, podczas gdy większy 65-calowy model kosztuje 2,799 USD / 2,799 EUR.

Jak wypada porównanie Google TV i Android TV i co jest lepsze?

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że Google TV to tylko aktualizacja Android TV, która wprowadza nową nazwę, nowy interfejs użytkownika i nowe funkcje. Funkcje, bardziej rebranding niż rewolucja i nie pomylilibyście się. Ale To, że Google TV jest teraz na scenie, nie oznacza, że ​​Android TV zniknął.

Główna różnica między nimi polega na tym, że Google TV koncentruje się na interakcji użytkownika i dostrajaniu treści, więc znalezienie tego, co chcesz obejrzeć, jest proste i eleganckie.. Google TV oferuje również listę obserwowanych, która umożliwia łatwe oznaczanie treści z różnych aplikacji do późniejszego obejrzenia. Możesz to zrobić z dowolnego urządzenia, które umożliwia zalogowanie się na konto Google, dzięki czemu możesz się zalogować, niezależnie od tego, czy jest to telefon, czy laptop.

Jednak od 2021 r. mWielu producentów telewizorów korzystających z Android TV przełączy się na Google TV jako główny interfejs. Ponadto możesz również uzyskać dostęp do Google TV za pośrednictwem urządzeń do strumieniowego przesyłania multimediów, takich jak Google Chromecast, dlatego jako podstawową opcję przesyłamy po stronie Google TV.

O ile nie planujesz modernizacji telewizora, prawdopodobnie nie musisz się zbytnio martwić o zmianę. O ile oczywiście telewizor z systemem Android nie działa zbyt wolno, w takim przypadku taniej może być kupienie nowego Chromecasta z Google TV zamiast nowego ekranu telewizora.