Google revela grandes cambios para hacer su busqueda mas facil

Firma Google ogłosiła szereg zmian w swojej podstawowej funkcji wyszukiwania, skupiając się na przyspieszeniu i wygodniejszym wyszukiwaniu w Internecie i nie tylko.

Wszystkie te zmiany, ogłoszone na konferencji Search On (otwiera się w nowej karcie), zostaną wprowadzone w całych Stanach Zjednoczonych, a pierwszym ważnym wprowadzeniem jest wprowadzenie skrótów do różnych narzędzi, schowanych tuż pod poprzeczka śledztwa.

Są to na przykład ikona służąca do tłumaczenia tekstu za pomocą aparatu, rozpoznawania melodii przez nucenie jej lub pomoc w rozwiązywaniu problemów domowych przez aparat — często potrzebne zadania, do których można teraz bardzo szybko uzyskać dostęp jednym dotknięciem. w odpowiednim skrócie.

W takim przypadku funkcja pojawi się na początku w aplikacji Google na iOS w USA (w języku angielskim), z szerszym wdrożeniem, co do którego nie ma wątpliwości.

Aby podstawowe wyszukiwanie było szybsze i bardziej intuicyjne, Google wprowadza opcje motywu, które pojawiają się bezpośrednio pod polem wyszukiwania podczas wpisywania zapytania. Przykład podany przez Google dotyczy osoby, która wpisuje hasło „najlepsze miasta w Meksyku”, a po wpisaniu tego tekstu pojawia się kilka sugestii dotyczących uzupełnienia zapytania, na przykład „dla rodzin”, „dla emigrantów”, „ wycofywanie się". , i tak dalej od razu. To są najbardziej prawdopodobne opcje, których będziesz potrzebować i miejmy nadzieję, że pozwolą Ci szybko uzupełnić zapytanie jednym dotknięciem.

Po raz kolejny ta funkcja zostanie uruchomiona w Stanach Zjednoczonych w ciągu „następnych kilku miesięcy”, informuje nas Google, i to samo dotyczy pozostałych funkcji, które zamierzamy zbadać.

Po tym następują szczegóły ujawnione przez wyszukiwanie, które ponownie w przykładzie wyszukiwania miasta przez Google, będzie teraz wyraźnie zawierać historie wizualne i klipy wideo osób, które odwiedziły tę konkretną lokalizację. Nacisk kładziony jest na przekazywanie bardziej praktycznych informacji, takich jak wskazówki dotyczące poruszania się po mieście, jak się tam dostać lub co robić, gdy tam jesteś, a nie tylko, powiedzmy, fakty historyczne lub geograficzne (nie żebym ja w rezultacie jeszcze tego nie dostanę).

Po przeprowadzeniu wyszukiwania pod polem wyszukiwania pojawią się również przyciski sugestii, wskazujące inne tematy, które warto poznać, na przykład plaże w tym mieście, które odwiedzisz. Wystarczy je dotknąć i w razie potrzeby zagłębić się w inne sugestie. .

Na koniec Google informuje nas, że zmienia sposób prezentowania wyników wyszukiwania, aby „lepiej odzwierciedlić sposób, w jaki ludzie przeglądają tematy”, co oznacza, że ​​po przewinięciu w dół powiązane tematy zostaną podświetlone. Kontynuując podany przykład miasta, tematy te obejmują znaleziska, takie jak lokalna kuchnia i przepisy, tradycje muzyczne, sztuka i nie tylko.

Analiza: Niektóre główne zmiany będą ewoluować w czasie

Ogólnym celem jest zatem ułatwienie i przyspieszenie wyszukiwania, jak wspomnieliśmy na początku, oraz zapewnienie bardziej praktycznych treści i porad w postaci filmów wideo osób, które odwiedziły dane miejsce, a wszystko po to, aby było to jak najłatwiejsze. przeglądać i eksplorować wszelkiego rodzaju powiązane tematy.

W niektórych zakątkach sieci ostatnio zauważyliśmy wątki o tym, że Google nie jest tym, czym był kiedyś, jeśli chodzi o jakość wyników wyszukiwania, więc może firma uznała, że ​​nadszedł czas, aby zacząć trząść. , w dość duża droga Camino. Jest tu zdecydowanie nowe podejście do wyszukiwania z tymi wszystkimi różnymi elementami, więc ciekawie będzie zobaczyć, jak to się rozegra, gdy użyjemy nowego wyszukiwania; i oczywiście jaka jest reakcja tych, którzy stali się bardziej sceptyczni wobec Google.

Google jest tak starym weteranem sieci, jak można się spodziewać, i na pewno pójdzie z duchem czasu. Więc kiedy pojawiają się plotki o tym, że młodzi ludzie używają TikTok do odkrywania rzeczy zamiast wyszukiwarki Google, nie powinno to stanowić zagrożenia dla Google, ale zdecydowanie jest to coś, co budzi niepokój i warto na to zwrócić uwagę.

Nie wiemy, kiedy inne regiony poza Stanami Zjednoczonymi otrzymają te zmiany, ale biorąc pod uwagę, że nadchodzą one w „nadchodzących miesiącach” w USA, wygląda na to, że będzie to powolne wdrażanie, szczególnie na świecie. zakończenia.

Udostępnij to