Google może zaoferować darmowym użytkownikom G Suite

Użytkownicy G Suite zdenerwowani niedawną decyzją Google o naliczaniu opłat za oprogramowanie komputerowe mogą mieć szczęście z powodu potencjalnej wady.

Firma ogłosiła niedawno, że wszyscy użytkownicy poprzedniej bezpłatnej wersji G Suite zostaną uaktualnieni do płatnej wersji Google Workspace, aby zachować dostęp do takich narzędzi, jak Gmail, Meet i Dokumenty.

Zirytowało to użytkowników, którzy mogli niedawno zarejestrować się w oprogramowaniu, zwłaszcza użytkowników nieprofesjonalnych, którzy muszą zapłacić po raz pierwszy, ale pomoc może być dostępna.

Darmowy pakiet G

Google powiedział, że bezpłatna starsza wersja G Suite nie będzie już dostępna od 1 lipca 2022 r., Ponieważ nie wszyscy użytkownicy zaczęli płacić po 60 dniach blokady.

Ale usterka zauważona przez pisarza Ars Technica, Rona Amadeo, oznacza, że ​​nieprofesjonalni użytkownicy mogą obejść tę zmianę. Witryna wykryła, że ​​sekcja najczęstszych pytań dotyczących przejścia zawiera sekcję dotyczącą użytkowników „korzystających ze starej bezpłatnej wersji G Suite do użytku osobistego i nie chcących przechodzić na subskrypcję Google Workspace”.

Obejmuje to użytkowników, którzy mogli zarejestrować się w początkowej wersji Workspace, znanej jako Google Apps, gdy została wydana w 2006 roku, ale z adresem e-mail innym niż gmail.com. Może to również obejmować użytkowników, którzy udostępnili konta Google rodzinie lub znajomym, którzy są nadal powiązani z określonymi usługami, ale nie pełny zestaw narzędzi Workspace.

„Rozumiemy, że niektórzy klienci mogą nie korzystać z bezpłatnej, starszej wersji G Suite dla Firm i mogą być zainteresowani innymi opcjami” – zauważyła firma.

Użytkownicy nieprofesjonalni z 10 lub mniej użytkownikami w grupie są proszeni o zalogowanie się na swoje konto administratora w celu podania większej ilości informacji, co oznacza, że ​​mogą kontynuować swoją obecną sytuację przynajmniej przez chwilę dłużej.

Firma Google zaplanowała automatyczne przejście od 1 maja bezpłatnych użytkowników na „rozszerzoną płatną subskrypcję Google Workspace” na podstawie analizy wykorzystania przez klientów i funkcji, które, jak sądzi, będą im potrzebne.

Plany Google Workplace zaczynają się od 6 EUR za użytkownika miesięcznie za opcję Business Starter, przy czym oferowane są również Business Standard (12 EUR za użytkownika miesięcznie) i Business Plus (18 EUR za użytkownika miesięcznie), oferując coraz wyższy poziom usług wraz z opłata zapłacona.

Google oferuje dwunastomiesięczną zniżkę i nie zacznie pobierać opłat za subskrypcję do 1 lipca 2022 r. Firma oferuje również firmom, które nie chcą płacić ani ulepszać możliwości eksportowania swoich danych bez dodatkowych kosztów.

W październiku 2020 r. Google zmienił nazwę G Suite na obszar roboczy, starając się ustrukturyzować niezliczone aplikacje i usługi.

Początkowo określana jako „przyszłość pracy”, nowa platforma miała na celu poprawę interoperacyjności różnych usług zwiększających wydajność, zacierając granice między poszczególnymi produktami, aby zapewnić bardziej płynne działanie.

Via 9to5Google

Udostępnij to