Menedżer haseł Google obsługuje tę funkcję bezpieczeństwa.

Po miesiącach spekulacji wydaje się, że Chrome 108 wprowadza interfejs aktualizacji haseł dla użytkowników Androida.

Według 9To5Google(Otwiera się w nowej karcie), Google zastępuje natywną listę poświadczeń przeglądarki Androida wieloplatformowym menedżerem haseł Google.

Niektórzy użytkownicy Chrome 107 widzą również wdrożenie, w którym firmowy menedżer haseł bierze odpowiedzialność za zapisane dane z poziomu samej przeglądarki.

Menedżer haseł Google na Androida

Sprawdzanie zapisanych haseł będzie również znacznie łatwiejsze dzięki nowemu menu znajdującemu się w menu Ustawienia Chrome, a nie pod Google > Zarządzaj kontem Google > Bezpieczeństwo > Menedżer haseł, w aplikacji Ustawienia. Da to platformie przewagę nad Apple, z hasłami dostępnymi za pośrednictwem różnych podmenu w aplikacji Ustawienia.

Aby uprościć zarządzanie hasłami i ułatwić identyfikację złamanych haseł, interfejs działa podobnie do interfejsu passwords.google.com, który może być chroniony danymi biometrycznymi, takimi jak „odcisk palca”.

Aktualizacja została po raz pierwszy zauważona w Chrome 103, ale wygląda na to, że przybierze pełną formę w wersji 108, która została wydana pod koniec listopada 2022 roku.

Ułatwienie lokalizowania i zmiany haseł może być oznaką, że Google przygotowuje się do przyspieszenia funkcji logowania bez hasła, która wciąż ma trudności z przyjęciem.

Główna konkurencja pochodzi od Apple, które również zwraca uwagę na przyszłość bez haseł, i chociaż rewolucja buduje się przy użyciu tej samej technologii, nadal nie jest jasne, w jaki sposób użytkownicy będą mogli przenosić hasła z urządzenia z systemem iOS na urządzenie z Androidem. (i odwrotnie), co może zablokować użytkowników w systemie operacyjnym, dopóki prosta poprawka nie zostanie szczegółowo opisana.

Udostępnij to