Google Meet wkrótce otrzyma szereg nowych funkcji, które sprawią, że życie w klasie stanie się inteligentniejsze i bardziej intuicyjne dla nauczycieli i uczniów.

Pierwszy to dodatek do usługi wideokonferencji, który automatycznie zapisuje wykłady do dokumentu Google, ułatwiając nauczycielom i wykładowcom udostępnianie przeszłych sesji.

Firma twierdzi, że ta przeprowadzka, dostępna w Google Workspace for Education Plus oraz w planach uaktualnień dotyczących nauczania i uczenia się, pozwoli zaoszczędzić miejsce w porównaniu z pełnym rekordem i może ułatwić uczniom znalezienie określonych sekcji lub obszarów, na których mogą się skoncentrować.

Google Meet w szkołach

W innych miejscach sesje Google Meet w Workplace for Education mogą teraz organizować ankiety i sesje pytań i odpowiedzi, które wcześniej były ograniczone do użytkowników biznesowych, a także używać obrazu w obrazie do zarządzania prezentacjami klasowymi, jednocześnie utrzymując wszystkich w zasięgu wzroku uczniów na zajęciach.

Wydarzenia publiczne, takie jak apele szkolne i rozdania nagród, można teraz transmitować na żywo w YouTube, co ułatwia rodzicom, rodzinie i przyjaciołom uczestnictwo w specjalnych okazjach lub angażowanie większej liczby osób w posiedzenia zarządu.

Google uruchomiło również nową aplikację edukacyjną dla systemu operacyjnego Chrome, z nową usługą Screencast, która daje nauczycielom możliwość tworzenia biblioteki wideo z poprzednich lekcji udostępnianych za pośrednictwem Dysku Google.

Te filmy można edytować, dostosowywać i transkrybować za pomocą Screencast, a także obsługują wprowadzanie piórem, umożliwiając uczniom (i nauczycielom) rysowanie lub opisywanie filmów.

Screencast będzie dostępny od wersji Chrome OS M103, a firma przeprowadzi ostateczne testy i testy przed uruchomieniem.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak firma ogłosiła, że ​​połączy Google Meet z bardziej ukierunkowaną na konsumentów platformą Duo w jedną platformę.

Przeprowadzka zapewni użytkownikom „zintegrowane rozwiązanie do rozmów wideo i spotkań”, ponieważ Duo zostanie przemianowane na Google Meet później w 2022 roku.

Udostępnij to