Dwa lata temu Google ogłosił, że pracuje nad Chromebookami kompatybilnymi ze Steam. Według nowego raportu to śmiałe twierdzenie wydaje się być o krok bliżej realizacji.

Ostatnie zmiany wprowadzono w systemie operacyjnym Chrome, włączając obsługę klawiatury RGB. Te zmiany nie tylko umożliwiłyby obsługę klawiatur USB i Bluetooth z tą funkcją, ale mogłyby również być w toku dla nowych laptopów. Powiedzmy, na przykład, te same Chromebooki, które Google twierdzi, że rozwija.

Obsługa RGB w Chrome OS może również skrywać tajemnicę. Pojawiły się tam trzy kodowe nazwy sprzętowe: Vell, Taniks i Ripple. Vell i Taniks to nazwy oparte na procesorach laptopów Intel Alder Lake 12. generacji, podczas gdy Ripple wydaje się być odłączaną klawiaturą.

Według raportu 9to5Google, te kryptonimy sprzętowe mają powiązane z nimi nazwiska pracowników, wskazujące, które marki producentów mogą pracować na wspomnianych laptopach. Vell najwyraźniej jest rozwijany przez HP, a Lenovo podobno pracuje nad Tanikami.

Należy pamiętać, że jest to tylko założenie oparte na kodzie źródłowym, co oznacza, że ​​jak zwykle najlepiej jest zwolnić, dopóki Google oficjalnie czegoś nie ogłosi, niezależnie od tego, czy jest to Chromebook do gier, czy coś innego.

Przechodzę Krawędź

Najlepsze dzisiejsze oferty laptopów na Chromebooki

Google może w końcu wprowadzić obsługę Steam na Chromebooki

Udostępnij to