Google wypuścił Chrome 103, w którym od lat próbuje rozwiązać problemy z synchronizacją, które użytkownicy mieli z urządzeniami Google, zaczynając od Phone Hub.

W tej nowej aktualizacji (otwiera się w nowej karcie) funkcja poprawia sposób wyświetlania zdjęć zrobionych na urządzeniu z Androidem na innych urządzeniach Google, takich jak Chromebooki i tablety, o ile jesteś zalogowany na to samo konto.

Istnieje również lepszy sposób udostępniania haseł Wi-Fi dzięki funkcji Near Sharing. Po połączeniu się z siecią możesz udostępnić ją na przykład innemu Chromebookowi lub smartfonowi, na przykład Pixelowi 6, co pozwoli im błyskawicznie połączyć się z siecią.

Miło jest wreszcie zobaczyć te funkcje jakości życia pochodzące od Google, biorąc pod uwagę, że Apple ma je od lat. Jednak chociaż firma twierdzi, że to dopiero początek tego, co chce zrobić w zakresie synchronizacji urządzeń, powinno to nastąpić znacznie wcześniej.

Analiza: dobry start Google, teraz zobaczmy więcej

(Kredyt obrazu: ASUS)

Żyjemy w erze, w której wielu użytkowników posiada więcej niż jedno urządzenie inteligentne, a wiele z nich korzysta z oprogramowania Google. Biorąc pod uwagę, że od lat trudno było udostępniać treści między urządzeniami, niepokojące jest to, że firma nie podjęła wcześniej działań, aby to ulepszyć.

Na przykład usługa iCloud firmy Apple umożliwia udostępnianie kart i haseł Wi-Fi między użytkownikami od 2015 r., Podczas gdy parowanie słuchawek AirPods z iPhonem istnieje od 2017 r., Podczas gdy Google wprowadził podobną funkcję dopiero w 2021 r.

Nadszedł czas, aby firma podjęła działania w tej sprawie i to uspokaja, że ​​wydaje się to robić. Jednak czas pokaże, jak szybko te zmiany pojawią się w Androidzie 13, systemie operacyjnym Chrome i nie tylko.

Udostępnij to