Niektórzy użytkownicy systemu macOS próbujący przesłać własne pliki do usługi przechowywania w chmurze Google otrzymali powiadomienia o naruszeniu praw autorskich.

Niezadowolony użytkownik Reddita poinformował niedawno, że plik „.DS_Store” na jego Dysku Google został oznaczony przez giganta wyszukiwania za naruszenie ich zasad dotyczących naruszenia praw autorskich. Najwyraźniej nie jest to pierwszy taki problem, ponieważ użytkownicy macOS również zgłaszali podobne problemy w zeszłym miesiącu.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, .DS_Store to plik metadanych, który użytkownicy Apple mogą zobaczyć podczas przesyłania folderów i plików z macOS do innych systemów operacyjnych, takich jak Windows lub Linux. MacOS Finder automatycznie generuje te typy plików, aby przechowywać niestandardowe atrybuty i metadane, takie jak informacje o ikonach i położenie obrazów tła. Finder następnie wykorzystuje te informacje, aby wyświetlić układ w oparciu o preferencje użytkownika.

W większości przypadków pliki .DS_Store są ukryte w Finderze w taki sam sposób, jak pliki desktop.ini i thumbs.db są ukryte w Windows 10 i Windows 11. Jednak Microsoft Explorer ma ustawienia, które pozwalają użytkownikom zobaczyć te „ukryte” pliki . dokumentacja.

brak znanej przyczyny

Obecnie nadal nie jest jasne, dlaczego Dysk Google oznacza pliki DS_Store za naruszenie praw autorskich, gdy są one przesyłane do pamięci w chmurze użytkownika.

Chociaż BleepingComputer nie był w stanie odtworzyć problemu, placówka uważa, że ​​poleganie przez Google na sumach kontrolnych w celu śledzenia treści chronionych prawem autorskim mogło doprowadzić do potencjalnej kolizji skrótów. Jeśli plik chroniony prawem autorskim i zwykły plik mają ten sam skrót, może to spowodować fałszywe naruszenia.

Podobny incydent miał miejsce niedawno, gdy Dysk Google przypadkowo oznaczył prawie puste pliki zawierające tylko kilka cyfr za naruszenie firmowych plików naruszenia praw autorskich. Według rzecznika Google, który rozmawiał z placówką, firma odkryła i naprawiła problem, który dotyczył tylko niewielkiej liczby plików na Dysku w styczniu.

Jeśli Google nieprawidłowo oznaczy Twoje pliki z powodu naruszenia praw autorskich, nie martw się, ponieważ firma wie o problemie i wkrótce zostanie on naprawiony.

Przez BleepingComputer

Udostępnij to