Dysk Google oznacza niektóre pliki systemu macOS pod kątem naruszenia praw autorskich

Dysk Google oznacza niektóre pliki systemu macOS pod kątem naruszenia praw autorskich

Niektórzy użytkownicy systemu macOS próbujący przesłać własne pliki do usługi przechowywania w chmurze Google otrzymali powiadomienia o naruszeniu praw autorskich.

Niezadowolony użytkownik Reddit niedawno poinformował, że plik „.DS_Store” na jego Dysku Google został oznaczony przez giganta wyszukiwania jako naruszający zasady dotyczące naruszenia praw autorskich. Najwyraźniej nie jest to pierwszy przypadek napotkania tego problemu, ponieważ użytkownicy systemu macOS również zgłaszali podobne problemy w zeszłym miesiącu.

Dla tych, którzy nie są zaznajomieni, .DS_Store to plik metadanych, który użytkownicy Apple mogą zobaczyć podczas przesyłania folderów i plików z systemu macOS do innych systemów operacyjnych, takich jak Windows lub Linux. MacOS Finder automatycznie generuje te typy plików do przechowywania niestandardowych metadanych i atrybutów, takich jak informacje o ikonach i lokalizacja obrazu tła. Następnie Finder wykorzystuje te informacje do wyświetlenia układu w oparciu o preferencje użytkownika.

W większości przypadków pliki .DS_Store są ukryte w Finderze w taki sam sposób, jak pliki desktop.ini i thumbs.db są ukryte w systemach Windows 10 i Windows 11. Jednak program Microsoft Explorer ma ustawienia, które pozwalają użytkownikom zobaczyć te „ukryte” pliki . akta.

nieznana przyczyna

Obecnie nadal nie jest jasne, dlaczego Dysk Google oznacza pliki w DS_Store pod kątem naruszenia praw autorskich, gdy są przesyłane do pamięci masowej użytkownika w chmurze.

Chociaż BleepingComputer nie był w stanie odtworzyć problemu, punkt sprzedaży uważa, że ​​poleganie przez Google na sumach kontrolnych w celu śledzenia treści chronionych prawem autorskim mogło doprowadzić do potencjalnej kolizji skrótów. Jeśli plik chroniony prawem autorskim i zwykły plik mają ten sam skrót, może to spowodować te fałszywe naruszenia.

Podobny incydent miał miejsce niedawno, gdy Dysk Google przypadkowo oznaczył prawie puste pliki zawierające tylko kilka cyfr za naruszenie plików firmy dotyczących naruszenia praw autorskich. Według rzecznika Google, który rozmawiał z punktem sprzedaży, firma odkryła i naprawiła problem, który dotyczył tylko niewielkiej liczby plików na Dysku w styczniu.

Jeśli Google nieprawidłowo oznaczyło Twoje pliki jako naruszające prawa autorskie, nie martw się, ponieważ firma jest świadoma problemu i zostanie on wkrótce naprawiony.

Przez BleepingComputer