Google jeszcze bardziej ułatwia udostępnianie plików współpracownikom, zgodnie z firmowym wpisem na blogu (otwiera się w nowej karcie), a nowe sugerowane kontakty są dostępne bezpośrednio z arkusza udostępniania od dziś.

Aby poprawić produktywność i współpracę, Google Workspace dodał nowy wiersz sugerowanych kontaktów pod polem, którego zwykle używasz do wpisania imienia i nazwiska lub adresu e-mail kontaktu, które zmieniają się dynamicznie w zależności od tego, komu udostępniasz. plus.

Wskazówki dotyczące udostępniania na Dysku Google

Firma rozpoczęła już wdrażanie aktualizacji, chociaż niektórym użytkownikom może minąć około dwóch tygodni, zanim zobaczą zmiany. I to nawet jeśli mogą, ponieważ tylko starsze konta Workspace i G Suite otrzymają nowy pasek sugestii. Konta osobiste działają bez zmian (przynajmniej na razie).

Oprócz tej aktualizacji Google było zajęte dostosowywaniem swojego arkusza giełdowego w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Na początku tego miesiąca Google dodał możliwość kontrolowania wygaśnięcia udostępniania podczas udostępniania pliku. Wcześniej użytkownicy musieli udostępnić plik, a następnie ponownie odwiedzić panel udostępniania, aby zmienić uprawnienia. Teraz, po wdrożeniu (dla niektórych komercyjnych klientów Workspace), pracownicy mogą łatwiej ustawiać uprawnienia.

Google nie jest jedyną firmą, która zmienia sposób, w jaki użytkownicy udostępniają swoje pliki. TechRadar Pro poinformował w zeszłym miesiącu, że Microsoft może również wprowadzić zmiany w swoim procesie.

Udostępnij to