Oczekuje się, że Dokumenty Google (otwiera się w nowej karcie) staną się znacznie bardziej sprzyjające współpracy, gdy platforma wprowadzi najnowszą aktualizację.

Po raz pierwszy ogłoszona na Google I/O 2021 i udostępniona teraz użytkownikom, nowa funkcja Pageless zasadniczo daje Tobie i każdemu, komu udostępniasz swoje dokumenty, dodatkowe miejsce na wprowadzanie edycji, sugestii i zmian.

Zamiast trzymać się zwykłych zasad i linii zwykłych narzędzi biurowych (Otwiera się w nowej karcie), Dokumenty Google Pageless oferują znacznie bardziej interaktywny i satysfakcjonujący sposób tworzenia doskonałego dokumentu. Więc jak to działa i jak możesz to zdobyć?

Dokumenty Google bez strony

W swoim ogłoszeniu Google powiedział, że edycja bez stron ma na celu rozwiązanie faktu, że firmy tworzą mniej fizycznych dokumentów podczas pandemii.

Oznaczało to, że funkcje takie jak marginesy i podziały stron nie miały już takiej wagi jak wcześniej, otwierając drzwi do nowego formatu bezstronicowego.

(Kredyt obrazu: Google)

Dokumenty będą teraz rozwijane do pełnego ekranu na dowolnym urządzeniu użytkownika, czy to na komputerze stacjonarnym, laptopie czy telefonie komórkowym, a zwłaszcza obrazy i tabele zyskają nowe życie, ponieważ teraz rozszerzają się na poprzednich marginesach.

Będziesz potrzebować tylko konta Google, aby wypróbować Pageless, użytkownicy (w tym TechRadar Pro) mają teraz możliwość wypróbowania nowej funkcji podczas uruchamiania nowego Dokumentu Google, ale jeśli przegapiłeś alert lub chcesz spróbować ponownie, oto co zrobić musisz zrobić:

Dokumenty Google w Internecie/Chrome

  • Otwórz Dokumenty Google.
  • Wybierz dokument, który chcesz edytować
  • Kliknij na Teczki > Układ > Bez strony

To menu daje również możliwość zmiany koloru tła z domyślnej opcji białej, na przykład, jeśli jesteś fanem trybu ciemnego.

Dokumenty Google na Androida

  • Otwórz swoje Dokumenty Google solicitud
  • Wybierz i otwórz dokument, który chcesz edytować
  • Wybierz edit ikonę w prawym dolnym rogu ekranu, a następnie ikonę trzypunktowy „przelew” menu w prawym górnym rogu
  • Griffin Układnastępnie włącz Bez strony
Udostępnij to