Wszyscy mówią o AWS, a Google Cloud to

Chcąc przyciągnąć więcej klientów na bardzo konkurencyjnym rynku, Google Cloud wprowadza pewne poprawki do swojego programu Google for Startups Cloud, który oferuje wsparcie techniczne i logistyczne dla szybko rozwijających się startupów.

„W ciągu ostatniego roku skupiliśmy się bardziej na pomaganiu startupom w skalowaniu i rozwoju w chmurze, w tym uruchamianiu nowych zasobów i programów mentorskich, organizacji naszego pierwszego w historii Google Cloud Startup Summit, rozwoju naszego zespołu ekspertów ds. start-upów i jeszcze. ”, powiedział Ryan Kiskis, dyrektor ds. ekosystemu startowego w Google Cloud.

Nowe zmiany skupiają się prawie wyłącznie na start-upach dopiero zaczynających życie, kiedy pomoc może iść dalej. Wszystkie startupy, którym Google pomaga odnieść sukces – dość niewielka liczba, biorąc pod uwagę sposób ich działania – prawdopodobnie zapamiętają usługę w chmurze, która pomogła im się tam dostać.

Brutalny świat chmury

Google Cloud przedstawił zmiany w poście na blogu, skupiając się na trzech kluczowych obszarach.

Po pierwsze, firma oferuje wsparcie finansowe na pokrycie kosztów pierwszego roku korzystania z chmury przez startupy finansowane przez firmy do 100 000 USD. Według Google oznacza to, że większość startupów będzie mogła korzystać z chmury za darmo. W drugim roku kwalifikujące się startupy otrzymają 20% kosztów użytkowania do 100,000 XNUMX EUR.

Po drugie, Google Cloud rozszerza swój zespół Startup Success na wszystkie zakwalifikowane start-upy na wczesnym etapie, otwierając je na sieć partnerów oraz inne przewodniki i narzędzia.

Po trzecie, firma pomaga startupom skoncentrować się na tworzeniu swoich produktów, oferując w pełni zarządzane, bezserwerowe usługi Google Run, Firestore i BigQuery.

Chociaż nikt nie kwestionuje zaangażowania Google w start-upy i ekosystem, nowe oferty mają wbudowaną zaletę uczynienia Google Cloud bardziej atrakcyjnym niż AWS i Azure firmy Microsoft.

Rynek chmury jest rynkiem brutalnym i konkurencyjnym, a AWS jest obecnie daleko do przodu z szacowanym 32% udziałem w rynku, wyprzedzając 20% Azure i 9% Google Cloud.

Oferując usługi, Google prawdopodobnie ma nadzieję, że odnoszący sukcesy start-up będzie już korzystał z jego usług, a wraz ze wzrostem przychodów będzie również przyjmował chmurę. Infrastruktura jest bardzo trudna do skonfigurowania i zarządzania, więc jest to sytuacja, w której wszyscy wygrywają.

Udostępnij to