Nowa aktualizacja przeglądarki Google Chrome ma na celu zmniejszenie liczby powiadomień wysyłanych przez potencjalnie niebezpieczne strony internetowe.

Zmiana (otwiera się w nowej karcie) powinna oznaczać liczbę niechcianych powiadomień przeglądarki otrzymywanych przez użytkowników podczas blokowania alertów ze stron internetowych, które Chrome określa jako „uciążliwe”.

Wykryta przez 9to5Google zmiana kodu oznacza, że ​​Chrome będzie mógł automatycznie cofnąć zgodę witryny na wysyłanie powiadomień i blokować wszelkie przyszłe próby uzyskania zgody.

Powiadomienia Google Chrome

Google twierdzi, że działa w celu egzekwowania „Warunków korzystania z usług dla programistów”, które obejmują zobowiązanie do nieużywania interfejsów API firmy do wysyłania spamu w jakiejkolwiek formie.

Zmiana oznacza również, że nawet jeśli użytkownik przypadkowo zezwolił złośliwej witrynie na wysyłanie powiadomień, Chrome automatycznie przejdzie i całkowicie zablokuje alerty.

Poza tym Google nie wyjaśniło w pełni, w jaki sposób definiuje witrynę internetową jako „uciążlającą”, ale decyzja wydaje się rozwiązać jeden z największych problemów z Chrome i innymi przeglądarkami internetowymi w dzisiejszych czasach.

„Spam z powiadomieniami jest jednym z najczęstszych zgłoszeń skarg, jakie otrzymujemy od użytkowników Chrome” – powiedział 9to5Google rzecznik Google. „Ta funkcja ma na celu rozwiązanie tego problemu, zapewniając użytkownikom otrzymywanie tylko odpowiednich powiadomień. Uważamy, że ta praca działa w imieniu użytkowników w celu ochrony ich interesów i stanowi interwencję pod kontrolą i uznaniem użytkownika”.

Google zamierzało działać na szkodliwe powiadomienia w październiku 2020 r., kiedy blokowało alerty ze stron (otwiera się w nowej karcie), które w zwodniczy sposób próbują poprosić o pozwolenie lub powiadomienia o nadużyciach, ostrzegając użytkowników, że witryna może mieć złe intencje. .

Nie ma jeszcze słowa o konkretnej dacie premiery nowej funkcji. ale prawdopodobnie będzie to wymagało trochę testów przed szerszą implementacją, więc nie wstrzymuj jeszcze oddechu na implementację.

Udostępnij to