Google ogłosił plany wykorzystania swojego zaangażowania w optymalizację Chrome „pod kątem szybkości” za pomocą zestawu aktualizacji, które mają zmniejszyć zużycie pamięci nawet o 40% i 10 GB.

Nowy tryb oszczędzania pamięci obiecuje zwolnić pamięć z kart przeglądarki, które są otwarte w tle, ale nie są używane, co według firmy sprawi, że przeglądanie w aktywnej karcie będzie płynniejsze.

Oto uwaga: ponieważ nieaktywne karty zostaną ponownie załadowane podczas ponownego przeglądania, tryb oszczędzania pamięci może nie być odpowiedni dla witryn, które muszą pozostać aktywne w tle.

Żywotność baterii Google Chrome

Dostępny jest również nowy tryb oszczędzania energii, który wykryje, kiedy poziom naładowania baterii urządzenia osiągnie 20%, jak ograniczona będzie aktywność w tle oraz efekty wizualne, takie jak animacje i filmy, pomagające zarobić jak najwięcej dodatkowych minut.

Nowe ustawienia, które powinny zapewnić znaczące korzyści dla komputerów osobistych i laptopów o niskim poborze mocy, którym kończy się sok, można włączać i wyłączać w menu przeglądarki z trzema kropkami, gdy będą wprowadzane „w ciągu kilku następnych tygodni”. użytkownicy. Chrome w systemach Windows, macOS i ChromeOS.

Jednak Google nie jest jedyną firmą, która chce poprawić wydajność i żywotność baterii za pomocą swojej przeglądarki. Microsoft ma od kilku miesięcy tak zwane Sleeping Tabs, które obiecują zmniejszyć zużycie pamięci o 85% i użycie procesora o 99%.

Według najnowszych danych Statcounter (otwiera się w nowej karcie), Chrome odpowiada za dwie trzecie (66%) wszystkich instalacji przeglądarek na komputery stacjonarne, a Edge zajmuje drugie miejsce z wynikiem 11%. Safari, która stanowi mniej niż 10% rynku, została również zaprojektowana tak, aby działała lepiej na własnym sprzęcie Apple.

  • Czy potrzebujesz aktualizacji? Sprawdź najlepszą pamięć RAM w ofercie
Udostępnij to