3NLT6GAVSRGIHBHJ6WR7XSWN4Y

Niedawne wycofanie się na rynku kryptowalut pokazuje, że powszechne przyjęcie może być „mieczem obosiecznym”, powiedział Goldman Sachs w raporcie z czwartku.

Od notatek z listopada całkowita kapitalizacja rynku kryptowalut spadła o około 40%. Spadek jest wyjątkowy, ponieważ był spowodowany głównie czynnikami makroekonomicznymi, co oznacza rozwój sytuacji poza rynkami cyfrowymi, powiedział.

Powszechne przyjęcie może zwiększyć waloryzacje, ale czasami prawdopodobnie zwiększy korelacje z innymi zmiennymi rynków finansowych, co będzie skutkowało korzyściami dywersyfikacji zatrzymania działalności liczbowej, o czym informują analitycy kierowani przez Zacha Pandla dansa. notatka.

Spadek Bitcoina był silnie skorelowany ze „spadkami niskooprocentowanych akcji technologicznych i niedawnymi IPO”, które według raportu zareagowały negatywnie na decyzję Rezerwy Federalnej o podniesieniu stóp procentowych.

Bitcoin znajduje się w centrum ostatnich rotacji klas aktywów, powiedział Goldman, ponieważ jest pozytywnie skorelowany ze wskaźnikami ryzyka inflacji i sektorami akcji pionierskich technologii, a ujemnie skorelowany z realnymi stopami procentowymi i wartością akcji dolara amerykańskiego.

Bank zauważył, że gwałtowne spadki cen tokenów doprowadziły do ​​likwidacji i mniejszej liczby pożyczek na zdecentralizowanych platformach finansowych (DeFi), które wykorzystują monety jako zabezpieczenie, tak jak w tradycyjnym systemie finansowym.

Dalszy rozwój technologii blockchain, takich jak aplikacje metaverse, może z czasem zapewnić „świecki ogon” niektórym aktywom cyfrowym, ale nie będą one „odporne na siły makroekonomiczne”, takie jak zaostrzenie polityki pieniężnej w amerykańskim banku centralnym. raport. .

Czytaj więcej: Coinbase pozostaje „pierwszym sposobem” na uzyskanie ekspozycji na wzrost kryptowalut, mówi Goldman

Udostępnij to