Wyszukiwanie e-maili w Gmailu powinno zwrócić „bardziej szczegółowe i szczegółowe sugestie”.

Wcześniej wyniki wyszukiwania opierały się na takich elementach, jak wypunktowania, filtry i operatory, aby pomóc Ci znaleźć tę nieuchwytną wiadomość e-mail, ale uczenie maszynowe wkrótce ułatwi znalezienie tego, czego potrzebujesz. To może być świetne, jeśli dokładnie wiesz, czego szukasz, ale jeśli masz tylko mgliste wspomnienie wiadomości e-mail z przeszłości, ta nowa funkcja może zmienić zasady gry.

Zgodnie z aktualizacją (otwiera się w nowej karcie) na blogu Google Workspace Updates, nowe modele ML firmy powinny być w stanie dostarczać bardziej kontekstowych sugestii z „dopasowaniem intencji”, a także spersonalizowanymi wynikami opartymi na aktywności historycznej.

Wzmacniacz Gmaila

Ogólna dostępność już się rozpoczęła, ale może minąć kilka tygodni, zanim wszyscy użytkownicy uzyskają dostęp do rozszerzonych narzędzi wyszukiwania. Google zazwyczaj dodaje więcej funkcji dla swoich klientów biznesowych niż dla użytkowników osobistych, ale tym razem wszyscy użytkownicy Workspace (i poprzednie G Suite Basic i Business) oraz użytkownicy indywidualni będą mogli korzystać z nowego narzędzia.

Nie wiemy, czy możliwości wyszukiwania ML będą ograniczone do przeglądania, tak jak poprzednie aktualizacje, czy też będą natychmiast dostępne w aplikacjach mobilnych.

aktualizacje Gmaila

Chociaż zmiany są wizualnie minimalne, Google zaczął oddzielnie wdrażać nowy interfejs dla większości klientów. Wcześniej dostępny jako opcja, zaktualizowany układ staje się teraz domyślnym dla wielu kont)

Pomysł polega na zintegrowaniu narzędzi do współpracy, takich jak Chat i Meet, z centralnym interfejsem, aby wyeliminować potrzebę przełączania się między kartami przez użytkowników. Firma wprowadziła również zmiany i ulepszenia w swojej platformie do wideokonferencji w Meet, aby ułatwić współpracę w czasie rzeczywistym.

Udostępnij to