Dręczenie przez irytujące powiadomienia Gmaila może wkrótce przejść do przeszłości, jeśli pojawi się nowa, przetestowana przez Google funkcja.

Firma 9to5Google zauważyła nowy dodatek do usługi pocztowej Google, który umożliwia użytkownikom wstrzymywanie powiadomień mobilnych, gdy używany jest klient Gmail na komputer.

Powinno to oznaczać, że użytkownicy nie będą otrzymywać pingów za każdą nową otrzymaną wiadomość e-mail, jeśli mają gdzieś uruchomioną Gmaila na komputerze.

wycisz gmaila

Witryna zgłosiła, że ​​widziała tę funkcję na koncie testowym, gdzie została ogłoszona w wyskakującym alercie.

Ta funkcja pozwoliłaby przeglądarce „wykryć, czy jesteś włączony, czy nieobecny”, co oznacza, że ​​Gmail może określić, kiedy użytkownik aktywnie korzysta z usługi.

9to5Google zauważa, że ​​nie wydaje się, aby usługa mogła być włączana lub wyłączana za pomocą ustawień Gmaila, ale zamiast tego musi być dostępna za pośrednictwem menu ustawień Google Chrome, co potencjalnie oznacza, że ​​jest to ściśle powiązane narzędzie między przeglądarką korporacyjną a platformami komunikacyjnymi. .

Wygląda na to, że narzędzie nie jest jeszcze udostępniane publicznie bez rejestracji na stronach pomocy technicznej Google, więc może być częścią testu beta przed udostępnieniem w szerszym zakresie jeszcze w tym roku.

Wiadomość pojawia się, gdy Google wprowadza gruntowne przeprojektowanie Gmaila, które łączy Google Chat, Spaces i Meet w nowy zintegrowany widok, aby zapewnić użytkownikom punkt kompleksowej obsługi wszystkich ich potrzeb komunikacyjnych.

Oprócz tego zintegrowanego widoku nowy Gmail umożliwia użytkownikom wyświetlanie określonych menu aplikacji w zwijanym panelu oraz otrzymywanie alertów o nowych wiadomościach na czacie i w przestrzeni za pomocą dymków powiadomień.

W przyszłości wszystkie aplikacje Google w Gmailu będą znajdować się w jednym menu po lewej stronie ekranu. Użytkownicy mogą przełączać się między nimi, klikając menu aplikacji lub najeżdżając kursorem na ikonę, aby wyświetlić jej podgląd, dzięki nowemu składanemu panelowi, który można ukryć lub wyświetlić jednym kliknięciem w dowolnym momencie.

Google zauważa również, że dostęp do wiadomości na czacie indywidualnym i grupowym można uzyskać z karty Czat, w tym otwierając małe wyskakujące okienko u dołu ekranu.

Google obecnie wprowadza zaktualizowanego Gmaila dla wybranych użytkowników, z szerszym wdrożeniem w nadchodzących tygodniach. Domeny z planowanym wydaniem zaczną otrzymywać nową skórkę od 28 lutego.

Udostępnij to