Gmail mógł naprawić jedną ze swoich najbardziej irytujących wad

Gmail wkrótce uzyska znaczną poprawę funkcji wyszukiwania, która będzie działać dla większej liczby użytkowników, o ile włączysz odpowiednie ustawienia.

Dostawca poczty e-mail od dawna udostępnia funkcję wyszukiwania, oferując nawet określone filtry i ustawienia, aby pomóc użytkownikom znaleźć odpowiednią treść w przepełnionej skrzynce odbiorczej, ale pomimo tych zaawansowanych wysiłków nie wykorzystuje wszystkich możliwości platformy.

W tym celu Gmail będzie teraz korzystać z systemów uczących się, aby dowiedzieć się, czego szukasz.

Aktualizacja wyszukiwania w Gmailu

Nowy proces opiera się na wcześniejszych wyszukiwaniach, aby zrozumieć, jakie wyniki klikniesz ze słów kluczowych używanych na pasku wyszukiwania, który będzie teraz działał w bardziej konwersacyjny sposób, jak Asystent Google.

Rozszerzenie sprawi, że funkcja wyszukiwania wykracza poza nazwiska kontaktów, tak jak to miało miejsce w przeszłości, do ich pełnych imion i adresów e-mail, a także poprzednich e-maili i częstotliwości ich otrzymywania.

Aby włączyć wyszukiwanie kontekstowe w Gmailu, musisz włączyć aktywność w internecie i aplikacjach na swoim koncie Google, co może stanowić nowy problem dla klientów obawiających się o swoją prywatność i sposób wykorzystywania ich danych.

Ten ruch jest częścią serii aktualizacji wdrażanych przez Gmaila w celu utrzymania pozycji jednego z najpopularniejszych klientów poczty e-mail w porównaniu z konkurencją ze strony takich rywali, jak Proton Mail i Apple Mail.

Inną godną uwagi zmianą w ostatnim czasie był przeprojektowany interfejs Gmaila, który, jak informował wówczas TechRadar, stał się jedynym widokiem dostępnym w listopadzie 2022 r.

Udostępnij to