Garmin wyprodukował szeroką gamę smartwatchy, zegarków biegowych i monitorów aktywności, wszystkie przeznaczone dla konkretnych osób, ale dwa modele są szczególnie podobne, a jeśli szukasz nowego zegarka do aktywności, może być trudno zorientować się, który wybrać : Garmin Vivomove 3 lub Garmin Vivoactive 4.

Te dwa są stylowymi zegarkami, które wyglądają wystarczająco elegancko do noszenia na co dzień i na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ale są między nimi pewne bardzo ważne różnice.

Tutaj znajdziesz wszystko, co musisz wiedzieć o Vivomove 3 i Vivoactive 4, abyś mógł wybrać ten, który jest dla Ciebie odpowiedni.

streszczenie

Garmin Vivomove 3 jest bardziej elegancki z tych dwóch o klasycznym wyglądzie, który obejmuje analogową tarczę i cyfrowy wyświetlacz. Ma wiele przydatnych narzędzi do codziennego zdrowia i dobrego samopoczucia (takich jak śledzenie kroków, monitorowanie stresu, ćwiczenia uważności), a także kilka profili śledzenia ćwiczeń, ale brakuje mu wbudowanego GPS. i ma mniej funkcji sportowych niż Vivoactive.

Jeśli jesteś zapalonym sportowcem, który woli praktyczność od wyglądu, wolisz Garmin Vivoactive 4. Posiada GPS (plus GLONASS i Galileo) do dokładnej nawigacji, a także wiele funkcji. Dodatkowe treningi specyficzne dla sportu, które pomogą Ci mierzyć i poprawiać wyniki. Możesz także zapisać do 500 utworów, dzięki czemu możesz zostawić telefon w domu podczas ćwiczeń.

Wyświetlacz i projekt

monitor

 • Vivomove 3 ma hybrydowy wyświetlacz z fizycznymi rękami
 • Vivoactive 4 ma w pełni cyfrowy wyświetlacz

Być może najbardziej oczywistą różnicą między tymi dwoma zegarkami jest to, że Vivomove 3 ma konstrukcję hybrydową, co oznacza, że ​​ma dwie analogowe wskazówki pokazujące godzinę i ukryty wyświetlacz cyfrowy do ważnych informacji, takich jak powiadomienia. aplikacje, wiadomości tekstowe i statystyki fitness. Wskazówki automatycznie przesuwają się, aby wyświetlić wyświetlacz cyfrowy, a następnie wracają do właściwej pozycji. Możesz zdecydować się na czarno-biały ekran lub wersję kolorową, jeśli zapłacisz trochę więcej.

Ponadto ekran Vivoactive 4 jest całkowicie cyfrowy. Możesz wybrać wzór tarczy w stylu analogowym, jeśli wolisz klasyczny wygląd (jak pokazano na nagłówku tego artykułu), ale są to piksele na ekranie; Brak ruchomych części.

Ekran Vivoactive 4 ma 33 mm średnicy i rozdzielczość 260 x 260 pikseli. Cyfrowy wyświetlacz 8,90 x 18,30 mm Vivomove 3 ma rozdzielczość 64 x 132 piksele.

Soczewka Vivomove 3 jest wykonana z ogólnego, chemicznie wzmocnionego szkła, podczas gdy Vivoactive 4 zawiera Corning Gorilla Glass 3.

Garmin Vivomove 3

(Zdjęcie: Garmin)

Garmin Vivomove 3 to zegarek hybrydowy z analogową tarczą i cyfrowym wyświetlaczem

Konstrukcja

 • Prawie identyczne wymiary
 • Standardowa ramka ze stali nierdzewnej i silikonowy pasek
 • Vivoactive 4 jest nieco cięższy

Obudowa Vivomove 3 ma wymiary 44 x 44 x 11,3 mm, a Vivoactive 4 45,1 x 45,1 x 12,8 mm, co oznacza, że ​​ma mniejszą powierzchnię, ale jest nieco grubsza. . Różnica jest minimalna i raczej nie zauważysz jej na co dzień.

Zarówno Vivoactive 3, jak i Vivomove 4 mają ramkę ze stali nierdzewnej z plastikową tylną okładką i silikonowym paskiem, połączenie, które zapewnia szczęśliwą równowagę między stylowym wyglądem a lekkością. Vivoactive 4 waży 50,5 g, a Vivomove 3 jest nieco lżejszy, przechylając wagę na 46,1 g.

Pasek Vivoactive 4 ma standardową szerokość 20 mm, podczas gdy Vivomove 3 jest nieco szerszy (22 m). Oba mają mechanizm szybkiego zwalniania, dzięki czemu możesz łatwo zmienić pasek, jeśli chcesz zmienić standardowy silikon.

Jeśli oba zegarki wydają się zbyt duże, spójrz na ich mniejsze odpowiedniki, Vivoactive 4S (40 x 40 x 12,7 mm) i Vivomove 3S (39 x 39 x 10,9 mm).

Najlepsze oferty dnia na Garmin Vivoactive 4S i Garmin Vivomove 3S

Garmin Vivoactive 4S GPS...

Garmin vívomove 3S, hybrydowy

Funkcje inteligentnego zegarka

 • Vivoactive 4 obsługuje płatności zbliżeniowe
 • Vivoactive 4 ma pamięć wewnętrzną na 500 utworów

Vivoactive 4 i Vivomove 3 mają podobne zestawy funkcji smartwatcha. Oba zegarki oferują inteligentne powiadomienia, możliwość sterowania muzyką z telefonu, kalendarza, aplikacji pogodowej, znajdowania mojego telefonu, znajdowania mojego zegarka i odbierania / odrzucania połączeń za pomocą SMS-a (tylko dla Androida).

Vivoactive 4 ma jednak dodatkowe funkcje, w tym Garmin Pay do płatności zbliżeniowych. Jego użyteczność będzie zależeć od tego, jak dobrze zadba o siebie Twój bank, ale jeśli jesteś w Stanach Zjednoczonych, prawdopodobnie Twój.

W Vivoactive 500 można również zapisać do 4 utworów, dzięki czemu można cieszyć się muzyką podczas ćwiczeń bez korzystania z telefonu. W Vivomove 3 nie ma miejsca na muzykę.

Garmin Vivoactive 4

Garmin Vivoactive 4 ma wbudowany GPS i szereg narzędzi treningowych przeznaczonych dla sportowców

Funkcje śledzenia sprawności

 • Vivoactive 4 ma o wiele więcej profili aktywności
 • Vivoactive 4 ma na pokładzie GPS
 • Vivomove 3 jest bardziej przeznaczony do ogólnego dobrego samopoczucia

Oba zegarki są wyposażone w licznik kroków, całodzienne śledzenie stresu, monitorowanie tętna i śledzenie snu. Jednak Vivoactive 4 jest zdecydowanie przeznaczony dla fanów sportu. Na początek ma na pokładzie śledzenie lokalizacji GPS, GLONASS i Galileo, dzięki czemu jest lepszym zegarkiem dla zapalonych biegaczy i rowerzystów niż Vivomove 3, który oferuje tylko nakładkę GPS w telefonie.

Vivoactive 4 może przesyłać dane tętna do sparowanych urządzeń i jest zgodny z urządzeniami śledzącymi zainstalowanymi w butach do biegania (takimi jak urządzenie Garmin Running Dynamics).

Ma również o wiele więcej profili aktywności niż Vivomove 3, w tym wiele opcji specyficznych dla golfa (cyfrowa karta wyników, przeszkody i cele na polu, Garmin Autoshot itp.). Dla rowerzystów istnieje kompatybilność z radarem i tylnymi światłami Varia oraz obsługa czujników prędkości i rytmu.

Z drugiej strony Vivomove 3 jest przeznaczony do bardziej zrelaksowanych ćwiczeń i ogólnego dobrego samopoczucia. W przeciwieństwie do Vivoactive 4, posiada pulsoksymetr do pomiaru saturacji krwi (SpO2) w nocy i podczas wyrywkowych kontroli w ciągu dnia. Zapewnia również przypomnienia o relaksacji, z ćwiczeniami oddechowymi, które sprawdzają, czy zaczynasz odczuwać presję.

Nagroda

 • Vivoactive 4 jest droższy
 • Oferty zaplanowane na Czarny Piątek

Vivomove 3 (44 mm, czarno-biały ekran) kosztuje obecnie 199.99 EUR / 219.99 EUR / 399 USD na stronie Garmin, a Vivoactive 4 (45 mm) zaczyna się od 349.99 EUR / 259.99 EUR / 579 AU.

Oba zegarki można tanio kupić w wyprzedaży Black Friday i Cyber ​​Monday. Przedstawimy Ci najlepsze oferty na inteligentne zegarki i urządzenia do śledzenia aktywności, gdy tylko będą dostępne.

 

Udostępnij to