Garmin Venu kontra Garmin Venu 2: Znajdź swój idealny smartwatch fitness

Garmin Venu kontra Garmin Venu 2: Znajdź swój idealny smartwatch fitness Garmin Venu i jego następca Garmin Venu 2 na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie, ale istnieje kilka kluczowych różnic, które należy wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, który z nich jest dla Ciebie odpowiedni. To 2 najlepsze darmowe zegarki Garmin, a oba oferują dobre połączenie codziennych funkcji smartwatcha i zaawansowanego śledzenia kondycji, a także żywy ekran AMOLED. Jednak podczas gdy oryginalna Venu jest dostępna tylko w jednym rozmiarze, Venu two oferuje 2 opcje, w tym model 40 mm, który jest dobrą opcją dla małych nadgarstków. Jeśli chodzi o wygląd fizyczny, nowy Garmin Venu 2 działa lepiej od 2, umieszczając więcej informacji na nadgarstku. Umożliwia wykonanie 2-minutowej migawki stanu zdrowia w dowolnym momencie, obejmuje śledzenie zdrowia kobiet i wyświetla wykresy „mapy mięśniowe” które pokazują główne wytrenowane mięśnie i pomagają zaplanować następną sesję. Wprowadza również wiele nowych trybów śledzenia ujeżdżenia, w tym dedykowane opcje dla backcountry, wspinaczki i boulderingu. Jeśli lubisz zajęcia na świeżym powietrzu, to powinien być twój pierwszy wybór. Należy jednak oszacować różnicę w kosztach. Venu 2 jest droższy od oryginalnego VenuCzęsto znajdziesz starszy zegarek ze zniżką u zewnętrznych sprzedawców detalicznych, co czyni go jeszcze lepszym pod względem stosunku jakości do ceny. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się o każdej z najważniejszych różnic kto może wybrać odpowiednie dla Ciebie miejsce. Najlepsze oferty dnia na Garmin Venu i Garmin Venu 2  

Nagroda

Garmin Venu został wprowadzony na rynek we wrześniu 2019 r. i został wyceniony na 349.99 USD / 329.99 EUR / 649 USD. Jest często dostępny ze zniżką od sprzedawców zewnętrznych, takich jak Amazon, i prawdopodobnie zobaczymy świetne oferty w Amazon Prime Day i Black Friday, jeśli zechcesz czekać tak długo. Garmin Venu 2 został wydany w kwietniu 2021 r., w cenie 399.99 USD / 349.99 EUR / 629 USD dla rozmiarów kopert 40mm i 45mm.

Konstrukcja

Oryginalny Garmin Venu jest dostępny tylko w jednym rozmiarze obudowy (43,2 mm), podczas gdy Venu 2 jest dostępny w wersjach 40 mm i 45 mm.. Mniejszy model znany jest jako Garmin Venu 2S i jest dobrym rozwiązaniem dla mniejszych nadgarstków. Obudowy obu urządzeń wykonane są z polimeru wzmocnionego włóknem, z elegancką ramką ze stali nierdzewnej. Standardowe opaski na rękę są silikonowe, ale opaski wykonane z innych materiałów można kupić osobno, jeśli chcesz uzyskać inny wygląd. Garmin Wenus (Źródło zdjęcia: Garmin) Oba urządzenia są kontrolowane za pomocą ekranu dotykowego oraz dwóch fizycznych przycisków na prawej krawędzi. Dolny z nich służy do poruszania się po menu, a górny jest kontekstowy w zależności od używanej aplikacji lub widżetu. Twoja aktualna rola zostanie oznaczona małą ikoną na ekranie. Wybór rozmiarów pudełek implikuje niewielkie różnice w wadze. Garmin Venu waży 46,3 g, Venu 2 49 g, Venu 2S 38,2 g.

monitor

Zarówno Garmin Venu, jak i Garmin Venu 2 mają ekrany AMOLED, które są jasne i żywe w każdych warunkach oświetleniowych, ale tylko Venu 2 ma zawsze włączoną funkcję, która ułatwia przeglądanie statystyk na pierwszy rzut oka (kosztem słabej żywotności baterii). Niezależnie od tego, który zegarek wybierzesz, gęstość pikseli jest mniej więcej taka sama. Oryginalny ekran Venu ma 30,4 mm i rozdzielczość 390 x 390 pikseli. Ekran 2 mm Venu 45 ma 33 mm i rozdzielczość 416 x 416 pikseli, podczas gdy 2 mm Venu 40S ma ekran 27,9 mm i rozdzielczość 360 x 360 pikseli. garmin Venu 2 Garmin Venu 2S (Źródło zdjęcia: Garmin) Ilość danych, które można wyświetlić na ekranie jednocześnie, jest ograniczona rozmiarem ekranu, ale wszystkie trzy opcje są wyraźne i wyraźne.

Żywotność baterii

Garmin Venu 2 ma znacznie bardziej imponujący zasięg niż oryginalny Venu. Posiada również nowy tryb oszczędzania baterii, który pozwala na jeszcze dłuższe działanie między ładowaniami, poświęcając niektóre bardziej zaawansowane funkcje zegarka. Oryginalne Venu może działać do pięciu dni w trybie zegarka i do sześciu godzin w trybie GPS z muzyką. Garmin Wenus Garmin Venu (zdjęcie: Garmin) Venu 2 działa do 11 dni w trybie smartwatcha, z możliwością przedłużenia do 12 dni w trybie oszczędzania baterii. Może pracować do ośmiu godzin w trybie GPS z muzyką i do 22 godzin w trybie GPS bez muzyki. Venu 2S ma nieco mniejszą baterię niż wersja pełnowymiarowa. Może działać do 10 dni w trybie smartwatcha lub do 11 dni z włączonym oszczędzaniem baterii. Możesz trenować z trybem GPS i muzyką do siedmiu godzin lub do 19 godzin z samym GPS.

Funkcje inteligentnego zegarka

Garmin Venu i Venu 2 są kompatybilne ze smartfonami z systemem iOS i Android i umożliwiają pobieranie dodatkowych aplikacji i przeglądanie twarzy za pośrednictwem sklepu Garmin Connect IQ. Możesz odbierać aplikację na smartfona, powiadomienia o połączeniach i wiadomościach tekstowych na dowolnym zegarku, a właściciele urządzeń z Androidem mogą również wysyłać odpowiedzi SMS lub odrzucać połączenia za pomocą odpowiedzi SMS (szczególnie przydatne podczas treningu). Garmin Wenus Garmin Venu 2S (zdjęcie: Garmin) Garmin Venu i Venu 2 mają wewnętrzną pamięć na muzykę, ale Venu 2 ma znacznie większą pojemność. Oryginalna Venu może przechowywać do 500 utworów, a Venu 2 do 2000.. Możesz sterować odtwarzaczem muzyki w telefonie z zegarka lub przesyłać strumieniowo utwory z Amazon Music lub Deezer po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji za pośrednictwem Garmin Connect IQ. Oba urządzenia pozwalają na dokonywanie płatności zbliżeniowych przez NFC (o ile Twój bank jest jednym z obsługiwanych).

Śledzenie sprawności

Garmin Venu i Garmin Venu 2 oferują podobny zakres trybów śledzenia treningu, ale Venu 2 zawiera również dedykowane tryby do uprawiania turystyki pieszej, wspinaczki i boulderingu. Venu 2 zawiera również wykresy „mapy mięśni”, które pokazują główne grupy mięśni, nad którymi pracowałeś, i pomagają zaplanować następną sesję. Oba obsługują również plany treningowe do pobrania, a także konfigurowalne treningi. Zarówno Venu, jak i Venu 2 są kompatybilne z ANT+, co pozwala na synchronizację danych z dodatkowymi czujnikami, takimi jak pulsometry na klatkę piersiową lub mierniki mocy podczas jazdy na rowerze. Są również zgodnymi zegarkami golfowymi, jeśli na telefonie zainstalowana jest aplikacja Garmin Golf. Garmin Venus 2S (Zdjęcie: Garmin) Jeśli chodzi o bezpieczeństwo treningu, oba zegarki oferują Livetrack, dzięki czemu przyjaciel lub członek rodziny może śledzić Twoje postępy za pomocą GPS., a także wykrywanie incydentów, które wyśle ​​wiadomość do kontaktu alarmowego z Twoją pozycją GPS, jeśli wykryje upadek i nie anulujesz alertu. Właściciele dowolnych Urządzenie Garmin może śledzić Twój cykl menstruacyjny za pośrednictwem aplikacji Garmin Connect, ale Venu 2 umożliwia wprowadzanie objawów na urządzeniu za pomocą widżetu bezpłatne opcjonalnie w menu zajęć. Jest to jeszcze bardziej szczegółowe niż narzędzie przeznaczone dla kobiet dostępne w Garmin Lily. Oba zegarki mają całodzienne śledzenie stresu, ale Garmin Venu 2 pozwala też zrobić „migawkę stanu zdrowia” w dowolnym momencie.. Po prostu wybierz opcję na tarczy zegarka, a następnie usiądź nieruchomo przez 2 minuty, a urządzenie zarejestruje statystyki, w tym średnie tętno, poziom stresu i częstość oddychania.