Garmin Venu Sq i Garmin Venu 2 to obecnie najlepsze darmowe zegarki Garmin, ale chociaż są częścią dokładnie tej samej linii, są zupełnie inne. Dlatego przygotowaliśmy ten przewodnik, który porównuje podstawowe cechy 2 zegarków, abyś mógł wybrać ten, który najbardziej Ci odpowiada.

Venu Sq (podobnie jak niedawny Garmin Lily) jest jednym z bardziej zorientowanych na modę zegarków Garmin, o inteligentnym designie i szerokiej gamie kolorów i wykończeń, ale Venu 2 również nie znajduje się w dziale wyglądu. Choć dzięki okrągłej tarczy wygląda bardziej jak zwykły zegarek sportowy,a, pozostaje bardzo elegancki i minimalistyczny i jest dostępny w 2 rozmiarach na różne nadgarstki.

Garmin Venu 2 to jeden z najlepszych zegarków Garmin, jakie do tej pory testowaliśmy. Podczas gdy on i Venu Sq oferują połączenie funkcji śledzenia kondycji i smartwatcha, według naszej wiedzy zapewnia on niemal idealną równowagę, co skutkuje pięknym zegarkiem, który nadaje się na każdą okazję.

Jednakże, istnieje duża różnica w kosztach, ponieważ Venu 2 kosztuje dwa razy więcej niż standardowy Venu Sq. Jeśli koszt jest czynnikiem ograniczającym, Venu Sq będzie dla Ciebie najlepszą opcją. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tych dwóch zegarkach, dzięki czemu możesz wybrać najlepsze urządzenie do swoich potrzeb i budżetu.

Dzisiejsze najlepsze oferty na Garmin Venu Sq i Garmin Venu dos

SprzedażTOP. jeden
Garmin Venu Sq, Smartwatch GPS, Lawenda
Garmin Venu Sq, Smartwatch GPS, Lawenda
Nie ma bardziej kompleksowej kontroli zdrowia i dobrego samopoczucia z nadgarstka niż ta.; Niech zegarek zaplanuje dla Ciebie ćwiczenia jogi, siłowe, cardio, a nawet pilates.
146,99 EUR

cena

 • Garmin Venu 2 to dwukrotność ceny Venu Sq
 • Garmin Venu Sq wydany w 2020 roku
 • Venu dos został wydany w 2021 roku

Garmin Venu Sq został wprowadzony na rynek we wrześniu 2020 r. za 199 USD / 199 EUR / 349 AUS. Dostępna jest również wersja Venu Sq Music Edition (którą testowaliśmy), która kosztuje 299 USD / 299 EUR / 429 AUS i ma wbudowaną pamięć do XNUMX utworów.

Garmin Venu dwa trafił do sprzedaży w kwietniu 2021 r. za 399,99 USD / 349,99 USD / 629 USD. Rozmiary kopert 44 mm i 40 mm to dokładnie ten sam koszt.

Garmin Venu Sq (zdjęcie: Garmin)

Garmin Venu Sq vs Garmin Venu 2: wybierz swój następny smartwatch 1

Konstrukcja

 • Garmin Venu Sq ma podobny kształt i rozmiar do Apple Watch
 • Garmin Venu dos jest okrągłe i występuje w 2 rozmiarach
 • Oba mają ekran dotykowy i 2 fizyczne przyciski.

Garmin Venu Sq ma czworokątną obudowę o wymiarach 40,6 x 36 x 11.5 mm. (praktycznie identyczne wymiary do mniejszego Apple Watcha XNUMX).

Garmin Venu dwa ma okrągły korpus (co jest bardziej typowe dla urządzeń Garmin) i jest dostępne w 2 rozmiarach: 44 mm x 12.2 mm i 40 mm x 12.1 mm. Mniejszy z 2 modeli jest znany jako Garmin Venu 2S.

Zarówno Venu Sq, jak i Venu 2 mają obudowę z polimeru wzmocnionego włóknem z metalową ramką. Ramka Venu Sq jest wykonana z lekkiego aluminium, a Venu 2 ze stali nierdzewnej. Zegarki są standardowo dostarczane z silikonowym paskiem, ale paski pomocnicze są bezpłatne osobno i można je łatwo wymienić za pomocą kołków szybkiego zwalniania.

Garmin Venus 2S

Garmin Venu 2S (zdjęcie: Garmin)

Oba urządzenia obsługiwane są za pomocą ekranu dotykowego i 2 przycisków na prawej krawędzi. Dolny przycisk pełni rolę przycisku „wstecz”, który umożliwia powrót do poprzedniego menu lub powrót do ekranu głównego, natomiast przycisk górny jest kontekstowy i pełni różne funkcje w zależności od używanej aplikacji lub widżetu. Przyciski Venu 2 można zablokować podczas treningu, aby zapobiec przypadkowym naciskom.

monitor

 • Ekran Venu dos to OLED, a Venu Sq to LCD
 • Venu dos ma znacznie wyższą rozdzielczość

Garmin Venu two ma żywy ekran dotykowy AMOLED z 3 ustawieniami jasności i różne poziomy wrażliwości, aby obudzić Cię ze snu. Wersja 44 mm ma ekran o przekątnej 4 cala, podczas gdy model 40 mm jest mniejszy i ma XNUMX cala.

Venu Sq ma bardziej tradycyjny XNUMX-calowy kolorowy ekran LCD, który (choć dobry) nie jest tak atrakcyjny jak OLED i zużywa więcej energii.

Ekran Venu 2 ma również znacznie wyższą rozdzielczość: Wersja 44 mm ma rozdzielczość 416 x 416 pikseli, podczas gdy model 40 mm ma 360 x 360 pikseli. Natomiast Venu Sq ma rozdzielczość zaledwie 240 x 240 pikseli.

Garmin Venu Sq . , , , , , , , , , ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,, ,

(Zdjęcie: Garmin)

Oba są ekranami dobrej jakości, ale różnicę widać w testach, a dwa Venu mogą wyświetlać znacznie więcej informacji w podobnej przestrzeni, z czystszym tekstem i grafiką.

Funkcje inteligentnego zegarka

 • Oba urządzenia akceptują płatności zbliżeniowe
 • Standardowy Venu Sq nie ma wewnętrznej pamięci na muzykę
 • Venu dos oferuje śledzenie okresu na samym zegarku

Venu Sq i Venu 2 umożliwiają otrzymywanie powiadomień ze smartfona z telefonów z systemem Android oraz iOS, a właściciele telefonów z systemem Android mogą również wysyłać SMS-y i odrzucać połączenia za pomocą wiadomości tekstowych (przydatna funkcja, jeśli jesteś w trakcie treningu).

Każda z popularnych aplikacji kalendarza, czasu i stopera jest obecna i odpowiednia, a oba urządzenia umożliwiają także dokonywanie zbliżeniowych zakupów za pośrednictwem Garmin Pay, w momencie ich skonfigurowania w aplikacji Garmin Connect.

Dwa zegarki pozwalają monitorować odtwarzanie muzyki na smartfonie i przesyłać strumieniowo utwory z Amazon Music lub Deezer. Możesz także użyć zegarka do monitorowania listy odtwarzania Spotify.

Garmin Venus 2S

Garmin Venu 2S (zdjęcie: Garmin)

Standardowy Garmin Venu Sq nie ma pamięci wewnętrznej dla utworów do odtwarzania offline, ale najdroższa edycja muzyczna może zawierać pięćset utworów. Standardowa konsola Venu 2 o średnicy 44 mm może pomieścić wewnętrznie do 2,000 utworów, podczas mniejszy Venu 2S może pomieścić do 650.

Każdy użytkownik zegarka Garmin może korzystać z aplikacji Garmin Connect, aby śledzić okres, ale tylko Garmin Venu XNUMX i Garmin Lily umożliwiają wprowadzanie objawów i wyświetlanie szczegółów cyklu na zegarku.

Śledzenie sprawności

 • Oba zegarki mają dokładny wbudowany GPS
 • Venu Sq nie ma wysokościomierza do liczenia schodów
 • Garmin Venu Dos umieszcza więcej danych dotyczących zdrowia na nadgarstku

Zarówno Garmin Venu Sq, jak i Garmin Venu 2 mają zintegrowany GPS, który okazał się niesamowity w naszych testach. Odkryliśmy, że zablokowanie Venu Sq zajęło trochę czasu, ale zanim to się stało, wyniki 2 były porównywalne.

Oba zegarki mają licznik kroków i podają dzienną liczbę kroków w oparciu o poziom aktywności.. Jednak tylko Venu 2 ma wysokościomierz, co oznacza, że ​​jest to jedyne urządzenie, które może śledzić liczbę pokonanych schodów. Ponownie zostanie Ci przydzielony cel do osiągnięcia dzień po dniu.

Całodzienne monitorowanie tętna jest bezpłatne na obu zegarkach, i oba rejestrują „minuty intensywnej aktywności”, które są miarą czasu spędzonego w każdej strefie tętna. Oba zegarki mają również pulsoksymetr do pomiaru wysycenia krwi tlenem przez całą noc i podczas sesji treningowych.

Garmin Venus 2S

Garmin Venu 2S (zdjęcie: Garmin)

Oba urządzenia mają szeroką gamę profili treningowych do aktywności w pomieszczeniach i na świeżym powietrzu.ale Venu 2 ma więcej opcji, w tym treningi HIIT. Może również wyświetlać na ekranie animacje treningowe i wykresy map mięśni, aby pokazać trenowane mięśnie, pomagając w planowaniu treningu.

Zarówno Venu Sq, jak i Venu 2 mogą obliczyć Twój sprawny wiek (wskaźnik oparty na takich czynnikach jak Twój pułap tlenowy, wiek, waga i płeć), ale tylko Venu 2 pozwala zobaczyć to na pierwszy rzut oka na nadgarstku. Jeśli masz Venu Sq, musisz otworzyć aplikację Garmin Connect na telefonie, aby go zobaczyć.

Venu 2 zawiera również narzędzie Garmin Trainer. który pozwala śledzić plany treningowe skonfigurowane w aplikacji Garmin Connect, takie jak tabele wyników dla każdego wyzwania, na które się zapisałeś.

Udostępnij to