Do Garmina Fenixa 8 jeszcze daleko (długo oczekiwany Fenix ​​7 wystartował dopiero w pierwszym miesiącu XNUMX roku)Ale jeśli zastanawiasz się, co może mieć w zanadrzu zegarek sportowy nowej generacji, my już możemy. dokonywać świadomych prognoz.

W tej chwili nie ma żadnych wiadomości do przekazania (w końcu jest to bardzo niedługo), ale będziemy aktualizować ten artykuł w ciągu najbliższych kilku miesięcy, gdy pojawią się nowe wskazówki.

ciąć na polowanie

  • Co to jest? Wysokiej klasy zegarek multisport
  • W którym momencie to wyszło? Może na początku 2025
  • Ile to będzie kosztować? Koszty prawdopodobnie zaczną się od około 1,000 EUR / XNUMX EUR / XNUMX USD

Co chcemy zobaczyć

Garmin Fenix ​​6 został wydany w kwietniu 7 roku, a seria Fenix ​​XNUMX pojawiła się w pierwszym miesiącu roku 2022, więc nie spodziewamy się, że Fenix ​​8 wyląduje na początku dwóch tysięcy dwudziestu pięciu lat - choć firma nie zawsze i zawsze zostawia pełną 3-letnią różnicę między startami, więc start za dwa tysiące dwadzieścia cztery jest możliwy.

Wiele może się w tym czasie wydarzyć, ale oto kilka dziwactw, które chcielibyśmy zobaczyć, gdy pojawi się nowy zegarek (niektóre bardziej prawdopodobne niż inne).

wiele opcji rozmiaru

Garmin poczynił wielkie postępy w zakresie integracji i spodziewamy się, że będzie kontynuowany w Fenix ​​8. Fenix ​​7 był dostępny w 3 różnych rozmiarach w momencie premiery i bylibyśmy zaskoczeni, gdyby Fenix ​​8 nie miał tak wielu opcji. Prawdę mówiąc, może istnieć nawet superkompaktowa wersja o średnicy obudowy 4 mm lub mniejszej, taka jak Vivoactive XNUMXS.

Mężczyzna ćwiczący z ciężarkami z zegarkiem Garmin Epix

(Zdjęcie: Garmin)

Nie spodziewalibyśmy się, że zobaczymy zegarek tak solidny jak karzeł Garmin Lily, ale szybki postęp technologii może oznaczać, że będzie można zapakować potężny zegarek multisportowy do nowego, mocniejszego opakowania.

Garmin Fenix ​​8 może być wyposażony w żywy ekran AMOLED, taki jak ten w nowym Epixie

Ekran AMOLED

Fenix ​​7 wywołał poruszenie w 8 roku jako pierwszy zegarek Garmin Fenix ​​z ekranem dotykowym. Mamy nadzieję, że Fenix ​​XNUMX będzie również czuły na dotyk i trzymamy kciuki, aby ulepszenia w technologii baterii pozwoliły na dodanie ekranu AMOLED bez potrzeby zwykłego ładowania.

Fenix ​​7 to ogromny zegarek, ale kiedy go zbadaliśmy, okazało się, że jego ekranowi brakuje kontrastu, nawet w porównaniu ze starszymi zegarkami, takimi jak Garmin Instinct XNUMX. Nie tylko wygląda czyściej (jak widzieliśmy w przypadku Garmin Epix i Venu dwa), pozwoliłoby to również Garminowi na włączenie animowanych treningów na ekranie i znacznie ułatwiłoby odczytywanie map zegarka.

Mikrofon

W styczniu dwa tysiące dwudziestego drugiego roku Garmin wprowadził Venu XNUMX Plus: nowa edycja Venu two z mikrofonem, która umożliwia dostęp do asystenta głosowego telefonu lub odbieranie połączeń bez wyjmowania telefonu z kieszeni. Może wydawać się, że to niewielka aktualizacja, ale w naszych testach była niezwykle przydatna i przywoływaliśmy Asystenta Google znacznie częściej niż zwykle.

Mężczyzna rozmawiający na zegarku Garmin Venu 2 Plus

(Zdjęcie: Garmin)

Chociaż Garmin może wydać Fenix ​​7 Plus z mikrofonem w ciągu najbliższych kilku miesięcy, chcielibyśmy, aby był to standard w Fenix ​​8.

Dzięki wbudowanemu mikrofonowi Garmin Fenix ​​8 może pozwolić Ci odbierać połączenia bez wyjmowania telefonu z kieszeni.

Wiele fabrycznie załadowanych map

Jesteśmy pewni, że Fenix ​​8 zaoferuje więcej miejsca na dane niż istniejące zegarki Garmin, i chcielibyśmy mieć dużo miejsca na mapy. Garmin wypuścił zestaw bezpłatnych pakietów map z Fenix ​​7 i dodał nowego menedżera map, aby ułatwić dostęp i pobieranie z nadgarstka, ale tylko model Sapphire Solar jest dostarczany z fabrycznie załadowanymi mapami TopoActive.

Seria Fenix ​​​​​​wyróżnia się nawigacją i mapowaniem, a zintegrowana pamięć dodatkowa pozwoli firmie Garmin wyposażyć całą serię Fenix​​8 w kompletny zestaw map gotowych do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka.

Czujnik EKG

Podczas Czujniki EKG zaczynają się upowszechniać w smartwatchach i zegarkach sportowychW chwili pisania tego tekstu żadne urządzenie Garmina ich nie posiada. Fenix ​​8 może być pierwszym monitorem serca pod kątem objawów migotania przedsionków.

W tej chwili możemy tylko spekulować, co Fenix ​​8 może przynieść do stołu, ale będziemy zwracać uwagę na nowości (czy to wyciek, zgłoszenie patentowe, czy cokolwiek innego) i aktualizujemy to. jak tylko się dowiemy. mieć jakieś pojęcie o tym, co jest w drodze.