Dwuminutowa recenzja

Wybaczono by ci myślenie, że dedykowany GPS należy już do przeszłości, zawłaszczony najpierw przez systemy wbudowane producentów samochodów, a następnie przez smartfony. Może to być prawdą dla wielu kierowców, ale dla tych, którzy chcą systemu nawigacji, który obiecuje przewyższyć zarówno samochód, jak i telefon, dedykowana jednostka może nadal być odpowiedzią. Zwłaszcza jeśli jesteś podróżnikiem przyzwyczajonym do międzynarodowych przygód i wolisz trzymać smartfon z dala od przedniej szyby.

Garmin DriveCam 76 pasuje do tego rachunku, ale dodaje także kamerę samochodową. Podobnie jak najlepsze kamery samochodowe, po cichu rejestruje widok z przodu podczas każdej jazdy, a następnie bezpiecznie zapisuje materiał w przypadku wykrycia kolizji lub naciśnięcia ikony nagrywania ręcznego.

Jest to rozszerzenie rodziny systemów nawigacyjnych DriveSmart firmy Garmin, tylko z kamerą samochodową Full HD przymocowaną z tyłu 7-calowego ekranu dotykowego. Ten dodatek zwiększa cenę z 299.99 EUR / 229.99 EUR za podobnej wielkości DriveSmart 76 do 449.99 EUR / 419.99 EUR za DriveCam 76.

Rozdzielczość panelu TFT wynosi 1024 x 600. Choć ta liczba pikseli nie wydaje się zbyt imponująca w porównaniu z nowoczesnym smartfonem lub tabletem o podobnych rozmiarach, to w zupełności wystarcza dla systemu nawigacji satelitarnej. Interfejs jest jasny, przejrzysty i intuicyjny, z dużymi ikonami, które są łatwe do odczytania i dotknięcia w locie. Jasność nie dostosowuje się automatycznie, co jest wstydem, ale wystarczy kilka dotknięć i przesunięcia, aby przyciemnić ekran przed świeceniem w ciemności.

Obraz 1 z 4

Garmin DriveCam 76(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)Garmin DriveCam 76(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)Garmin DriveCam 76(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)Garmin DriveCam 76(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)

DriveCam 76 mocuje się do przedniej szyby za pomocą przyssawki. Zatrzaskuje się bezpiecznie na miejscu za pomocą szczypiec i zatrzaskuje się z tyłu nawigacji satelitarnej za pomocą przegubu kulowego, który umożliwia regulację we wszystkich kierunkach. Obiektyw kamery samochodowej również reguluje się w poziomie, a między tymi dwoma ruchami znajdziesz pozycję, która kieruje ekran na kierowcę, a kamerę bezpośrednio na drogę.

Zasilanie jest dostarczane przez port USB-C i dołączoną przejściówkę do zapalniczki samochodowej 12 V. Jest 32 GB pamięci wewnętrznej oraz gniazdo kart microSD do przechowywania do 256 GB nagrań z kamery samochodowej; w pudełku nie ma karty. Żywotność baterii wynosi 30 minut, ale tak naprawdę jest to urządzenie, które zawsze chcesz mieć podłączone, chyba że wybierasz najkrótszą trasę.

Biorąc pod uwagę rozmiar tego produktu w porównaniu ze zwykłą kamerą samochodową, musisz dokładnie przemyśleć umiejscowienie, aby uniknąć blokowania widoku. Samochody z płytką przednią szybą i wbudowanymi wyświetlaczami wystającymi z deski rozdzielczej pozostawiają bardzo mało miejsca na kamerę DriveCam 76. Ta recenzja została wykonana na Mazdzie MX-5 i nie ma wystarczająco dużo miejsca na zainstalowanie Garmina. Siedząc między środkowym lusterkiem wstecznym samochodu a jego własnym ekranem, większość przedniej szyby była zablokowana według naszego gustu. Oczywiście większy pojazd lub taki z inaczej umieszczonym ekranem (lub w ogóle bez ekranu) powinien być w porządku.

Właśnie o to chodzi: kamera DriveCam 76 jest doskonałym dodatkiem do starszych pojazdów, które nie mają własnych systemów nawigacji i rozrywki. Oprócz funkcji mapowania i kamery samochodowej, Garmin może wyświetlać lokalną prognozę pogody, oprócz przychodzących powiadomień ze smartfona, chociaż będziesz chciał wyłączyć wszystko oprócz połączeń i wiadomości w systemie, aby uniknąć otrzymywania powiadomień o absolutnie wszystkim. Dostępne są również ostrzeżenia o fotoradarach, a także ostrzeżenia o zjechaniu z pasa ruchu i kolizji z przodu.

Garmin wyrobił sobie markę dzięki doskonałym systemom mapowania i właśnie tam DriveCam 76 świeci najjaśniej. Adresy są łatwe do wprowadzenia, a instrukcje są jasne, jasne i na temat. Możesz także mówić o lokalizacji systemowi rozpoznawania głosu, do którego można uzyskać dostęp, mówiąc „Hej, Garmin”. Otrzymanie nazw ulic i punktów trasy wraz ze wskazówkami naprawdę pomaga w poruszaniu się po nieznanym terenie, a interfejs przełącza się na podzielony ekran z grafiką, która pomaga zjechać na prawy pas wokół rond i skrzyżowań.

Przejście na nawigację Garmin z Google Maps lub Apple Maps wymaga przyzwyczajenia. Gdy dostroisz się do sposobu dostarczania instrukcji i wyglądu wskazówek wizualnych, nie będziesz mieć żadnych problemów. Jest to prawdopodobnie lepsze przeglądanie niż smartfon, a przyzwyczajenie się do niego wymaga trochę czasu w taki sam sposób, jak przełączanie się z jednej aplikacji nawigacyjnej na drugą.

Bieżące dane o ruchu drogowym pochodzą z połączenia transmisji danych telefonu. Można to skonfigurować, pobierając aplikację Garmin na smartfony i łącząc się z kamerą DriveCam 76 przez Bluetooth. To połączenie jest nawiązywane automatycznie po wstępnej konfiguracji. Urządzenie ma również Wi-Fi, które może łączyć się z domowym routerem w celu pobierania aktualizacji oprogramowania i nowych baz danych map.

Wbudowane dane z serwisów FourSquare i TripAdvisor pomagają wyszukiwać miejsca, podając ich nazwy zamiast adresów, ale okazało się, że nie zawsze działa to idealnie, ponieważ DriveCam czasami sugeruje niewłaściwe miejsce docelowe. Niektóre budynki są renderowane w 3D, aby jeszcze bardziej ułatwić nawigację, a po podłączeniu do transmisji danych smartfona ceny paliwa są wyświetlane w czasie rzeczywistym na stacjach wzdłuż Twojej trasy. Sparuj go ze swoim telefonem i możesz także nawiązywać i odbierać połączenia, dotykając DriveCam lub wydając polecenie głosowe.

Garmin DriveCam 76

(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)

Zintegrowana kamera samochodowa rejestruje obrazy w rozdzielczości Full HD z szybkością 30 klatek na sekundę. Domyślnie DriveCam 76 nakłada aktualną godzinę, datę i prędkość pojazdu. Dzięki HDR i rozdzielczości 1920 x 1080 jakość wideo jest całkiem dobra. Detale takie jak znaki drogowe i tablice rejestracyjne są czytelne, a ekspozycja zrównoważona.

Ponieważ DriveCam 76 jest częścią kamery samochodowej z dużym ekranem, podobało nam się, jak łatwo można przeglądać nagrania (z mapą pokazującą, gdzie miały miejsce) na samym urządzeniu, zamiast przenosić wszystko do telefonu. do komputera.

Obiektyw 140 stopni jest wystarczająco szeroki, ale brakuje mu 180 stopni w Garmin Dash Cam 67W. Sposób, w jaki materiał się trzęsie i zniekształca, również działa na niekorzyść DriveCam, prawdopodobnie z powodu oprogramowania stabilizującego, które próbuje wygładzić nierówności na drodze. Nie usuwa to żadnych szczegółów, ale oznacza, że ​​​​nagranie wygląda gorzej niż inne kamery samochodowe Garmin. To sprawiło, że kamera samochodowa wydawała się refleksją, a nie kluczową cechą tego drogiego produktu premium.

Czy powinienem kupić Garmin DriveCam 76?

Garmin DriveCam 76

(Źródło zdjęcia: Alistair Charlton)

Kup, jeśli ...

Nie kupuj, jeśli ...

Udostępnij to