Firma Garmin bada wpływ Covid-19 na biegaczy i potrzebuje Twojej pomocy

Firma Garmin bada wpływ Covid-19 na biegaczy i potrzebuje Twojej pomocy

Garmin i Uniwersytet w Nottingham współpracują nad globalnym projektem badawczym mającym na celu zbadanie wpływu Covid-19 na bieganie, treningi i regenerację, a Ty możesz się do niego przyłączyć.

Badanie Running Through jest otwarte dla biegaczy i spacerowiczów na całym świecie i ma na celu zbadanie wpływu długotrwałego Covid-19 na objawy sprawnościowe na wyniki biegowe, potencjalny wpływ biegania na czas regeneracji Covida oraz potencjalny wpływ choroby na schematy treningowe i kontuzje.

Aby wziąć udział, musisz mieć ukończone 18 lat i posiadać urządzenie do noszenia firmy Garmin, takie jak zegarek do biegania lub czujnik tętna. Będziesz także musiał wyrazić zgodę na udostępnienie firmie danych dotyczących Twojego zdrowia, aby móc zostać włączonym do badania.

Aby się zarejestrować, odwiedź RunningThrough.org i wypełnij formularz ankiety. Spowoduje to podanie kilku szczegółów na temat Twoich nawyków biegowych i ogólnego stanu zdrowia, a także wszelkich przebytych infekcji Covid-19.

Biegacze przełajowi noszący zegarki Garmin Fenix ​​​​7

(Zdjęcie: Garmin)

Po zakończeniu badania wyniki zostaną upublicznione, aby pomóc biegaczom lepiej zrozumieć wpływ wirusa na ich treningi i kondycję.

Dane śledzenia aktywności fizycznej

To nie jedyne badanie wykorzystujące dane zebrane przez urządzenia takie jak trackery fitness i smartwatche, aby pomóc nam lepiej zrozumieć Covid-19. Fitbit prowadzi obecnie własne badanie w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie, a jego celem jest stworzenie algorytmu wykrywającego oznaki wirusa, zanim pojawią się objawy.

Badanie jest nadal w toku, ale w sierpniu 2021 r. Fitbit poinformował, że był w stanie wykryć połowę infekcji Covid-19 na dzień przed zgłoszeniem przez uczestników pierwszych objawów, ze swoistością 70%. Skontaktowaliśmy się z Fitbit, aby sprawdzić, czy są jakieś nowe wieści, i damy Ci znać, gdy będziemy wiedzieć więcej.