W ciągu ostatnich dwóch lat górnicy Ethereum wydali 15 miliardów euro na procesory graficzne

W ciągu ostatnich dwóch lat górnicy Ethereum wydali 15 miliardów euro na procesory graficzne

W ciągu ostatniego półtora roku górnicy Ethereum wydali 15 miliardów euro na procesory graficzne, a kwota ta jest wyższa, jeśli wziąć pod uwagę inne czynniki, takie jak procesory, zasilacze i obudowa.

Raport pierwotnie pochodzi od analityków z Bitpro Consulting, o czym poinformował Bloomberg i zauważyli go nasi przyjaciele z Tom's Hardware. Wygląda na to, że górnicy Ethereum zużyli około 10% całkowitej podaży GPU podczas bańki kryptowalutowej w ciągu ostatnich dwóch lat.

Ten boom wydobywczy i wynikające z niego gromadzenie procesorów graficznych zbiegło się w czasie z popytem ze strony graczy, co przyczyniło się do gwałtownego wzrostu cen. Średni koszt procesora graficznego wynosi 1,056 euro za sztukę w 2021 r., co stanowi jedną trzecią tej ceny w 2019 r. Według danych JPR sprzedaż procesorów graficznych wyniosła w całym 51,800 r. około 2021 miliarda euro.

I chociaż wydobycie Ethereum było w pewnym momencie opłacalne, osiągając szczyt w połowie 2021 r., jego wartość spadła w tym roku o 70%, co źle wróży tym, którzy są na końcu gry.

Analiza: Skutki wydobycia Ethereum i nie tylko

Nawet w szczytowych momentach Ethereum stawało się znacznie wolniejsze i droższe, ponieważ niemal codziennie osiągało swój limit transakcji.

Jednak teraz, wraz ze spadkiem wartości kryptowaluty, wielu inwestorów zajmujących się kryptowalutami nie jest w stanie odrobić strat wynikających z wydawania tak dużych pieniędzy na procesory graficzne i inne waluty. Jedna z takich historii, jak podano w artykule Bloomberga, dotyczy mężczyzny, który w połowie 30,000 r. zainwestował 2021 5,000 euro w sprzęt do wydobywania kryptowalut, ale do tej pory zarobił na kryptowalutach jedynie około XNUMX euro.

Nie uwzględnia to nawet wpływu całego tego wydobycia na środowisko, ponieważ poziom emisji dwutlenku węgla zawsze był głównym problemem w przypadku kryptowalut. Można by argumentować, że pomiędzy marnowaniem procesorów graficznych zakupionych do celów wydobycia a szkodami dla środowiska, sam spadek wartości Ethereum spowodował, że wszystko to poszło na marne.