Microsoft zaprezentował nowy Forza Motorsport i jest absolutnie oszałamiający, w pełni wykorzystując nowe technologie, takie jak ray tracing, aby uczynić go jednym z najbardziej imponujących kontrolerów. Ale dodatki są więcej niż powierzchowne.

W ramach swojej prezentacji Xbox i Bethesda, Microsoft zaprezentował najnowszy wpis w swojej bardziej skoncentrowanej na symulacji serii wyścigów Forza Motorsport. Usunął liczby z tytułu, odzwierciedlając, że to nowa era dla serii na Xbox Series X.

Wraz ze zwiastunem gry wyścigowej, który możesz sprawdzić poniżej, deweloper Turn 10 Studios przedstawił niektóre z głównych zwiastunów tego wpisu.

Najbardziej oczywistymi zmianami są postępy graficzne. Turn 10 wykorzystuje ray tracing w Forza Motorsport, aby przekazać szczegóły, takie jak samochody odbijające farbę innych samochodów, a także fotogrametrię i renderowanie 3D, aby stworzyć hiperrealistyczne środowiska i roślinność.

Kolejnym dużym postępem jest nowa funkcja dynamicznego czasu. Podczas biegu zobaczysz zmianę pory dnia, zachód słońca i wydłużanie się cieni. Ma zmianę wizualną, z takimi rzeczami, jak włączanie się świateł do jazdy, a na torze, który nam pokazali, który kręci się wokół karnawału, włączają się światła na diabelskim młynie.

Ale to nie tylko zmiana wizualna, ponieważ słońce zachodzi, podobnie jak temperatura otoczenia, co oznacza, że ​​powierzchnia toru staje się zimniejsza, co wpływa na przyczepność samochodu. To subtelna, ale istotna zmiana w sposobie, w jaki sobie poradzisz, zwłaszcza gdy połączysz ją z dynamiczną pogodą i nową możliwością zmiany składu opon i mieszanki paliwowej.

Wydaje się, że w trakcie wyścigu jest o wiele więcej decyzji, niż można było podjąć w poprzednich grach, a to znacząca zmiana.

Możesz zobaczyć więcej w demo gry:

Microsoft potwierdził, że wszystkie gry z jego prezentacji będą dostępne w ciągu najbliższych 12 miesięcy, więc chociaż nie znamy daty premiery Forza Motorsport, nie będziemy musieli czekać zbyt długo.

Udostępnij to