Dwuminutowa recenzja

Fitbit Versa 3 w końcu naprawił nasz największy problem z linią smartwatchów Versa i możemy polecić go jako świetny zakup. Biorąc pod uwagę cenę, umieściliśmy go nawet powyżej Fitbit Sense na naszej liście najlepszych Fitbitów, dzięki czemu znaleźliśmy się na pierwszym miejscu. Zegarek Versa 3 jest teraz wyposażony we wbudowany moduł GPS do śledzenia w czasie rzeczywistym tempa i odległości spacerów, biegów, przejażdżek rowerowych lub wędrówek, jeśli zdecydujesz się zostawić telefon.

Chociaż jest to zdecydowanie krok naprzód w stosunku do Versa 2, podobnie jak większy i naprawdę piękny ekran, wciąż jest kilka rzeczy w Versa 3, które sprawiają, że jest tak frustrująco blisko bycia jednym z najlepszych urządzeń przenośnych na rynku.

Kluczowe statystyki

Cena: 229 € / 199 € / 399 €
Rozmiar koperty: 40,48 mm x 40,48 mm
Technologia ekranu: AMOLED
Wbudowany GPS: Tak
Maksymalna żywotność baterii: 6 dni

  • Fitbit Versa 3 (niebieski) w Amazon za 152 € (otwiera się w nowej karcie)

Nie zrozumcie mnie źle: Versa 3 jest silnym pretendentem do miana najlepszego monitora kondycji na rynku, zwłaszcza biorąc pod uwagę jego stosunkowo przystępną cenę i niezliczone możliwości śledzenia kondycji, które obejmuje również czujnik SpO2 do pomiaru tlenu w krwi. poziomy podczas snu. Jednak o wiele bardziej przydatne informacje są zablokowane za paywallem Fitbit Premium, a przeprojektowanie przycisku bocznego sprawiło, że korzystanie z niego było frustrujące.

Zamiast fizycznego przycisku, jak w Versa 2, po lewej stronie obudowy znajduje się teraz wgłębienie, które jest podobne do przycisku indukcyjnego, który zadebiutował w Fitbit Charge 3. Niestety, nie jest tak dobrze zaimplementowany w Versa 3 i potrzeba kilku prób, aby znaleźć dokładne miejsce, w które należy dotknąć, aby otworzyć aplikacje i podmenu.

Poza tym Versa 3 to atrakcyjne urządzenie do noszenia, które robi wiele z tego, co potrafi Fitbit Sense, z wyjątkiem zarządzania stresem i zaawansowanego monitorowania serca. Oznacza to, że jest tańszy niż Sense, choć na niektórych rynkach jest nieco droższy niż Versa 2 (w Wielkiej Brytanii kosztuje tyle samo, co jego poprzednik). Jednak wbudowany GPS, większy wyświetlacz AMOLED o przekątnej 199 cala (taki sam jak Sense) i czujnik SpO1,58 więcej niż uzasadniają nieco wyższą cenę uruchomienia 2 EUR / 229 USD.

W Versa 3 jest również o wiele więcej funkcji monitorowania kondycji, dzięki czemu interfejs urządzenia jest znacznie bardziej obciążony niż był dostępny w Versa 2 w momencie premiery. Istnieją sposoby, aby sobie z nimi poradzić, ale wymaga to przyzwyczajenia.

Mimo to wydajność jest doskonała, jak można się spodziewać po urządzeniach Fitbit. Żywotność baterii wynosi około sześciu dni na ciemnym ekranie, ale zmniejsza się o połowę, jeśli ekran jest zawsze włączony. GPS nie jest tak dokładny, jak w przypadku innych pasm, które sprawdziliśmy, ale dla przeciętnego użytkownika nie ma to większego znaczenia. Monitor tętna jest teraz nieco dokładniejszy niż Versa 2, ale bez paska na klatkę piersiową, z którym można go porównać, trudno dokładnie ocenić jego dokładność.

Alexa jest oczywiście na pokładzie, aby pomóc odpowiedzieć na kilka pytań wyświetlanych na urządzeniu, a wraz z zakupem Fitbit przez Google przyszła aktualizacja oprogramowania układowego doda również Asystenta Google do urządzenia do noszenia.

Wciąż brakuje aplikacji zwiększających produktywność dla smartwatchów Fitbit, ale, jak powiedzieliśmy w naszej recenzji Versa 2, są to przede wszystkim urządzenia do śledzenia kondycji, które mają pewne zalety smartwatcha.

Pantalla de configuración de Fitbit Versa 3

Jedną z najlepszych cech Fitbit Versa 3 jest ekran AMOLED o wysokiej rozdzielczości (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Fitbit Versa 3 cena i dostępność

  • Tańsze niż Fitbit Sense
  • Na niektórych rynkach droższy niż Fitbit Versa 2
  • Dostępny w trzech wariantach kolorystycznych.

Fitbit ogłosił Versa 3 wraz z Sense i Fitbit Inspire 2 podczas wirtualnej konferencji w sierpniu 2020 r. Został zarezerwowany następnego dnia i rozpoczął wysyłkę pod koniec września. Versa 3 jest obecnie dostępna do zakupu bezpośrednio od Fitbit i głównych sprzedawców detalicznych na całym świecie.

Co ciekawe, w Wielkiej Brytanii Versa 2 i Versa 3 są sprzedawane w tej samej cenie 199 euro. Jednak w Stanach Zjednoczonych i Australii Versa 3 jest wyceniana wyżej niż jej poprzednik, sprzedając odpowiednio za 229 euro i 399 euro. . To sprawia, że ​​Versa 3 jest środkowym dzieckiem – nie jest już okrętem flagowym, a Fitbit Sense przejmuje tę rolę i kosztuje znacznie więcej za 329 USD / 299 GBP / 499 USD.

W przeciwieństwie do Versa 2, która miała droższą wersję specjalną, Versa 3 jest dostępna tylko w standardowej edycji w trzech różnych kolorach: dwóch miękkich złotych kopertach z ciemnoniebieskim i różowozłotym paskiem oraz czarnej obudowie. pasmo. .

(* 3 *)

Fitbit Versa 3 ma zasadniczo taki sam wygląd jak Fitbit Sense, z dużym kwadratowym ekranem i zaokrąglonymi rogami (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Zaprojektuj i wyświetl

  • 40-milimetrowy ekran AMOLED
  • Łatwy mechanizm zwalniania paska
  • Przeprojektowany przycisk boczny

Na pierwszy rzut oka Versa 3 wygląda identycznie jak jego poprzednicy, ale bliższe spojrzenie ujawnia pewne poprawki konstrukcyjne, które sprawiają, że nowe urządzenie wygląda nieco bardziej stylowo. W rzeczywistości zmiana koloru aluminiowej obudowy sprawia, że ​​Versa 3 wygląda całkiem elegancko. Obudowa „soft gold” jest neutralna, ale opcja w kolorze czarnym zachowuje uniwersalny urok Versa 3.

Zmiana koloru obudowy nie jest jednak największą zmianą konstrukcyjną; to jest rozmiar ekranu. Wyświetlacz jest teraz o 40 mm większym panelem AMOLED niż 39 mm Versa 2, z wyższą rozdzielczością 336 x 336 pikseli (Versa 2 ma 300 x 300). Jest to jasny, wyraźny, bardzo wyraźny ekran, który wygląda absolutnie oszałamiająco nawet w „ciemnym” ustawieniu pod niemal każdym kątem widzenia. Ramki są jednak nadal dość grube, podobnie jak w Versa 2.

Poruszanie się po menu i aplikacjach za pomocą ekranu to także spacer po parku: podczas naszego okresu testowego ekran ani razu się nie zawiesił, a przesuwanie palcem, aby zobaczyć różne funkcje, działało wyjątkowo dobrze.

Kolejną zmianą konstrukcyjną jest boczny przycisk, a raczej jego brak, i to chyba nasz największy zarzut do Versa 3. Zamiast fizycznego przycisku, po lewej stronie zegarka znajduje się szczelina pojemnościowa, która po prawidłowym naciśnięciu powoduje wysyła krótką wibrację, aby wskazać, że aktywowałeś smartwatch. Znajduje się pod krawędzią obudowy, więc trzeba go wyczuć, a znalezienie dokładnego miejsca do wciśnięcia nie jest szczególnie łatwe. Używamy Versa 3 od ponad miesiąca i nadal potrzebujemy kilku prób, aby znaleźć dokładne miejsce. Na szczęście nie zawsze musisz używać tego „indukcyjnego” przycisku do interakcji z zegarkiem: możesz ustawić zegarek, aby się obudził, dotykając ekranu, a następnie przesuwając palcem, aby wyświetlić potrzebne menu. To powiedziawszy, istnieją „skróty” (takie jak pokazywanie Alexy), które można ustawić na zegarku, a aktywacja wymaga kliknięcia i przytrzymania lub dwukrotnego dotknięcia. Wywoływanie ich może być frustrujące z powodu niespójności tego przycisku.

Fitbit Versa 3 pokazujący przycisk z boku obudowy

Fitbit Versa 3 ma przeprojektowany przycisk boczny, który jest łatwiejszy w użyciu (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Na prawej krawędzi obudowy zegarka umieszczono niewielki mikrofon i głośnik, które teoretycznie powinny umożliwiać odbieranie połączeń.

Fitbit zmienił również mechanizm paska, podobnie jak w Fitbit Sense, i uważamy, że jest lepszy niż mechanizm w Versa 2. Mały przycisk działa jak zatrzask, który po lekkim pociągnięciu zwalnia zapięcie. Nadaje zegarkowi znacznie bardziej opływowy wygląd i bardzo ułatwia wymianę dostarczonego domyślnego paska sportowego.

Ten silikonowy pasek różni się również od tego, który jest dostarczany ze standardową wersją Versa 2. Fitbit nazywa ten nowy model „Infinity Band”, ponieważ nie ma sprzączki – to ta sama, która jest dostarczana z sentido.

Kolejną dużą różnicą między Versa 2 a nową iteracją jest ładowarka. Zamiast starej pudełkowej ładowarki USB jest mała magnetyczna stacja dokująca, która niezwykle szybko ładuje sok: od 64 procent baterii do 100 procent w mniej niż 15 minut.

Zegarek Versa 3, podobnie jak jego poprzednik, jest również wodoodporny do głębokości 50 m/164 stóp, co oznacza, że ​​można go nosić pod prysznicem lub pływać z nim na nadgarstku. Może przetrwać nawet kąpiel w słonej wodzie, chociaż Fitbit zaleca, aby nie nosić go w wannie z hydromasażem ani w saunie.

Fitbit Versa 3 pokazujący menu główne

Duży ekran ułatwia przewijanie menu (Źródło zdjęcia: TechRadar)

Funkcje inteligentnego zegarka

  • Wsparcie Alexa, wkrótce Asystent Google
  • Aplikacje o ograniczonej produktywności
  • wsparcie telefoniczne

Jako smartwatch Versa 3 działa dokładnie tak, jak jego poprzednik. To wciąż czyste i proste doświadczenie w porównaniu do czegoś takiego jak Apple Watch, ale nadal powinno być wystarczająco dużo aplikacji, aby zadowolić wielu użytkowników. Na przykład dostępna jest aplikacja Philips Hue do sterowania inteligentnymi światłami, a także aplikacja z mapami. To powiedziawszy, niektóre aplikacje są specyficzne dla USA, Wielkiej Brytanii lub innych regionów, więc zakres dostępnych aplikacji będzie się różnić w zależności od Twojej lokalizacji. Jednak Fitbit Pay powinien być wygodną opcją dla większości krajów, ponieważ wiele banków na całym świecie obsługuje teraz bezgotówkową metodę płatności.

Warto pamiętać, że wiele najlepszych aplikacji Fitbit jest płatnych, podobnie jak na urządzeniach Apple Watch lub Android Wear OS, więc musisz dowiedzieć się, czy chcesz korzystać z niektórych rozbudowanych funkcji, które oferują.

Fitbit oferuje przyzwoitą gamę tarcz zegarka, więc znalezienie czegoś, co lubisz, powinno być łatwe… chociaż, co zaskakujące, przejście na nową tarczę zegarka zajmuje trochę czasu, zanim zacznie działać. Alexa firmy Amazon jest również na pokładzie, aby odpowiadać na szybkie pytania, a jeśli skonfigurujesz aplikację Alexa na telefonie i zsynchronizujesz swoje konto Amazon, możesz zrobić o wiele więcej, na przykład ustawić przypomnienia i sterować inteligentnymi urządzeniami domowymi. Gdy Google ma kupić Fitbit, zostanie również dodana obsługa Asystenta Google, ale nie ma jeszcze jasnego harmonogramu, kiedy to powinno się stać.

Tak jak poprzednio, dostępna jest obsługa strumieniowego przesyłania muzyki Deezer i Spotify, ale jeśli zostawisz telefon podczas treningu, jedynym sposobem na dostęp do utworów offline jest Deezer. Nie ma jeszcze funkcji offline Spotify, co z pewnością wystarczy…

Udostępnij to