Jeśli zastanawiasz się nad zakupem opaski fitness, możesz być rozdarty między Fitbit Versa 2 a Fitbit Versa 3. Teraz, gdy pojawił się Fitbit Versa 4, oba powyższe urządzenia mają bardzo niskie ceny, więc teraz jest idealny czas na wejście na pokład, zwłaszcza że Versa 4 nie uzyskała tak wysokiego wyniku, jak jej poprzednie iteracje w naszej recenzji. Dzięki imponującemu zestawowi funkcji Versas 2 i 3 prawdopodobnie znajdą się na szczycie Twojej listy możliwych opcji. Jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Nie chodzi tylko o to, że Versa 3 to najlepszy Fitbit dla każdego. Versa 2 jest kilka lat starsza, ale dobrze zniosła próbę czasu i zawiera wiele funkcji, których można oczekiwać od nowoczesnego smartwatcha, w tym śledzenie nasycenia krwi tlenem (SpO2), strumieniowe przesyłanie muzyki, zgodność z Amazon Alexa i możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych za pośrednictwem NFC. Sprawdź naszą recenzję Fitbit Versa 2, aby uzyskać więcej informacji tutaj.

Oferuje również wbudowaną pamięć muzyczną, której brakuje nowej Versa 3, i jest tańsza, co może być przełomem, jeśli twój budżet jest napięty.

(Zdjęcie: Fitbit)

Co ważniejsze, Versa 3 ma własny wbudowany GPS, który daje dokładniejsze wyniki niż Versa 2, który musi być podłączony do telefonu, aby śledzić lokalizację. Jeśli trenujesz przed pierwszą imprezą biegową, może to przechylić szalę na korzyść Versa 3. Możesz przeczytać naszą pełną recenzję Fitbit Versa 3, aby zapoznać się z pełnym zestawieniem tego zegarka z bogatej oferty fitness.

Czytaj dalej, aby poznać wszystkie najważniejsze różnice między tymi dwoma urządzeniami, abyś mógł dokonać właściwego wyboru.

Spis treści

Fitbit Versa 2 vs Fitbit Versa 3: cena i dostępność

Fitbit Versa 2 został wprowadzony na rynek we wrześniu 2019 roku i nadal jest dostępny bezpośrednio w Fitbit. Obecnie kosztuje 109.95 USD / 149.99 GBP / 199.95 USD, ale wciąż jest wiele tańszych jednostek dostępnych w sklepach innych firm.

Versa 3 została wprowadzona na rynek we wrześniu 2020 r. Kosztuje nieco więcej niż poprzedni model w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii oraz jest znacznie droższa w Australii.

W chwili pisania tego tekstu Versa 3 jest dostępna w Fitbit za 159.95 USD / 169.99 GBP / 219.95 USD, chociaż możesz znaleźć lepszą cenę w sklepie innej firmy. Poniżej zebraliśmy najlepsze oferty.

Kupując którykolwiek z zegarków, możesz również zapisać się na bezpłatną wersję próbną Fitbit Premium, która zapewni Ci dodatkowe funkcje w aplikacji na smartfony, w tym dostęp do większej ilości danych historycznych, a także sesje medytacyjne prowadzone przez Deepaka Choprę i dodatkowe treningi. . Wersje próbne Versa 2 i Versa 3 trwają sześć miesięcy, oszczędzając dodatkowe 30 USD / 24 GBP / 45 USD na urządzeniu.

Fitbit Versa 2 vs Fitbit Versa 3 Co to jest

Filtruj: AMOLED 35 mm
Bateria: Żywotność baterii ponad 6 dni.
Przechowywanie muzyki: 2,5 GB
Głośnik: Nie
GPS: Nie

Fitbit Versa 2 to starocie, ale złote. Dzięki przyciskowi dotykowemu, który był tak popularny, że został przywrócony dla Versa 4, zawierał on również pamięć utworów na urządzeniu, chociaż brak wbudowanego GPS ogranicza jego użycie, gdy, powiedzmy, chcesz uruchomić bez telefonu.

do

 • Ulepszona lekka konstrukcja
 • Opcja wyświetlania Always-On
 • Dobra autonomia

Przeciw

 • Brak GPS
 • Brak odtwarzania Spotify w trybie offline
 • Brak integracji z Apple Health lub Google Fit

1670334201 433 Fitbit Versa 2 vs Fitbit Versa 3 Co to jest

Filtrowanie: AMOLED 40 mm
La Bateria: Żywotność baterii przez 6 dni
Przechowywanie muzyki: Nie
Głośnik: Tak
GPS: GPS + GLONASS

Fitbit Versa 3 zapewnia zaktualizowaną sieć czujników, śledzenie stanu zdrowia menstruacyjnego, sterowanie Spotify na urządzeniu (ale nie przechowywanie muzyki) i wiele więcej. To świetna aktualizacja z 2, ale traci przycisk dotykowy, a wymiana dotyku może być trudna w użyciu.

do

 • Dobry wyświetlacz
 • Wbudowany GPS
 • Lekkie i wygodne

Przeciw

 • źle zaprojektowany przycisk boczny
 • Wymaga subskrypcji Fitbit Premium, aby odblokować zaawansowane funkcje
 • Brak obsługi Spotify w trybie offline

Fitbit Versa 2 kontra Fitbit Versa 3: Design

 • Ten sam podstawowy kształt i materiały.
 • Versa 3 ma bardziej nowoczesne linie
 • Versa 2 ma specjalny wariant edycji

Fitbit Versa 2 i Versa 3 na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie, ale pojawiło się kilka aktualizacji.

W przypadku Versa 3 firma wprowadziła nowe zasady projektowania, wykorzystując zakrzywione kształty, które według niej są inspirowane ludzkim ciałem. Ogólnie rzecz biorąc, jest to bardziej nowoczesny wygląd, który może pomóc przechylić szalę na twoją korzyść, jeśli projektowanie jest jednym z twoich priorytetów.

W rzeczywistości Versa 3 wygląda prawie identycznie jak oryginalny Fitbit Sense, który został wprowadzony na rynek w tym samym czasie, ale ma zauważalnie inny zestaw funkcji, w tym czujnik wykrywający zmiany w przewodnictwie skóry, niezależnie od tego, czy jest używany do szacowania stresu. poziom.

Fitbit Versa 2

(Zdjęcie: Fitbit)

Oba zegarki Versa mają polimerową obudowę z eleganckim aluminiowym lunetą i miękkim silikonowym paskiem w standardzie, choć Versa 2 jest również dostępna w wersji specjalnej z dodatkowym paskiem z tkaniny żakardowej.

Niezależnie od tego, który zegarek kupisz, w pudełku znajdziesz zarówno małe, jak i duże paski, a jeśli masz ochotę na zmianę, możesz kupić alternatywne modele.

Versa 2 jest dostępna w trzech kolorach:

 • Czarny z karbonowym aluminium
 • Kamień z aluminium Mist Grey
 • Płatek z różową aluminiową miedzią

Versa 3 oferuje pięć opcji kolorystycznych:

 • Midnight z aluminium Soft Gold
 • Czarny z czarnym aluminium
 • Różowa glina z aluminium Soft Gold
 • Oset z gładką złotą folią
 • Oliwka z aluminium Soft Gold

Fitbit Versa 2 kontra Fitbit Versa 3: ekran

 • Obaj mają ekran AMOLED
 • Fitbit Versa 3 ma wyższą rozdzielczość

Oba zegarki mają ten sam kwadratowy wyświetlacz AMOLED z zaokrąglonymi rogami.

Versa 2 ma rozdzielczość 300 x 300 pikseli, podczas gdy Versa 3 ma rozdzielczość 336 x 336 pikseli, co oznacza, że ​​jest w stanie wyświetlić bardziej szczegółową grafikę, ostrzejszą grafikę i więcej tekstu na raz (szczególnie przydatne podczas odbierania smartfona). powiadomienia).

Fitbit Versa 2 vs Fitbit Versa 3: funkcje zdrowotne i fitness

 • Fitbit Versa 3 ma wbudowany GPS
 • Versa 3 ma ćwiczenia oddechowe
 • Oba mają czujnik SpO2

Największą różnicą między tymi dwoma zegarkami jest to, że Versa 3 ma własny wbudowany GPS, podczas gdy Versa 2 musi korzystać z odbiornika GPS w telefonie.

Oznacza to, że właściciele Versa 3 mogą biegać, jeździć na rowerze lub chodzić bez telefonu, a ich trasa, dystans i prędkość są zawsze rejestrowane podczas treningu.

Zegarki z wbudowanym GPS zwykle dają dokładniejsze wyniki niż te, które opierają się na połączeniu ze smartfonem, dzięki czemu Versa 3 jest lepszym wyborem, jeśli trenujesz przed imprezą taką jak 5 km lub 10 km, gdzie liczy się każdy jard. W przypadku bardziej swobodnych ćwiczeń wystarczy Versa 2.

Zarówno Versa 2, jak i Versa 3 mają funkcję całodobowego śledzenia tętna, a także całodziennego śledzenia kroków. Mają też ponad 24 dedykowanych trybów treningowych, a także automatyczne śledzenie, jeśli wykryją, że rozpocząłeś trening bez ręcznego uruchamiania śledzenia.

Monitorują również Twój sen i każdego ranka dostarczają raport na temat wzorców snu i jakości snu w aplikacji Fitbit na smartfony.

(* 2 *)

(Zdjęcie: Fitbit)

Oba zegarki mogą również śledzić tempo oddychania, ale tylko Versa 3 zawiera również zainstalowaną aplikację, która oferuje sesje oddechowe z przewodnikiem.

Zarówno Versa 2, jak i Versa 3 oferują monitorowanie nasycenia krwi tlenem (SpO2), ale warto zauważyć, że robią to tylko podczas snu, w przeciwieństwie do niektórych bardziej zaawansowanych zegarków sportowych, które pozwalają na wyrywkowe sprawdzenie w dowolnym momencie.

To nie jest narzędzie medyczne, ale może być przydatne do sprawdzania oznak stanów, takich jak bezdech senny (który powoduje krótkie zatrzymanie oddychania w nocy), o czym warto porozmawiać z lekarzem. Aplikacja Fitbit może generować raporty, które możesz udostępnić swojemu lekarzowi.

Fitbit Versa 2 kontra Fitbit Versa 3: Funkcje smartwatcha

 • Versa 2 może przechowywać muzykę
 • Versa 3 umożliwia odbieranie połączeń
 • Oba obsługują płatności zbliżeniowe

Istnieją duże różnice między Fitbit Versa 2 i Versa 3, jeśli chodzi o ogólną funkcjonalność smartwatcha, co może sprawić, że nowy zegarek będzie bardziej atrakcyjny.

Versa 2 i Versa 3 są kompatybilne z Amazon Alexa, ale Versa 2 jest również kompatybilna z Asystentem Google, co czyni go najlepszą opcją, jeśli wyposażyłeś swój dom w inteligentne urządzenia Google Home.

Istnieją również różnice, jeśli chodzi o muzykę. Oba zegarki umożliwiają sterowanie listą odtwarzania Spotify z nadgarstka (o ile masz subskrypcję Spotify Premium), a Versa 3 obsługuje również przesyłanie strumieniowe z Deezer.

Jednak podczas gdy Fitbit Versa 2 może przechowywać do 300 utworów, Fitbit Versa nie. Jeśli nie korzystasz z usługi strumieniowego przesyłania muzyki, możesz wybrać Versa 2.

Fitbit Versa 3

(Zdjęcie: Fitbit)

W przeciwieństwie do Versa 2, Versa 3 umożliwia odbieranie połączeń na nadgarstku i wysyłanie połączeń do poczty głosowej, jeśli jesteś w trakcie treningu, o ile telefon znajduje się w zasięgu Bluetooth.

Oba urządzenia mogą otrzymywać powiadomienia z aplikacji i obsługiwać płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Fitbit Pay, choć warto sprawdzić, czy Twój bank jest jednym z obsługiwanych. Apple Pay i Google Pay są znacznie bardziej kompatybilne.

Możesz pobrać dodatkowe aplikacje dla obu zegarków za pośrednictwem sklepu z aplikacjami Fitbit, dostępnego za pośrednictwem aplikacji na smartfona.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit Versa 2 i Fitbit Versa 3

Udostępnij to