W poście na blogu starszego dyrektora Google ujawniono, że Fitbit wkrótce wprowadzi aktualizację, która pozwoli użytkownikom wydajniej usuwać trackery menstruacyjne.

Wpis na blogu opublikowany 1 lipca przez Jen Fitzpatrick (otwiera się w nowej karcie), starszego wiceprezesa Google ds. podstawowych systemów, zatytułowany jest „Ochrona prywatności ludzi w kwestiach zdrowotnych” i szczegółowo opisuje zmiany wprowadzone przez Google w celu ochrony i usuwania zdrowie. informacje z ekosystemu Google.

Obejmuje to możliwość automatycznego usuwania historii lokalizacji przez użytkowników i powiadamiania użytkowników o prośbach organów ścigania o informacje, a także usuwania zapisów dotyczących menstruacji.

Fitzpatrick pisze: „W przypadku Google Fit i Fitbit zapewniamy użytkownikom ustawienia i narzędzia umożliwiające łatwy dostęp do ich danych osobowych i kontrolę nad nimi, w tym możliwość edytowania i usuwania danych osobowych w dowolnym momencie.

„Na przykład użytkownicy Fitbit, którzy zdecydowali się śledzić swoje cykle menstruacyjne w aplikacji, mogą obecnie usuwać jeden dziennik okresów na raz, a my będziemy wydawać aktualizacje, które pozwolą użytkownikom usuwać wiele dzienników jednocześnie”.

W poście na blogu nie ma wzmianki o terminie aktualizacji. Jednak nie możemy sobie wyobrazić, że aktualizacja jest bardzo odległa, biorąc pod uwagę wyrażane przez wielu użytkowników w USA obawy, że dane dotyczące zdrowia zostaną wykorzystane do identyfikacji osób szukających aborcji po anulowaniu przez Sąd.Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych w sprawie Roe v. Przebrnąć.

We wpisie na blogu omówiono również historię tych lokalizacji, a Fitzpatrick pisze, że „niektóre z miejsc odwiedzanych przez ludzi, w tym placówki medyczne, takie jak poradnie, schroniska dla ofiar przemocy domowej, kliniki aborcyjne, ośrodki płodności, ośrodki leczenia, kliniki uzależnień, kliniki odchudzania, gabinety kosmetyczne klinik chirurgicznych, a inne mogą być szczególnie osobiste.

„Dzisiaj ogłaszamy, że jeśli nasze systemy zidentyfikują, że ktoś odwiedził jedną z tych lokalizacji, usuniemy te wpisy historii lokalizacji wkrótce po ich wizycie. Ta zmiana wejdzie w życie w nadchodzących tygodniach”.

W oparciu o to oświadczenie przewidujemy, że aktualizacja Fitbit zostanie wdrożona na wszystkich urządzeniach zgodnych ze śledzeniem okresu, wraz z Google Fit, w podobnych ramach czasowych, prawdopodobnie przed końcem lipca. Nie jest jasne, czy inne firmy, takie jak Apple, przyjmą podobną politykę z funkcjami śledzenia cyklu Apple Watch.

Udostępnij to