Przez długi czas ono Jedynymi opłatami, za które Fitbit płaciło, były Twoje urządzenia i Fitbit Coach, samodzielna aplikacja fitness, która oferuje treningi z przewodnikiem. Ale w 2019 roku Fitbit uruchomił Premium, nową płatną usługę, która umieszcza różne funkcje za płatną ścianą.

Premium ma być ulepszoną wersją bezpłatnej standardowej aplikacji Fitbit, ale zawiera również programy szkoleniowe, które wcześniej były dostępne wyłącznie dla Fitbit Coach.

TOP. jeden
Magnetyczna stacja ładująca do Fitbit Inspire/HR Inspire
Magnetyczna stacja ładująca do Fitbit Inspire/HR Inspire
Uchwyt magnetyczny do Fitbit Inspire / Inspire HR
16,88 EUR

W Premium jest wiele interesujących rzeczy, ale usługa nie jest dla każdego. Poniżej wyjaśnimy dokładnie, co robi, ile kosztuje i dla kogo naszym zdaniem jest przeznaczony.

Spis treści

Fitbit Premium: Ile to kosztuje?

Fitbit Premium kosztuje zwykle 9.99 € / 7.99 € / 15.49 AU $ miesięcznie. Możesz zasubskrybować aplikację Fitbit, dotykając zakładki Premium i postępując zgodnie z instrukcjami.

To nie jest tania usługa, ale dobrą wiadomością jest to, że Fitbit niedawno przedłużył bezpłatny okres próbny z siedmiu do 90 dni, więc możesz go wypróbować przez trzy miesiące, a jeśli to nie zależy od Ciebie, anuluj bez ponoszenia żadnych opłat.

Fitbit Premium

Fitbit Premium: bezpłatnie przez 90 dni

Aby pomóc Ci zachować zdrowie, gdy utkniesz w domu, Fitbit wprowadził bezpłatną wersję próbną swojej wysokiej jakości aplikacji fitness, która jest pełna informacji o Twoim zdrowiu i stylu życia. zapewnia dostęp do tysięcy ćwiczeń wideo i audio, dzięki czemu nigdy się nie nudzisz.
Zobacz ofertę

Fitbit Premium: programy z przewodnikiem

Zacznijmy od jedna z pierwszych rzeczy, które zobaczysz, jeśli zasubskrybujesz Fitbit Premium: programy z przewodnikiem. Jest to również jedna z najlepszych funkcji usługi: tutaj możesz dostosować swoje cele do rzeczy, które są dla Ciebie najważniejsze.

Do wyboru jest kilka programów, w tym jeden zapewniający więcej snu, jeden pozwalający pozbyć się cukrowego nawyku i drugi pomagający każdemu, kto zaczyna biegać.

Każdy program działa przez określoną liczbę tygodni i każdy będzie musiał wybrać cele i przypomnienia, aby upewnić się, że są zgodne z harmonogramem. Na przykład program Get More Sleep trwa dwa tygodnie i pozwala ustawić przypomnienia o pójściu spać, a nawet oferuje „kojące” naturalne dźwięki, które pomogą Ci uciec.

Tymczasem, program Get Active poprosi Cię o ustalenie dziennych celów krokówa także wybierz dzień tygodnia, aby zmusić się do nieco większego wysiłku niż zwykle. Uwielbiamy, jak te programy można dostosować do Twojego harmonogramu i potrzeb, nie są one uniwersalne.

Fitbit Premium - Funkcje uśpienia

Jeśli śledzisz swój sen za pomocą bezpłatnej aplikacji Fitbit, uzyskasz przyzwoite dane dotyczące żucia, a nawet kilka wnikliwych fragmentów.

W Premium otrzymujesz dwie dodatkowe funkcje: „wynik snu”, czyli ogólną liczbę 100, która ocenia jakość snu; oraz wykres „Restoration”, pokazujący tętno podczas snu oraz ilość czasu spędzonego na rzucaniu i obracaniu się w nocy.

Nasza opinia? Funkcje zawieszenia nadal nie są wystarczająco dobre, aby uzasadnić subskrypcję Premium; Funkcje dostępne w darmowym poziomie są z pewnością całkiem dobre.

Fitbit Premium 2

(Zdjęcie: Fitbit)

Program zawieszenia Fitbit Premium

Fitbit Premium: szkolenia i wyzwania

Premium zapewnia również dostęp do różnorodnych ćwiczeń w aplikacji, od 15-minutowych sesji jogi i HIIT po 30-minutowe cardio i dance kickboxing. Wszystko to w formie filmu, który możesz obejrzeć w aplikacji i ćwiczyć, przydatne do doskonalenia formy i utrzymywania motywacji, szczególnie podczas dłuższych sesji.

Każda sesja jest oznaczona jako „łatwa”, „średnia” lub „twarda” i zawiera szczegółowe informacje na temat części ciała, na które będziesz celować, oraz liczby kalorii spalonych podczas treningu. Po zakończeniu treningu będziesz mieć możliwość zarejestrowania ćwiczenia w aplikacji.

Ważne jest, aby zwrócić uwagę na, Podczas gdy Fitbit Premium wykorzystuje wszystkie ćwiczenia dostępne w Fitbit Coach, aplikacja Coach pozostaje samodzielnai zawsze są treningi Fitbit Coach, które możesz wykonywać na urządzeniu za pomocą smartwatcha. od Fitbita. W tym celu musisz jednak otworzyć aplikację Fitbit Coach na zegarku, a następnie zsynchronizują się.

Wracając do Premium, Fitbit oferuje również specjalne „wyzwania”, których nie dostaniesz na darmowym poziomie, w tym niestandardowe wyzwanie, które pozwala ustawić własne wyzwanie dotyczące tempa, dystansu lub minuty aktywności. Wyzwania Fitbit to sposoby konkurowania z innymi użytkownikami. Pomyśl o nich jako o kolejnym sposobie motywowania siebie i innych.

fitbit bieganie premium

(źródło zdjęcia: Fitbit)

fitbit bieganie premium

Fitbit Premium: perspektywy

Statystyka jest jedną z nasze ulubione funkcje premium które dostarczają przydatnych informacji o Twojej aktywności i śnie. Na przykład może Ci powiedzieć, że Twoje tętno było nieco wyższe niż normalnie i zasugerować Ci pomysły na relaks.

Fitbit spróbuje połączyć kropki między różnymi czynnikami, takimi jak sen, kroki, tętno itp. Jednak obecnie wiele z tych informacji wydaje się często zbyt ogólne. Mamy nadzieję, że oprogramowanie Fitbit z czasem stanie się mądrzejsze, gdy będzie nas lepiej poznawać.

Fitbit Premium - raporty dotyczące treningu zdrowotnego i dobrego samopoczucia

Kolejną wspaniałą cechą Fitbit Premium jest to, że pozwala on wygenerować raport dotyczący zdrowia, który zawiera dane dotyczące tętna, wagi, snu i aktywności w łatwym do odczytania 30-dniowym przeglądzie, a następnie bardziej szczegółowe wykresy dla każdego z nich.

Chodzi o to, abyś mógł podzielić się tymi raportami ze swoim lekarzem, dietetykiem lub kimkolwiek innym bezpośrednio zainteresowanym Twoim zdrowiem. Oczywiście przydatność tego zależy od zaufania twojego lub innego lekarza, ale jest to znacznie lepsze niż pokazanie im aplikacji.

A propos,Najlepsza funkcja Premium może jeszcze nie nadejść. Kiedy usługa została wprowadzona w 2019 roku, Fitbit powiedział, że w końcu wprowadzi sekcję coachingu zdrowotnego, w której abonenci będą mogli rozmawiać twarzą w twarz z certyfikowanym trenerem zdrowia za pośrednictwem aplikacji.

Na początek Fitbit będzie skierowany do użytkowników z chorobami przewlekłymi, takimi jak cukrzyca i nadciśnienie, a trenerzy będą współpracować z użytkownikami, aby tworzyć niestandardowe programy i utrzymywać ich na właściwej drodze.

Niestety, ta funkcjonalność nie została jeszcze zaimplementowana w chwili pisania tego tekstu, ale mamy nadzieję, że nie potrwa to długo.

Kalorie Fitbit Premium

(Zdjęcie: Fitbit)

Kalorie Fitbit Premium

Fitbit Premium: dla kogo jest przeznaczony?

Obecnie uważamy, że Fitbit Premium ma dwie świetne funkcje. Po pierwsze, programy z przewodnikiem, które mogą być skuteczne dla tych, którzy są łatwo przytłoczeni programami zdrowotnymi i fitness, lub dla tych, których trzeba tylko popchnąć.

Drugą funkcją do rozważenia jest biblioteka ćwiczeń, które możesz śledzić. Niektórzy uważają, że jest to bardziej motywująca forma ćwiczeń i jest tańsza niż płacenie za prawdziwe zajęcia!

Jednak Premium nadal wydaje się nieco przegotowany. Funkcja coachingu zdrowotnego, która połączy użytkowników z wyszkolonymi profesjonalistami, nie została jeszcze uruchomiona, a ulepszenia w monitorowaniu snu nie są jeszcze tego warte. Na razie Premium będzie cenniejszy dla tych, którzy chcą tylko trochę więcej struktury dla swojej kondycji, a jeśli po kilku miesiącach nie zadziała, zawsze możesz go anulować.

Udostępnij to