Fitbit Charge 5 i Fitbit Luxe to dwa najlepsze Fitbity, jakie możesz dziś kupić. Krok naprzód w stosunku do serii Inspire, są idealne dla kogoś, kto nie chce dużego smartwatcha, ale szuka czegoś bardziej minimalistycznego i eleganckiego. Jeśli próbujesz wybrać między Charge 5 a Luxury, jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci podjąć właściwą decyzję.

Ostatecznie wszystko sprowadza się do twoich priorytetów. Szukasz smukłego, stylowego Fitbit, który możesz nosić na co dzień, do każdego stroju i który pomoże Ci wprowadzić zdrowsze nawyki? Jeśli tak, Fitbit Luxe jest prawdopodobnie właściwym urządzeniem dla Ciebie.

Alternatywnie, jeśli szukasz czegoś do śledzenia swoich treningów (bieganie, jazda na rowerze lub chodzenie na siłownię), prawdopodobnie wybierz Fitbit Charge 5. Jest to również świetna opcja, jeśli próbujesz zarządzać poziomem stresu lub zarządzać zdrowiem serca. Jest jednak również droższy od Luxe dzięki dodatkowym funkcjom.

To nie wszystkie różnice, więc czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o Charge 5 i Luxury.

Filtruj: AMOLED 19 mm
Bateria: Autonomia 5 dni
Pierwsza darmowa: 6 miesięcy
aplikacja elektrokardiogramu: Nie
GPS: Nie

Fitbit Luxe jest wyposażony w niektóre z najlepszych funkcji fitness Fitbit, w tym śledzenie snu, ciągłe monitorowanie tętna, liczne profile treningowe i dzienny wynik sprawności. Nie działa jednak tak długo, jak Charge 5 i nie ma GPS.

Spis treści

do

 • Elegancki i atrakcyjny design
 • Jasny i ostry wyświetlacz AMOLED
 • Imponujące monitorowanie tętna

Przeciw

 • Mały ekran ogranicza widoczne dane
 • Aby uzyskać pełne wrażenia, wymagane jest Fitbit Premium
 • Monitor SpO2 nie został jeszcze aktywowany

1670417970 964 Fitbit Charge 5 vs Fitbit Luxe los dos Fitbits więcej

Filtruj: AMOLED 21,9 mm
Bateria: Żywotność baterii ponad 6 dni.
Pierwsza darmowa: 6 miesięcy
aplikacja elektrokardiogramu: Tak
GPS: Tak

Nieco większy i droższy niż Luxe, Fitbit Charge 5 nadrabia swoją wyższą cenę kilkoma dodatkowymi funkcjami, takimi jak wbudowany GPS do pozostawienia telefonu w domu podczas biegania, aplikacja EKG do skuteczniejszego monitorowania serca i dłuższy czas pracy na baterii.

do

 • GPS na pokładzie
 • Doskonałe monitorowanie tętna
 • Czysty i prosty interfejs
 • Płatności zbliżeniowe

Przeciw

 • brak sterowania muzyką
 • Ograniczone dane treningowe na ekranie
 • Brak niektórych funkcji podczas uruchamiania

Cena i data premiery

 • Fitbit Charge 5 jest droższy
 • Fitbit Luxe jest tańszy i ma mniej funkcji

Fitbit Luxe został wprowadzony na rynek w lipcu 2021 roku w cenie 149,95 USD / 129,99 GBP / 199,95 USD. Od tego czasu została obniżona do 109,95 € / 109,99 € / 199,95 AU.

Fitbit Charge 5 został wprowadzony na rynek we wrześniu 2021 roku w cenie 179,95 USD / 169,99 GBP / 269,95 USD. Teraz to 149.95 € / 129.99 € / 199.95 AUD

Fitbit Luxe w kolorze Lunar White, Black i Orchid Pink

Fitbit Luxe jest dostępny z pokazanymi tutaj miękkimi silikonowymi paskami lub gładką opaską ze stali nierdzewnej w złotym odcieniu (Zdjęcie: WinFuture/Fitbit)

Krótko mówiąc, jeśli masz napięty budżet, Luxe jest najbardziej przystępną opcją. Teraz jednak niewiele się dzieje, oba spadły w cenie.

Zaprojektuj i wyświetl

Konstrukcja

 • Oba mają koperty ze stali nierdzewnej.
 • Oba są dostępne z silikonowym paskiem.
 • Luxe można również kupić z bransoletą ze stali szlachetnej

Fitbit Luxe jest bardziej eleganckim z tych dwóch urządzeń dzięki smukłej konstrukcji i opcjonalnemu dołączonemu paskowi ze stali nierdzewnej, ale Charge 5 to także atrakcyjny tracker fitness.

Zarówno Fitbit Charge 5, jak i Luxe mają elegancką obudowę ze stali nierdzewnej, standardowo z miękkim silikonowym paskiem Infinity Band i są dostępne w kolorze Lunar White z miękką złotą kopertą ze stali nierdzewnej lub czarnym ze stalową obudową. Luxe jest również dostępny w kolorze Orchid Pink z platynową obudową ze stali nierdzewnej, a Charge 5 jest dostępny w kolorze Steel Blue z platynową obudową ze stali nierdzewnej.

Kobieta uprawiająca jogę z Fitbit Charge 5

Fitbit Charge 5 i Fitbit Luxe można kupić z miękkim silikonowym paskiem, dzięki czemu są wygodne w noszeniu podczas snu i ćwiczeń (Zdjęcie: Fitbit)

Dostępna jest specjalna edycja Fitbit Luxe z bransoletą ze stali nierdzewnej w delikatnym złotym odcieniu od projektanta biżuterii Gorjany.

Jeśli masz ochotę na coś zupełnie innego, Fitbit sprzedaje również dodatkowe paski do obu zegarków, w tym metalowe. skórzane wzory, tkana tkanina i perforowany silikon.

monitor

 • Obaj mają ekran AMOLED
 • Regulowana jasność lub „zawsze włączona”

Zarówno Fitbit Charge 5, jak i Fitbit Luxe mają jasny wyświetlacz AMOLED, który może dynamicznie przyciemniać i rozjaśniać w zależności od warunków oświetleniowych otoczenia. Oba zegarki mają również tryb „zawsze włączony”, chociaż korzystanie z niego skraca żywotność baterii zegarka.

(* 5 *)

Zarówno Fitbit Charge 5, jak i Luxe mają kolorowy ekran AMOLED z zawsze włączoną opcją, która ułatwia przeglądanie statystyk w trakcie treningu (Źródło zdjęcia: Fitbit)

Ekran Fitbit Charge 5 jest większy, mierząc 1,04 cala po przekątnej w porównaniu do 0,74 cala w Fitbit Luxe. Dzięki temu możesz zobaczyć więcej danych naraz i przeczytać więcej niż jedną wiadomość lub powiadomienie WhatsApp, zanim zdecydujesz się je odrzucić lub otworzyć na telefonie.

cechy

Funkcje inteligentnego zegarka

 • Oba otrzymują powiadomienia ze smartfona
 • Charge 5 obsługuje płatności zbliżeniowe
 • brak strumieniowego przesyłania muzyki

Ani Fitbit Charge 5, ani Luxe nie są pełnoprawnymi smartwatchami (do tego potrzebujesz Fitbit Versa 3 lub Fitbit Sense), ale wciąż zapewniają mnóstwo narzędzi, które będą przydatne przez cały dzień.

Na przykład oba będą wysyłać powiadomienia ze smartfona na Twój nadgarstek, więc nigdy nie przegapisz przychodzącego połączenia, SMS-a ani wiadomości WhatsApp. Charge 5 oferuje również Fitbit Pay, który umożliwia dokonywanie zakupów zbliżeniowych za pomocą tylko monitora fitness, ale warto zauważyć, że żadne urządzenie nie pozwala sterować odtwarzaczem muzyki w telefonie ani przesyłać strumieniowo utworów z usługi takiej jak Spotify.

Oba urządzenia mają również tryb Nie przeszkadzać, więc alerty nie będą Cię rozpraszać, gdy będziesz musiał się skupić. Mają także tryb uśpienia, który uniemożliwia im wysyłanie alertów w czasie, gdy prawdopodobnie śpisz.

Uzupełnieniem są inteligentne alarmy, które budzą Cię podczas lekkiego snu, dzięki czemu nie budzisz się oszołomiony. Funkcja cichego alarmu delikatnie zawibruje zegarek na twoim nadgarstku, nie przeszkadzając partnerowi.

śledzenie kondycji

 • Oba oferują śledzenie treningu
 • Tylko Charge 5 ma wbudowany GPS
 • Charge 5 ma również czujniki EKG i EDA

Oba zegarki mogą mierzyć nasycenie krwi tlenem (SpO2) podczas snu i mierzyć tętno w ciągu dnia. Jednak tylko Charge 5 wyświetli alerty dotyczące tętna

Podczas gdy Charge 5 i Luxury mogą śledzić treningi, tylko Charge 5 ma wbudowany GPS, który pozwala śledzić trasę, dystans i tempo podczas biegania, spaceru lub jazdy na rowerze na świeżym powietrzu. , bez konieczności łączenia się z telefonem . . .

Fitbit Luxe ma podłączony tylko GPS, co oznacza, że ​​wykorzystuje śledzenie lokalizacji telefonu. Jest to mniej dokładne niż pokładowy GPS i oznacza, że ​​nie możesz śledzić swoich tras i tempa, jeśli nie masz przy sobie telefonu.

Fitbit Charge 5 ma również czujnik EDA (aktywności elektrodermalnej), który pozwala wykryć niewielkie zmiany przewodnictwa skóry spowodowane aktywnością nadnerczy, co jest użytecznym sposobem oszacowania poziomu stresu. Im więcej odpowiedzi EDA jest mierzonych w pewnym okresie czasu, tym bardziej prawdopodobne jest, że będziesz zestresowany.

Jest to funkcja oferowana tylko przez Fitbit Charge 5 i Fitbit Sense i działa najlepiej, jeśli masz również subskrypcję Fitbit Premium, która zapewnia dostęp do różnych sesji oddychania z przewodnikiem i medytacji, które pomogą Ci się zrelaksować.

Charge 5 ma również czujnik EKG (elektrokardiogram), chociaż nie był włączony podczas uruchamiania. Przetestujemy go po odblokowaniu i odpowiednio zaktualizujemy ten artykuł.

Fitbit opłata 5

Fitbit Charge 5 ma czujnik EDA (aktywność elektrodermalna) do pomiaru zmian poziomu stresu (Źródło zdjęcia: Fitbit)

Charge 5 może wysyłać Ci spersonalizowane przypomnienia dotyczące zdrowia i dobrego samopoczucia, takie jak picie większej ilości wody lub znalezienie czasu na ćwiczenia, a jeśli jesteś subskrybentem Fitbit Premium, Fitbit Luxe i Fitbit Charge 5 wkrótce podają dzienny wynik sprawności. Również.

Każdego ranka informuje Cię, jak energiczny i wypoczęty jesteś, na podstawie snu, ostatniej aktywności i zmienności tętna. Wykorzystuje te dane również do sugerowania aktywności z katalogu treningów, medytacji i ćwiczeń oddechowych w aplikacji Fitbit.

Na przykład, jeśli jesteś wypoczęty i masz dużo energii, aplikacja może zasugerować ciężki bieg, ale jeśli jesteś bardziej zmęczony, może zasugerować aktywną regenerację podczas delikatnej sesji jogi. Jednak narzędzie oceny gotowości będzie dostępne tylko dla subskrybentów Fitbit Premium, więc warto wziąć pod uwagę ten dodatkowy koszt przy podejmowaniu decyzji.

Ta funkcja nie była dostępna w chwili pisania tego tekstu, ale wkrótce ją przetestujemy.

Dzisiejsze najlepsze oferty Fitbit

Udostępnij to