Opłata Fitbit 5 | radar technologiczny

Opłata Fitbit 5 | radar technologiczny

Fitbit Charge 5 to potężny monitor fitness, który wybiera i łączy najlepsze funkcje ze wszystkich innych urządzeń Fitbit. Ma wbudowany GPS Fitbit Versa 3, smukłą konstrukcję i jasny wyświetlacz AMOLED Fitbit Luxe oraz aplikację do śledzenia stresu Fitbit Sense.

To ogromna poprawa w stosunku do Charge 4, a jeśli zaczynasz poważnie podchodzić do swoich treningów (niezależnie od tego, czy biegasz, ćwiczysz na siłowni, czy kombinację), jest to świetny wybór. Jego monitorowanie tętna jest szczególnie imponujące, co czyni go dobrym wyborem dla każdego, kto interesuje się HIIT lub spinningiem.

Kiedy nie ćwiczysz, otrzymujesz powiadomienia ze smartfona, które można przeczytać, otworzyć na telefonie lub odrzucić jednym dotknięciem, a także wygodne powiadomienia o połączeniach, dzięki czemu nic ważnego nie trafia do poczty głosowej. Istnieją płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Fitbit Pay, a będziesz otrzymywać regularne przypomnienia, aby wstać, rozciągnąć się i zastanowić nad osiągnięciami z poprzedniego dnia.

Kluczowe specyfikacje

Autonomia 7 dni

Zawsze włączony wyświetlacz o przekątnej 1,04 cala

Akcelerometr 3-osiowy

Zintegrowany GPS + GLONASS

Czujniki czerwieni i podczerwieni do monitorowania nasycenia tlenem (SpO2)

czujnik temperatury skóry

silnik wibracyjny

Czujnik światła otoczenia

Transceiver radiowy: Bluetooth

Wszechstronne czujniki elektryczne kompatybilne z aplikacją EKG i aplikacją EDA Scan

Fitbit Charge 5 na damskim nadgarstku

(Zdjęcie: przyszłość)

Jednak nie jest całkowicie doskonały. Daily Fitness Score (który pozwoli użytkownikom Fitbit Premium sprawdzać poziom energii każdego ranka i odpowiednio planować dzień) nie był dostępny w momencie premiery, podobnie jak aplikacja EKG, która pozwoli użytkownikom sprawdzić oznaki arytmii serca, które powinny być badany. przez lekarza Te problemy zostały już rozwiązane, więc możesz otrzymać Fitbit w ramach bezpłatnego sześciomiesięcznego okresu próbnego Fitbit Premium iw pełni korzystać z tych funkcji.

Naprawdę podoba nam się dzienny wynik gotowości, który jest podobny do nowej funkcji gotowości do treningu firmy Garmin. To bardzo proste: niski odczyt gotowości byłby poniżej 30, co oznacza, że ​​powinieneś przełożyć planowany trening. Wysoki wynik gotowości wynoszący 70+ mówi, że jesteś gotowy na ciężki trening.

Największą wadą Charge 5 jest to, że nie oferuje żadnych funkcji odtwarzania muzyki. Nie dziwi nas fakt, że zegarek nie ma wbudowanej pamięci na nasze utwory, ale w żaden sposób nie można sterować muzyką. Szkoda, ponieważ Charge 4 pozwolił użytkownikom kontrolować swoją playlistę Spotify podczas treningów. Miejmy nadzieję, że przyszła aktualizacja doda aplikację muzyczną do imponującego zestawu funkcji Charge 5. Mimo to jest to jeden z najlepszych dostępnych Fitbitów.

Cena i data premiery Fitbit Charge 5

Fitbit Luxe został wprowadzony na rynek we wrześniu 2021 roku i trafił do sprzedaży kilka tygodni później. Kosztuje 179.95 EUR / 169.99 GBP / 269.95 USD, czyli nieco powyżej ceny początkowej Fitbit Charge 4 wynoszącej 149.95 EUR / 129.99 EUR / 229.95 USD.

Cena obejmuje sześciomiesięczny okres próbny Fitbit Premium, który zazwyczaj kosztuje 9.99 USD / 7.99 GBP / 14.99 USD miesięcznie.

Konstrukcja

Fitbit Charge 5 opiera się na tym samym organicznym języku wzornictwa przemysłowego, co Sense, Versa 3 i Inspire 2, z miękkimi „inspirowanymi człowiekiem” liniami i delikatnymi kolorami. To duża różnica w porównaniu z Charge 4, który miał znacznie bardziej kanciastą konstrukcję.

Charge 5 wygląda również bardziej luksusowo niż jego poprzednik dzięki obudowie ze stali nierdzewnej, która zastępuje plastikową obudowę Charge 4. Występuje w trzech kolorach: czarnym z grafitową stalą nierdzewną, księżycową bielą z miękką złotą stalą nierdzewną i stalowym niebieskim z platynową stalą nierdzewną (na zdjęciu). Dodatkowe opaski są sprzedawane osobno, w tym perforowany pasek zaprojektowany w celu poprawy oddychalności podczas uprawiania sportu.

(* 5 *)

Wyświetlacz Fitbit Charge 5 to duże ulepszenie monochromatycznego wyświetlacza Charge 4 (Źródło zdjęcia: Future)

To duże zmiany, ale najbardziej zauważalną aktualizacją Charge 5 jest jego wyświetlacz. Zamiast monochromatycznego wyświetlacza pamięci pikselowej Charge 4, nowy zegarek ma kolorowy ekran AMOLED, taki jak ten w Fitbit Luxe. Jest wyraźny i jasny, z płynnym przewijaniem i animacjami.

Dostępna jest opcja „zawsze włączona”, która ułatwia jedno spojrzenie na ekran, ale uznaliśmy ją za zbędną w codziennym użytkowaniu; w przeciwieństwie do niektórych monitorów fitness, które testowaliśmy, ekran Charge 5 niezawodnie budził się za każdym razem, gdy podnieśliśmy nadgarstek, aby sprawdzić czas.

Fitbit Charge 5 nie ma fizycznych przycisków, ale po obu stronach obudowy znajduje się owalny czujnik dla aplikacji EKG i EDA na zegarku. Z tyłu zegarka znajdziesz zwykły optyczny czujnik tętna, a także styki ładowarki. Jest identyczny z ładowarką, której używa Fitbit Luxe i podłącza się magnetycznie do Charge 5. Niestety dla użytkowników Macbooków używa kabla USB-A.

Fitbit Charge 5 podłączony do kabla ładującego

Fitbit Charge 5 ma magnetyczną ładowarkę z kablem USB-A (Źródło zdjęcia: Future)

Codzienna wydajność

Monitor kondycji działa najlepiej, gdy jest noszony codziennie, umożliwiając stworzenie pełnego obrazu wzorców zdrowia, snu i aktywności, a Fitbit prawie osiągnął formułę. Charge 5 jest nie tylko wygodny w noszeniu i znacznie bardziej atrakcyjny niż Charge 4, ale także bardziej użyteczny, dając wiele powodów, aby nosić go każdego ranka.

Kolorowy ekran o wyższej rozdzielczości oznacza, że ​​powiadomienia ze smartfona są teraz znacznie czytelniejsze. Po otrzymaniu SMS-a, wiadomości WhatsApp lub innego alertu zobaczysz mały fragment tekstu, który możesz dotknąć, aby przeczytać, otworzyć na telefonie lub odrzucić. Możesz także akceptować lub odrzucać połączenia przychodzące szybkim dotknięciem ekranu - interfejs jest prosty i intuicyjny.

Podobało nam się również, że narzędzie do śledzenia cyklu menstruacyjnego było łatwo dostępne, a nie ukryte pod serią podmenu.

Podobnie jak Charge 4, Charge 5 oferuje płatności zbliżeniowe za pośrednictwem Fitbit Pay. Jest to dobrze wspierane w Stanach Zjednoczonych, gdzie współpracuje z dziesiątkami banków, ale mniej w pozostałych częściach świata. Na przykład w Wielkiej Brytanii usługi płatnicze Google i Apple to dwaj duzi gracze.

Jednak w przeciwieństwie do Charge 4, Charge 5 nie oferuje żadnych narzędzi muzycznych. Nie spodziewalibyśmy się, że tak kompaktowe urządzenie zapewni miejsce do odtwarzania muzyki w trybie offline, ale Charge 4 umożliwia sterowanie listą odtwarzania Spotify z nadgarstka, co było świetną funkcją dla tych, którzy lubią ćwiczyć. Chcielibyśmy przynajmniej mieć możliwość kontrolowania domyślnego odtwarzacza muzyki w naszym telefonie – wstrzymywania i przeskakiwania między utworami, tak jak w przypadku urządzeń takich jak Garmin Lily.

Odkryliśmy, że Charge 5 wytrzymał około sześciu dni między ładowaniami przy codziennym użytkowaniu i śledzeniu snu, chociaż żywotność baterii jest znacznie zmniejszona, jeśli zdecydujesz się korzystać z trybu stałego wyświetlania lub intensywnego korzystania z GPS.

śledzenie kondycji

Fitbit Charge 5 może śledzić 20 rodzajów treningów, co jest imponującym zakresem. Wiele innych urządzeń twierdzi, że śledzi 100 lub więcej, ale liczby te są zawyżone przez tryby, które działają dokładnie tak samo, śledząc tętno i czas, ale pod różnymi nazwami.

Menu Charge 5 może wyświetlać jednocześnie pięć trybów treningowych. Aby je zmienić, musisz przejść do aplikacji mobilnej Fitbit, otworzyć ustawienia urządzenia i tam dostosować ustawienia. Możesz także zmienić kolejność, w jakiej pojawiają się różne rodzaje treningów, aby łatwiej znaleźć ulubioną aktywność.

Fitbit Charge 5 pokazuje liczbę dni ćwiczeń w tygodniu

Charge 5 zachęca do wykonania pięciu treningów tygodniowo (Źródło zdjęcia: Future)

Aby rozpocząć śledzenie, przesuń dwukrotnie w lewo, przesuń palcem w górę lub w dół, aby wybrać aktywność, a następnie dotknij raz ekranu, aby rozpocząć. Dotknięcie ekranu w trakcie treningu pozwoli Ci przełączać się między statystykami, takimi jak spalone kalorie i przebyty dystans, a dwukrotne dotknięcie wstrzyma śledzenie. Jest mało prawdopodobne, że przypadkowo anulujesz aktywność w trakcie, co czasami stanowi problem podczas korzystania z opaski fitness bez fizycznych przycisków

Charge 5 może automatycznie rozpocząć śledzenie biegów, spacerów, przejażdżek rowerowych i niektórych treningów na siłowni. W naszych testach działało dobrze; Okazał się znacznie dokładniejszy niż Charge 4, który czasami przez pomyłkę rejestrował czynności, takie jak trening eliptyczny.

Z przyjemnością zauważyliśmy również, że Charge 5 nie śledzi kroków podczas jazdy na rowerze, co jest problemem, z którym mieliśmy do czynienia w przypadku innych monitorów fitness w ostatnich latach.

Tył Fitbit Charge 5, przedstawiający czujnik optyczny i złącza ładowania

Byliśmy pod wrażeniem dokładności optycznego czujnika tętna Fitbit Charge 5, szczególnie podczas intensywnych sesji wirowania (Źródło zdjęcia: Future)

Podobnie jak w przypadku Fitbit Luxe, byliśmy pod wrażeniem dokładności monitorowania tętna Charge 5 podczas treningów. Zegarek powiadamia cię lekkim brzęczeniem, gdy przechodzisz między strefami tętna, i chociaż nie wykrywał zmian tak szybko, jak czujnik tętna z paskiem na klatkę piersiową, różnica była minimalna.

Nagrania GPS nie były tak dokładne, jak te z dedykowanego zegarka do biegania, takiego jak Garmin Forerunner 55, zawyżając dystans na naszej wcześniej zmierzonej trasie o kilka metrów, ale jeśli jesteś stosunkowo nowym biegaczem i nie zamierzasz golić sekund poza czasem pracy To będzie mniejszy problem.

Szkoda, że ​​nie możesz zobaczyć więcej statystyk treningu na ekranie po jego ukończeniu. Możesz wyświetlić czas trwania sesji, liczbę kalorii i statystyki, takie jak ukończone okrążenia (jeśli są dostępne), ale aby uzyskać bardziej szczegółowe dane, musisz zagłębić się w aplikację na smartfona.

Dane treningowe Fitbit Charge 5 w aplikacji mobilnej Fitbit

Po zakończeniu treningu zobaczysz tylko bardzo ograniczoną ilość danych na ekranie Charge 5, ale zanurzenie się w aplikacji mobilnej Fitbit ujawnia wiele przydatnych danych (Źródło zdjęcia: przyszłość)

Kiedy Fitbit ogłosił wprowadzenie Fitbit Charge 5 we wrześniu 2021 r., firma ujawniła także nową funkcję dla użytkowników Fitbit Premium, która pomoże Ci zarządzać poziomem energii i planować…