Aplikacja Fitbit ma nowe narzędzie który umożliwia rejestrowanie dziennych poziomów glukozy i prosi o ich codzienne wprowadzanie.

Przyjmowanie i monitorowanie poziomu cukru we krwi jest niezbędne dla osób z cukrzycą, pomagając im radzić sobie z ich stanem. Przechowywanie ich razem ze wszystkimi danymi gromadzonymi przez zegarek (takimi jak ostatnie treningi, sen i dzienny poziom aktywności) pomaga zobaczyć, jak Twój styl życia wpływa na poziom cukru we krwi.

Aplikacja może również wysyłać wskazówki, aby sprawdzić poziom cukru we krwi bezpośrednio na zegarku, więc nigdy nie zapomnisz o zrobieniu pomiaru i robieniu go o tej samej porze każdego dnia.

Urządzenia Fitbit nie mogą samodzielnie mierzyć glukozy; Zamiast tego aplikacja Fitbit importuje odczyty z aplikacji OneTouch Reveal, która łączy się z inteligentnym glukometrem Verio Reflect. Miernik na pierwszy rzut oka pokazuje, czy poziom cukru we krwi mieści się w normalnym zakresie, i synchronizuje dane z telefonem, dzięki czemu możesz przeglądać więcej danych, jeśli chcesz.

Poziom cukru we krwi Fitbit

(Zdjęcie: Fitbit)

OneTouch Reveal to obecnie jedyna aplikacja kompatybilna z Fitbit, ale wkrótce będzie można synchronizować dane innych użytkowników.

Przejmij kontrolę

Aby rozpocząć, otwórz aplikację Fitbit i wybierz „Odkryj”, a następnie „Statystyki zdrowia i sprawności”. Dodaj kafelek „Blood Glucose” do ekranu „Dzisiaj”, a następnie dotknij go, aby połączyć aplikację OneTouch i glukometr.

Jest obecnie udostępniany wszystkim użytkownikom w Stanach Zjednoczonych, tylko w języku angielskim, i oczekuje się, że będzie dostępny w całym kraju pod koniec lutego. Miejmy nadzieję, że wkrótce dotrze do innych terytoriów.

Jak wyjaśnia Fitbit, nowa funkcja nie zastępuje profesjonalnej porady lekarskiej i nie powinien być używany do diagnozowania lub leczenia jakiegokolwiek stanu. Zamiast tego służy celom edukacyjnym i może stanowić przydatny punkt wyjścia do rozmowy z lekarzem o zmianach stylu życia.

 

 

Udostępnij to