Łoś, osioł i para marakasów; To nie jest początek kiepskiego żartu, ale niektóre emotikony, które wkrótce mogą pojawić się na smartfonie w pobliżu.

Podgląd Emojipedii Emoji 15.0 (otwiera się w nowej karcie), czyli grupa 31 emotikonów ubiegających się o dodanie do ogromnego katalogu. Ta konkretna grupa nie ma tak naprawdę spójnego tematu, ale zamiast tego dąży do wypełnienia luk. Niektóre były bardzo poszukiwane, jak różowe serce, podczas gdy inne wydają się mieć szerszą funkcję. Na przykład możesz użyć nowego emoji Pchająca Dłoń zamiast Splecionych Dłoni (Otwiera się w nowej karcie), aby symulować przybicie piątki.

Emotikona zoo jest również rozszerzana o gęś, kruka i meduzę, a do cyfrowego menu dodano korzeń imbiru i strąki grochu. Kategoria Różne obejmuje emotikony z drżącą twarzą, skrzydło, sygnał Wi-Fi, Khandę, która jest religijnym symbolem wiary Sikhów, oraz flet.

W tej wersji zapoznawczej emoji zostanie przetestowane przez konsorcjum Unicode, zanim zostanie oficjalnie wydane. Rada starszych wybierająca emoji może wydawać się głupia, ale jeśli spojrzysz na ich dokument statutowy (otwiera się w nowej karcie), ma sens, dlaczego powinni istnieć. Zasadniczo grupa ustanawia uniwersalny standard emoji, który będzie działał we wszystkich głównych systemach operacyjnych i aplikacjach w Internecie.

Ostateczna lista Emoji 15.0 zostanie opublikowana we wrześniu, gdzie świat zobaczy, kto otrzyma kciuki, a kto zostanie wyrzucony. Zgodnie z szacowanym harmonogramem Emojipedii, programiści oczekują, że platformy Google i Android będą pierwszymi użytkownikami nowych emotikonów od października 2022 r. A od stycznia 2023 r. Apple, Samsung, Twitter i Facebook powinny to zrobić. Emojipedia mówi, że te daty są oparte na szacunkach z poprzedniego roku, więc mogą ulec zmianie. Niektóre platformy mogą przyjąć znacznie później lub wcześniej niż wcześniej.

W oczekiwaniu na ostateczny wybór Emojipedia prosi użytkowników o wzięcie udziału w ankiecie w ramach Światowego Dnia Emoji 17 lipca. Po pierwsze, programiści chcieliby wiedzieć, który z nowych emoji jest dla nich najbardziej podekscytowany (otwiera się w nowej karcie) (wybraliśmy drżącą buzię). A na Twitterze organizują turniej z podwójną eliminacją dla emoji, która najlepiej reprezentuje 2022 (otwiera się w nowej karcie).

test emoji

Również w ogłoszeniu Emojipedia ujawniła kilka interesujących faktów i statystyk dotyczących emoji (otwiera się w nowej karcie).

Użycie emotikonów osiągnęło rekordowy poziom w 2022 r. Według danych Emojipedii, 22% tweetów zawierało co najmniej jedno emoji, zanim osiągnęło szczyt w czerwcu 2022 r. Ujawnili również, że Face with Tears of Joy (otwiera się w nowej karcie) jest najczęściej używane emoji od 2011 roku, aż do sfałszowania ich przez Loudly Crying Face (otwiera się w nowej karcie) w marcu 2021 roku. Od tego czasu obaj zaangażowali się w walkę o globalną dominację. W chwili pisania tego tekstu Loudly Crying Face jest królem świata emoji.

Jeśli nadal jesteś głodny informacji o emotikonach, zalecamy zapoznanie się z najnowszymi wiadomościami o użytkownikach Slacka, którzy mają problemy z nieodpowiednimi emotikonami.

Udostępnij to