FIFA 23 jest prawie na pewno w drodze, ponieważ co roku pojawiają się nowe wpisy w trwającej od wielu lat serii symulacji piłki nożnej EA.

Ale nie jest jeszcze jasne, czy będzie się nazywać FIFA 23, ponieważ EA Sports ogłosiło, że „bada” możliwość zmiany nazwy serii, posunięcie, które mogłoby zobaczyć piękną grę, jaką znamy, poddaje się poważnemu wstrząsowi -w tym roku odbyt.

I nie tylko nazwa FIFA 23 może ulec zmianie. Plotka głosi, że następna FIFA (lub jakkolwiek to się nazywa) będzie darmowa i będzie obsługiwać grę międzyplatformową, coś, co nie było dostępne w FIFA 22, choć nie jest to potwierdzone.

Jak na razie brakuje konkretnych szczegółów na temat FIFA 23, ale na temat tego, co zobaczymy w kolejnej odsłonie serii symulacji piłki nożnej, krąży wiele plotek. Przeczytaj więc wszystko, co wiemy o FIFA 23, w tym najnowsze wiadomości i plotki.

FIFA 23: prosto do rzeczy

  • Co to jest? Kolejny wpis z serii symulacji piłki nożnej FIFA
  • Kiedy mogę w to zagrać? Do potwierdzenia 2022
  • W co mogę grać? TBC, ale prawdopodobnie PS5, Xbox Series X/S, Switch i PC

Data premiery i platformy FIFA 23

fifa22

(Zdjęcie: EA Sports)

EA Sports nie potwierdziło jeszcze daty premiery ani platform FIFA 23.

Możemy jednak zgadywać, kiedy dostaniemy w swoje ręce następną FIFA. Najnowsze gry FIFA zostały wydane między wrześniem a październikiem, z FIFA 21 5 października 2020 r. i FIFA 22 26 września 2021 r. Jeśli EA będzie postępować zgodnie z tym samym schematem, wyobrażamy sobie, że FIFA 23 zostanie wydana w tym czasie. Kropka.

Prawdopodobnie zobaczymy premierę FIFA 23 na Xbox Series X, Xbox Series S, PS5, PC i Nintendo Switch. Podczas gdy nowa FIFA zostanie uruchomiona na tych samych platformach, co jej poprzedniczka, zobaczymy ją również na Xbox One, Google Stadia i PS4.

Czy będzie się nazywać FIFA 23?

fifa22

(Zdjęcie: EA)

Jest bardzo prawdopodobne, że FIFA 23 w ogóle nie będzie miała przydomka „FIFA”.

W październiku 2021 roku EA Sports ogłosiło, że „bada” możliwość zmiany nazwy swojej serii gier FIFA. W poście na blogu poświęconym premierze gry FIFA 22 deweloper poruszył także swoje plany dotyczące przyszłości serii.

„Spoglądając w przyszłość, badamy również pomysł zmiany nazwy naszych EA Sports Global Football Games” – czytamy na blogu. „Oznacza to, że dokonujemy przeglądu naszej umowy dotyczącej praw do nazwy z FIFA, która jest odrębna od wszystkich naszych innych stowarzyszeń i oficjalnych licencji w świecie piłki nożnej”.

Jednocześnie EA dała do zrozumienia, że ​​jest w pełni świadoma znaczenia markowych rozgrywek i lig narodowych, a także popularnych na całym świecie klubów, stadionów i zawodników dla „autentyczności” gier z serii FIFA.

„Przez lata budowania naszej globalnej franczyzy wiemy również, że autentyczność jest kluczem do doświadczenia” – dodaje wpis na blogu. „Dlatego tak wiele energii skupiamy na zbiorowej sile ponad 300 indywidualnych licencjonowanych partnerów, którzy dają nam dostęp do ponad 17,000 700 sportowców w ponad 100 zespołach, na 30 stadionach i w ponad XNUMX ligach na całym świecie.

„Nieustannie inwestujemy w najbardziej znaczące partnerstwa i licencje dla graczy i dlatego nasza gra jest jedynym miejscem, w którym możesz autentycznie grać w kultowej Lidze Mistrzów UEFA, Lidze Europejskiej UEFA, CONMEBOL Libertadores, Premier League, Bundeslidze i LaLidze. Santander, wśród wielu innych.

W poście na blogu wyjaśniono, że prawa do nazwy serii FIFA są odrębne od innych oficjalnych stowarzyszeń i licencji, co oznacza, że ​​poza zmianą nazwy i brakiem silnej marki FIFA, nie powinniśmy spodziewać się większych zmian. gra. samo.

Deweloper nie podał powodu zmiany, ale wyobrażamy sobie, że EA prawdopodobnie dużo płaci za licencjonowanie nazwy FIFA, a ta licencja może mieć pewne ograniczenia dotyczące tego, co EA może, a czego nie może zrobić, więc zrezygnuj z nazwy. całkowity. Prawdopodobnie zaoszczędziłoby to EA pieniądze i dało im więcej swobody.

Choć nie potwierdzono, że nazwa FIFA się zmieni, wydaje się to całkiem prawdopodobne. Jednak to, co dokładnie zmieni nazwę, pozostaje tajemnicą.

Wiadomości i plotki o FIFA 23

fifa22

(Zdjęcie: EA)

Czy nowa nazwa to „EA Sports FC”?
Jak zauważył VGC, EA złożyło wiele zgłoszeń znaków towarowych dla „EA Sports FC”, sugerując, że może to być nazwa zastępcza dla „FIFA”. Zgłoszenia zostały złożone 1 i 4 października 2021 r., krótko po tym, jak EA Sports ogłosiło, że rozważa zmianę nazwy.

Czy będzie darmowy i czy będzie wspierał grę międzyplatformową?
Notoryczny przeciek FIFA Donk tweetował w 2021 roku, prawdopodobnie sugerując, że FIFA 23 będzie darmowa i będzie wspierać rozgrywkę międzyplatformową. Wiadomość mówi po prostu „darmowa gra”, po której następuje emoji z uściskiem dłoni, a następnie „rozgrywka międzyplatformowa” z hashtagiem #FIFA23.

Mogą to być tylko spekulacje (lub pobożne życzenia) ze strony przeciekającego, a EA Sports nie potwierdziło, że tak jest, ale obie z pewnością przyniosą wstrząs, jakiego oczekujemy od następnej FIFA. wejście szeregowe.

Udostępnij to