Amerykańska Federalna Komisja Łączności (FCC) chce czterokrotnie zwiększyć minimalny standard łączności szerokopasmowej w USA i uważa, że ​​gigabitowe prędkości powinny być celem długoterminowym.

Przewodnicząca FCC, Jessica Rocenworcel, mówi (otwiera w nowej karcie), że obecny standard prędkości pobierania 25 Mb/s i wysyłania 3 Mb/s ustalony w 2015 r. nie wystarcza już do obsługi aplikacji potrzebnych Amerykanom do pracy, zabawy i codziennego życia.

W rezultacie wydał „Zawiadomienie o dochodzeniu” w celu rozpoczęcia corocznej oceny stanu łączy szerokopasmowych przez FCC.

amerykańskie łącze szerokopasmowe

W zawiadomieniu proponuje się zwiększenie minimalnego standardu do prędkości pobierania 100 Mb/s i wysyłania do 20 Mb/s, z zamiarem osiągnięcia w przyszłości prędkości 1 Gb/s i 500 Mb/s.

„Potrzeby użytkowników Internetu już dawno przekroczyły metrykę FCC 25/3, zwłaszcza podczas globalnej pandemii, która przeniosła większość życia do sieci” – powiedział Rosenworcel.

„Wskaźnik 25/3 jest nie tylko w tyle, ale jest szkodliwy, ponieważ maskuje stopień, w jakim dzielnice o niskich dochodach i społeczności wiejskie pozostają w tyle i poza linią.

„Dlatego musimy teraz podnieść poprzeczkę dla minimalnych prędkości szerokopasmowych i mierzyć jeszcze wyżej w przyszłości, ponieważ musimy wyznaczyć wielkie cele, jeśli chcemy, aby wszyscy i wszędzie mieli uczciwe szanse na sukces w stuleciu.” XXI».

W Wielkiej Brytanii wszystkie gospodarstwa domowe i firmy mają prawo żądać „przyzwoitego” połączenia o przepustowości co najmniej 10 Mb/s przy pobieraniu i 1 Mb/s (otwiera się w nowej karcie) przy wysyłaniu w ramach obowiązku świadczenia usługi powszechnej (USO). ). Wiele osób osiąga znacznie większe prędkości, podczas gdy rząd planuje z czasem zmienić minimalny standard.

Udostępnij to