Powiem oficjalnie: witryna Kalendarza Google jest idealna.

Cóż, to naprawdę jest tutaj najodpowiedniejsze słowo. Domyślny interfejs kalendarza na komputery Google jest w pełni funkcjonalny i wykonuje zadanie.

Właściwie to całkiem nieźle, dopóki nie doświadczysz naprawdę świetnej alternatywy dla kalendarza Chrome OS i nie zdasz sobie sprawy, o ile bardziej wydajny, skuteczny i ogólnie przyjemny może być Twój kalendarz oparty na Chromebooku.

Mówiłem o mojej ulubionej aplikacji kalendarza na komputer połączonej z Google, niedawno nabytym Cronie, i powiem ci: Fenomenalny nawet nie zaczyna opisywać.

Jednak Cron jest obecnie dostępny tylko dla systemów Windows i Mac, wysychając na sucho tych z nas po stronie Chrome OS. (Przechodzę między systemem Windows a kilkoma Chromebookami, więc mam nogi w dwóch mętnych i dziwnie parnych wirtualnych zbiornikach wodnych).

Ale przygotuj się, moi fajni przyjaciele Chromebooków: znalazłem przyzwoitą i równie wyjątkową samodzielną aplikację kalendarza, która działa świetnie w środowisku Chrome OS. A jeśli od dawna zwracasz na to uwagę, jest to aplikacja, która może wyglądać zaskakująco znajomo.

Twój nowy kalendarz do Chromebooka

Nie każę Ci czekać: aplikacja, o której mówimy, to narzędzie kalendarza zorientowane na Androida o nazwie kalendarz biznesowy 2. Integruje się bezpośrednio z Kalendarzem Google, więc wszystko, co musisz zrobić, to zainstalować i dać mu uprawnienia tylko do kalendarza, a będziesz gotowy do pracy w ciągu kilku sekund.

Business Calendar 2 to aplikacja, którą aktywnie polecam w mojej kolekcji Best Android Calendar Apps jako najlepszą opcję dla kompletnej i łatwej w użyciu aktualizacji kalendarza na Androida. A od ostatniej aktualizacji Twoje wrażenia na froncie Chromebooka są równie przyjemne.

Aplicación de calendario de Chromebook: vista mensual JR

W szczególności twórca aplikacji wprowadził ulepszenia dużego ekranu, które pozwalają aplikacji inteligentnie dostosować swój interfejs do dowolnego rozmiaru ekranu i wyglądać szczególnie zgrabnie w formacie komputera stacjonarnego. Dzięki wielu wbudowanym nowym skrótom klawiaturowym zapewnia obsługę kalendarza na wyższym poziomie, która jest dostosowana do użytku na komputerze.

Ale oprócz wszystkich niuansów interfejsu dostosowanego do rozmiaru, Kalendarz biznesowy błyszczy dzięki wielu przydatnym dodatkom, które dodaje do równania zarządzania kalendarzem.

Na przykład, gdy spojrzysz na widok miesiąca i chcesz powiększyć określony zakres dni, możesz po prostu kliknąć lub dotknąć i przeciągnąć w wybrane dni, a Kalendarz biznesowy natychmiast utworzy niestandardowy obraz w locie. – powiększony widok dla Ciebie.

Aplicación de calendario de Chromebook: vista ampliada JR

Aplikacja jest wypełniona innymi podobnymi gestami zwiększającymi wydajność, z których wszystkie działają równie dobrze za pomocą palca, jak i myszy. Kilka godnych uwagi przykładów:

  • W tym widoku wielodniowym, a także w standardowym widoku tygodniowym, możesz przeciągnąć sprytny mały suwak, aby powiększyć lub pomniejszyć i zobaczyć więcej lub mniej informacji na ekranie bez konieczności przewijania. (Spójrz na zrzut ekranu powyżej, a zobaczysz, o czym mówię!)
  • Również w tym widoku tygodniowym możesz wydłużyć czas trwania dowolnego wydarzenia, klikając lub dotykając je raz, a następnie przeciągając je w górę lub w dół.

Aplicación de calendario de Chromebook: extensión de eventos JR

  • W widoku planu możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy, aby wybrać wiele wydarzeń, a następnie przenieść, usunąć lub edytować je wszystkie naraz, co jest ulepszeniem w stosunku do wielu kroków wymaganych do zrobienia czegoś podobnego w standardowej witrynie Kalendarza Google.

Aplicación de calendario de Chromebook: selección de eventos múltiples JR

  • I, być może moja ulubiona funkcja ze wszystkich, na standardowym ekranie tworzenia wydarzenia możesz wypełnić dowolną liczbę pól, a następnie zapisać to konkretne ustawienie jako szablon do wykorzystania w przyszłości. Możesz udostępnić go jako szybkie autouzupełnianie lub nawet jako domyślną informację, która jest wypełniana przy każdym nowym wydarzeniu jako punkt początkowy.

Aplicación de calendario para Chromebook: plantillas JR

I zdobądź to: nawet jeśli nie poświęcasz czasu na konfigurowanie szablonów, Kalendarz biznesowy będzie oferować sugestie autouzupełniania na podstawie Twojej wcześniejszej aktywności w kalendarzu za każdym razem, gdy tworzysz nowe wydarzenie, a sugestie są nawet synchronizowane na wielu urządzeniach. (zarówno Android, jak i Chrome OS), w którym zainstalowałeś aplikację.

Aplicación de calendario para Chromebook: sugerencias de autocompletar JR

Mówiąc o interfejsie tworzenia wydarzeń, sposób, w jaki Kalendarz biznesowy umieszcza bieżący kalendarz tuż obok formularza nowego wydarzenia i umożliwia przeglądanie, a nawet interakcję z istniejącym kalendarzem podczas dodawania czegoś nowego, jest prawie bolesnym logicznym akcentem, prawda? uważać?

Kalendarz biznesowy ma wiele innych oszczędzających czas dodatków, w tym możliwość tworzenia predefiniowanych grup różnych indywidualnych kalendarzy, a następnie pokazywania i ukrywania ich za pomocą jednego kliknięcia lub dotknięcia paska ulubionych aplikacji u dołu ekranu. ekran (lub po prawej stronie, jeśli Twój Chromebook ma mniejszy ekran), nie wspominając o możliwości utworzenia niestandardowego pływającego przycisku akcji, który zapewnia szybki dostęp do wszystkich najczęściej używanych funkcji związanych z kalendarzem.

Jego powiadomienia są również bogatsze i bardziej wydajne niż te, które otrzymujesz w witrynie Kalendarza Google, z wbudowanymi opcjami odkładania alertów w dowolnym momencie i możesz dostosować praktycznie każdy aspekt aplikacji na swoim Chromebooku, od motywu i kolory do rozmiaru czcionki oraz obecność lub brak prawie każdego pojedynczego elementu, jaki można sobie wyobrazić.

Aplicación Calendario de Chromebook: Configuración JR

Mówię ci to. Rzeczy. Wschód. Fantastyczny. A teraz jest tak samo dobry na Chromebooku, jak na telefonie z Androidem.

Business Calendar 2 jest bezpłatny w swojej podstawowej formie z opcjonalną aktualizacją o wartości 7 €, która usuwa reklamy i odblokowuje niektóre zaawansowane funkcje (w tym wspomniany system szablonów). A jeśli zapłacisz raz za tę aktualizację, będzie ona dotyczyć zarówno Twojego Chromebooka, jak i wszystkich urządzeń z Androidem, na których zainstalowano tę aplikację.

Jeśli spędzisz tyle czasu, co ja, przyglądając się swojemu planerowi, będzie to dobrze wydane siedem dolarów. Ale nawet jeśli pozostaniesz przy bezpłatnej konfiguracji aplikacji, będziesz zaskoczony jakością ulepszeń, które wniesie ona do Twojego życia.

Dobry pamiętnik!

Chcesz uzyskać jeszcze więcej informacji od Google? Zapisz się do mojego cotygodniowego newslettera aby w każdy piątek otrzymywać wskazówki i informacje na wyższym poziomie prosto do Twojej skrzynki odbiorczej.

Prawa autorskie © 2022 IDG Communications, Inc.

Udostępnij to