Fallout 5 jest oficjalnie w fazie rozwoju, ale niestety prawdopodobnie daleko mu do premiery. To z pewnością jedna z najbardziej oczekiwanych gier, zwłaszcza że od 2015 roku nie mieliśmy gry Fallout dla jednego gracza. Na razie wygląda na to, że Bethesda jest zajęta pracą nad innymi grami.

Starfield to pierwsza gra wydana przed Falloutem 5 i na szczęście nie jest to zbyt odległe. Poza tym mamy The Elder Scrolls 6, na które czekamy, choć najwyraźniej nie został on jeszcze wydany. Potem możemy w końcu doczekać się Fallouta 5, mimo że wszyscy jesteśmy już starzy i siwi.

Jeśli chodzi o oficjalne informacje o Falloucie 5, z pewnością nie ma ich obecnie zbyt wiele. Mamy tylko opinie od Bethesdy, Todda Howarda, a nawet kilka plotek, które pojawiły się w ciągu ostatnich kilku lat. Niektóre wskazują na możliwą konfigurację, podczas gdy inne są nieco trudniejsze do rozpoznania. Na razie oto wszystko, co do tej pory wiemy o Fallout 5. W miarę ujawniania nowych szczegółów ta strona będzie aktualizowana o najnowsze wiadomości.

Fallout 5: bezpośrednio na pszenicę

  • Co to jest? Kolejna odsłona serii Fallout
  • Kiedy mogę w to zagrać? Potwierdzać
  • Na jakiej konsoli to będzie? Prawdopodobnie nie ma PlayStation

Data premiery Fallouta 5 i platformy

Fallout 4 Vault Dweller se inclina hacia la carne de perro

Fallout 4 (Źródło zdjęcia: Bethesda)

Chociaż obecnie nie ma potwierdzonej daty premiery Fallouta 5, istnieje wiele spekulacji. Widzieliśmy optymistyczne prognozy, ale biorąc pod uwagę, że Bethesda mocno koncentruje się na Starfield i The Elder Scrolls 6, niezależnie od tego, że gra nie została jeszcze ujawniona, nie spodziewaliśmy się tego długo.

W tej chwili spodziewamy się, że data premiery Fallouta 5 będzie odległa o wiele lat, co naprawdę zwiększy siedmioletnią lukę między Falloutem 3 (2008) a Falloutem 4 (2015). Na razie rok 2025 lub później wydaje się bardziej realistyczny.

Zależy to od tego, jak dobrze radzą sobie zespoły Bethesdy w każdym meczu. Ponieważ jednak w wywiadzie dla IGN z listopada 2021 roku Todd Howard powiedział, że studio ma „lokalizator Fallouta 5”, ogólny zarys tego, co chcą, żeby to było, myślimy, że minie trochę czasu, zanim usłyszymy odpowiedź. w przeciwnym razie.

Ponadto, rozmawiając z IGN (otwiera się w nowej karcie) w czerwcu 2022 r., Howard potwierdził, że Fallout 5 będzie kolejnym projektem Bethesdy po The Elder Scrolls 6. Ponieważ ta gra jest wciąż w fazie przedprodukcyjnej i prawdopodobnie zostanie wydana za kilka lat, wyobraź sobie możemy długo czekać na kolejnego Fallouta.

Platformy dla Fallouta 5 nie zostały potwierdzone, ale prawdopodobnie zobaczymy kolejną wersję Fallouta na Xbox Series X, Xbox Series S i PC. Jeśli oczywiście nie rozważamy teraz następnej generacji konsol. PS5 to jednak inna sprawa.

Logiczne jest, że Microsoft i Bethesda robią z tego tytuł ekskluzywny ze względu na kupowanie pierwszego przez drugiego. Jednak Xbox powiedział, że umowy na wyłączność na nowe gry Bethesdy będą ustalane indywidualnie dla każdego przypadku, więc trudno być pewnym. Przynajmniej powinniśmy spodziewać się, że Fallout 5 będzie tytułem Xbox Game Pass.

Biorąc pod uwagę, że cykl życia konsoli trwa zwykle około siedmiu lat, wydaje się prawdopodobne, że Fallout 5 zostanie wydany na tych systemach, zanim zostaną wprowadzone systemy nowej generacji.

Lokalizacja i ustawienie Fallout 5: gdzie można to ustawić?

Paisaje árido de lluvia radiactiva con pilones salpicados en la distancia

Fallout 4 (Źródło zdjęcia: Bethesda)

Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę Fallout, wiesz, jak bardzo on kocha jej zniszczoną nuklearnie, apokaliptyczną amerykańską scenerię. Każda gra Fallout została osadzona w stanie USA, więc jest oczywiste, że ten aspekt się nie zmieni. Na przykład Fallout 3 został osadzony w Waszyngtonie, podczas gdy Fallout 4 został osadzony w Bostonie.

Byłoby miło zobaczyć, jak Fallout eksploruje różne części świata, ale może to zbyt zmienić grę i zrazić długoletnich fanów, którzy szczególnie lubią tę scenerię. Nie trzeba daleko szukać, aby zobaczyć fanów rozmawiających i fantazjujących o tym, gdzie odbędzie się Fallout 5.

Oto najpopularniejsze miejsca, o których do tej pory słyszeliśmy:

Nowy Orlean
Plotki o nowej grze Fallout, której akcja toczy się w Nowym Orleanie, zaczęły się po tym, jak w 2016 roku zauważono w Internecie zgłoszenie znaku towarowego dla „Fallout New Orleans (otwiera się w nowej karcie)”. Ta lista pojawiła się nie więcej niż pięć lat później. , ale to wszystko może być sprytną przynętą i zamianą.

Odwiedzaliśmy już bagniste tereny w Falloucie, ale gra osadzona w całości na Dalekim Południu byłaby z pewnością ciekawym podejściem.

Chicago
Ten jest nieco bardziej „tam” pod względem ważności. Posiadanie gry osadzonej w Wietrznym Mieście to tylko spekulacje, ponieważ fani Fallout: New Vegas pamiętają, że istnieje wskazówka dotycząca placówki Enklawy w Chicago.

Gdziekolwiek indziej na świecie
W Stanach Zjednoczonych nigdy nie wydano gry Fallout, więc czy Fallout 5 może być tym, który przełamie ten trend? Gra osadzona w Korei, Chinach, Rosji lub gdziekolwiek indziej byłaby świetną okazją do zmiany wyglądu mapy i lokacji. Nowa odsłona to świetna okazja, aby nadać franczyzie nową estetykę.

Fallout 5 dla wielu graczy: czy to będzie miało?

Fallout 76 SGF 2022

Fallout 76 (Źródło zdjęcia: Bethesda)

Online multiplayer i kooperacja
We wszystkie główne gry Fallouta grano tylko w trybie dla jednego gracza. Fanom chyba zawsze podobał się pomysł wędrówki po apokaliptycznych pustkowiach z przyjaciółmi, ale kiedy wypróbowano go w Falloucie 76, nie wyszedł on zbyt dobrze.

Fallout 5 zostałby prawdopodobnie zaprojektowany wyłącznie jako doświadczenie dla jednego gracza, ponieważ zespół Fallout 76 stale aktualizuje i stara się ulepszyć wrażenia z gry wieloosobowej w swojej usłudze online. Biorąc pod uwagę burzliwą historię 76, Fallout 5 prawdopodobnie zbytnio ucierpiałby z powodu „słabej” rozgrywki wieloosobowej. Wygląda na to, że Bethesda może teraz chcieć uniknąć.

To nie znaczy, że nie będzie funkcji społecznościowych. Może istnieć system społecznościowy, jak widzieliśmy w grach takich jak Dark Souls i Bloodborne, polegający na pozostawianiu wiadomości innym graczom, aby dali im wskazówki (lub trollowali), ale to może wcale nie być ich miejsce na świecie. z Fallouta.

Fallout 5 wiadomości i plotki

Personaje blindado de Fallout 4

Fallout 4 (Źródło zdjęcia: Bethesda)

Fallout 5 pojawia się po The Elder Scrolls 6
W rozmowie z serwisem IGN (otwiera się w nowej karcie) Todd Howard potwierdził, że Fallout 5 będzie kolejnym projektem Bethesdy po The Elder Scrolls 6.

„Tak, Elder Scrolls 6 jest w fazie przedprodukcyjnej, a później zrobimy Fallouta 5, więc nasza lista jest przez jakiś czas dość pełna” – powiedział Howard publikacji. „Mamy też inne projekty, które od czasu do czasu przeglądamy”.

Prace rozpoczęte… mniej więcej
Rozpoczęły się prace nad Falloutem 5, ale nie wstrzymujcie oddechu, aby zobaczyć je w najbliższym czasie. W rozmowie z IGN (otwiera się w nowej karcie) w listopadzie 2021 r. w sprawie zbliżającej się premiery The Elder Scrolls 5: Skyrim Anniversary Edition, szef studia Bethesda, Todd Howard, ujawnił, że istnieje już dokument projektowy „One Page” dla Fallout 5, będący bardzo wczesny model tego, co studio zaplanowało dla gry.

Ponieważ dokument projektowy jest jedną stroną, jest planem wysokiego poziomu i dlatego niewiele jest do udostępnienia. Biorąc pod uwagę przede wszystkim Starfield i The Elder Scrolls 6, minie trochę czasu, zanim usłyszymy więcej o Fallout 5.

Jeśli chodzi o to, czy Obsidian, studio, które zajmowało się pracami rozwojowymi nad Fallout: New Vegas z ery Xbox 360, może być trochę zaangażowane, Howard powiedział: „Od czasu do czasu pracowaliśmy z innymi ludźmi. Nie wiem, co się stanie”. …Gdybym mógł machnąć ręką i wydać [Fallout 5]… wiesz, chciałbym znaleźć sposób na przyspieszenie tego, co robimy, ale tak naprawdę nie mogę dzisiaj powiedzieć ani zobowiązać się do czegokolwiek, co się dzieje stanie się, gdy poza naszą kadencją będzie Starfield, a następnie Elder Scrolls 6″.

Puerta de la bóveda de Fallout 4 con '111' escrito en ella

(Zdjęcie: Bethesda)

Nowy silnik Fallouta 5
Bethesda potwierdziła, że ​​zaktualizowała swój silnik, który był wcześniej używany do tworzenia The Elder Scrolls 4: Oblivion, Fallout 3, Skyrim, a nawet Fallout 4. Jak wszyscy wiemy, silnikiem używanym w tych grach był Creation Engine. ..w najlepszym razie janky. Był nękany licznymi problemami z animacją i coś było nie tak ze wszystkimi projektami postaci i ruchem.

Według Bethesdy, ten nowy silnik, nazwany po prostu Creation Engine 2, jest używany do tworzenia Starfield i Elder Scrolls 6. Według GamesRadar (otwiera się w nowej karcie), nowy silnik przynosi nowe renderingi, oświetlenie, animacje (alleluja), scenerię i fotogrametrii. .

Todd Howard mówił o silniku po ogłoszeniu fuzji Microsoftu w 2021 roku, mówiąc, że „doprowadziło to do naszego największego remontu silnika od czasu Obliviona, z całą nową technologią napędzającą naszą pierwszą nową markę od 25 lat, Starfield, a także The Elder Scrolls”. .

Udostępnij to