Dzięki nowej aktualizacji usuwanie irytujących uczestników z rozmowy w Google Meet wkrótce będzie znacznie lepsze.

Narzędzie do wideokonferencji będzie teraz oferować bogatszy zestaw opcji dla tych, którzy chcą władać młotem sprawiedliwości, z możliwością nie tylko usuwania uczestników, ale także zgłaszania ich i blokowania.

Mamy nadzieję, że ta zmiana położy kres uciążliwym użytkownikom siejącym spustoszenie w rozmowach w Google Meet i będzie to dobra wiadomość dla wszystkich chętnych Jackie Weavera.

Blok spotkania Google

W poście na blogu dotyczącym aktualizacji Google Workspace (otwiera się w nowej karcie) informującym o nowościach, firma zauważyła, że ​​przeniesienie oznacza, że ​​gdy gospodarz lub współprowadzący usunie uczestnika z rozmowy, otrzyma on również wybrane zasoby. Akcje.

Google Meet blokuje lub usuwa użytkowników z rozmowy

(Źródło obrazu: Google Workspace)

Oprócz prostego usunięcia uczestnika z rozmowy zostaniesz teraz poproszony o przesłanie dodatkowego zgłoszenia nadużycia i/lub zablokowanie użytkownikowi możliwości dołączenia.

„Mamy nadzieję, że te dodatkowe opcje ułatwią zarządzanie spotkaniami i zapobiegną dalszym przerwom” – powiedziała firma.

Zauważa, że ​​korzystanie z funkcji „blokuj” powinno być używane tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne, a zablokowanych użytkowników można ręcznie przywrócić do połączenia z panelu „Ludzie”.

Aktualizacja, która jest obecnie wprowadzana i nie wymaga żadnych specjalnych zmian ze strony użytkownika ani administratora, będzie dostępna w Google Meet na laptopach i komputerach stacjonarnych oraz urządzeniach z Androidem i iOS. Jest dostępny dla wszystkich klientów Google Workspace, byłych klientów G Suite Basic i Business oraz użytkowników z osobistymi kontami Google.

Wiadomość pojawia się wkrótce po tym, jak firma ogłosiła, że ​​połączy Google Meet z bardziej ukierunkowaną na konsumentów platformą Duo w jedną platformę.

Przeprowadzka zapewni użytkownikom „zintegrowane rozwiązanie do rozmów wideo i spotkań”, ponieważ Duo zostanie przemianowane na Google Meet później w 2022 roku.

Udostępnij to