Dostawca VPN ExpressVPN podjął decyzję o zamknięciu swojej działalności w Indiach po ostatnim ruchu lokalnych prawodawców.

Zgodnie z nową indyjską regułą VPN, która wejdzie w życie 27 czerwca, firmy będą zobowiązane do przechowywania prawdziwych nazw użytkowników, przypisanych im adresów IP, wzorców użytkowania i innych danych identyfikacyjnych.

ExpressVPN twierdzi, że odmawia udziału w podejmowanych przez rząd indyjski próbach ograniczenia wolności w Internecie i koncentruje się na ochronie prywatności i wolności wypowiedzi w Internecie.

ExpressVPN w Indiach

ExpressVPN twierdzi, że ten ruch spowoduje „minimalną różnicę” pod względem doświadczenia użytkownika. Dla wszystkich obecnych użytkowników Express VPN, którzy chcą połączyć się z indyjskim serwerem, możesz wybrać lokalizację serwera VPN „Indie (przez Singapur)” lub „Indie (przez Wielką Brytanię)”.

W przypadku wirtualnych lokalizacji zarejestrowany adres IP jest zgodny z krajem, z którym użytkownicy chcą się połączyć, podczas gdy serwer znajduje się fizycznie w innym kraju.

Jeśli chodzi o użytkowników Internetu z Indii, ExpressVPN twierdzi, że mogą mieć pewność, że ich ruch online nie jest rejestrowany ani przechowywany i nie jest monitorowany przez ich rząd.

Nowe prawo dotyczące danych zostało wprowadzone przez indyjski zespół reagowania na incydenty komputerowe (CERT-In) rzekomo jako środek zwalczania cyberprzestępczości.

ExpressVPN twierdzi jednak, że projekt ustawy jest „nadmierny i tak szeroki, że otwiera okno na potencjalne nadużycia” i powiedział, że uważa, że ​​„szkoda spowodowana potencjalnym nadużyciem tego rodzaju prawa znacznie przewyższa wszelkie korzyści, jakie można uzyskać”. powiedz, że wyjdzie od niej”.

Wielu indyjskich prawodawców nie podoba się na VPN, pomimo niezaprzeczalnych przypadków legalnego korzystania z komercyjnych VPN. We wrześniu 2021 r. pojawiły się wezwania do całkowitego zakazu krajowych usług VPN, mimo że indyjskie VPN są szeroko stosowane wśród konsumentów w regionie.

Udostępnij to