Kolejne spoilery Godzilla vs. Kong.

Godzilla vs Kong jest już w HBO Max, a najnowszy film MonsterVerse był zabawną przejażdżką w naszej opinii. Nie jest pozbawiony problemów, ale jeśli chodzi o przeboje kinowe, jest to jeden z najładniejszych, jakie widzieliśmy w 2021 roku.

Gdy nad ich epicką walką opada kurz, po ostatnich scenach filmu pozostaje kilka pytań. Wyobrażamy sobie, że będziesz miał własne pytania dotyczące Godzilli vs Kong, w tym pytania dotyczące jej zakończenia.

Tutaj wkraczamy. Jesteśmy tutaj, aby odpowiedzieć na niektóre z tych pytań, takie jak kto został zwycięzcą Duo's Battle, jak kończy się film i czy będą jakieś inne wpisy w Legendary's MonsterVerse.

Zwróć uwagę, że po napisach poniżej film ma spoilery. Jeśli jeszcze nie widziałeś gry Godzilla vs Kong w całości, opuść tę stronę i wróć, gdy to zrobisz. W przeciwnym razie zepsuty film będziesz miał dla siebie.

Godzilla vs Kong: kto wygrał w klasyfikacji generalnej?

Godzilla kontra Kong

(Zdjęcie: Warner Bros)

Na początek to świetne pytanie, ale najlepiej wyjaśnić je teraz, aby zapewnić szerszy kontekst dla poniższej sekcji.

Dla tych nieznanych reżyser Adam Wingard powiedział IGN, że w walce duetów będzie tylko jeden zwycięzca. „To on podejmuje decyzje” – powiedział. Nie musisz już o tym dyskutować. Oglądasz ten film. To Godzilla, to King Kong. Walczą… a ty wygrywasz i tyle.

Godzilla i Kong rozbijają się tylko dwa razy w tym filmie, co jest trochę rozczarowujące jak na film reklamujący to jako ostateczną rozgrywkę. Tak czy inaczej, niezależnie od tego, jak rozgrywają się ostatnie sceny filmu, więcej niż później, jest tylko jeden wyraźny zwycięzca.

To Godzilla.

Czemu? Ano dlatego, że prehistoryczny potwór morski wygrywa obie walki. W pierwszym Godzilla prawie utopiła Konga. Gdyby nie tama bomb głębinowych marynarki wojennej Stanów Zjednoczonych, to również odniosłoby sukces. Kong wraca na swój statek i najwyraźniej nie jest w stanie kontynuować walki. Ekipa marynarki wojennej USA wyłącza nawet silniki, światła i broń, aby Godzilla uwierzył, że wygrał, aby nie wrócił i nie dobił Konga.

W drugiej walce Godzilla ponownie pokonuje Konga. Oczywiście ta walka jest bardziej zrównoważona dzięki inteligencji Konga i jego toporowi z pustej ziemi, ale Godzilla wciąż ją przewyższa. To ten ostatni rozdziera Konga ostrymi pazurami i tupie się w klatkę piersiową, by ostatecznie zakończyć walkę.

Po raz kolejny, bez interwencji ludzkości, która miała pomóc Kongowi w potrzebie, nie przeżyłby. To dr Lind używa jednego ze statków HEAV Apex Cybernetics, aby zrestartować serce Konga i pozwala mu pomóc Godzilli pokonać prawdziwego antagonistę filmu, o czym będziemy mówić dalej.

Pod koniec filmu panuje między nimi niechętny szacunek. W naszych umysłach jest jednak oczywiste, że Godzilla jest ostatecznym potworem w MonsterVerse, bez względu na to, co mówią Kong lub jego fani.

Godzilla vs Kong: jak kończy się film?

Godzilla kontra Kong

(Zdjęcie: Warner Bros.)

Film Adama Wingarda mógł być zwiastowany jako tytaniczna rozgrywka między tytułową parą, ale nie są oni jedynym potworem w filmie. Okazuje się, że część ludzkości nie wyciągnęła lekcji z Godzilli, Kong: Skull Island czy Godzilla: King of the Monsters.

Co oni teraz zrobili? Dobra, zrobili robotyczną wersję Godzilli. Czytasz poprawnie. Dzięki połączeniu cybernetyki, jednej z czaszek króla Ghidoraha, Apex Cybernetics i energii Hollow Earth, Apex Cybernetics, firma będąca antagonistą filmu, stworzyła Mechagodzillę.

Jeśli chcesz zapoznać się z tym, kim lub czym jest Mechagodzilla, możesz znaleźć więcej informacji w naszym artykule instruktażowym na temat Mechagodzilli. Jeśli chcesz tylko odpowiedzi na koniec filmu, czytaj dalej.

Ostatecznie Apex Cybernetics stworzył Mechagodzillę, aby ludzkość miała sposób na walkę z Godzillą, gdyby kiedykolwiek zwrócił się przeciwko nim. To głupi pomysł, biorąc pod uwagę, że Godzilla zostawił ludzkość w spokoju od końca King of the Monsters, ale zawsze jest ktoś, kto chce wykorzystać sytuację.

Aby działać poprawnie, Mechagodzilla wymaga większego źródła zasilania niż może zapewnić Apex. Krótko mówiąc, kradną energię z pustej Ziemi, aby zasilić swoje stworzenie i nic dziwnego, że sprawy idą bardzo źle. Mechagodzilla staje się świadomy dzięki połączeniu źródła mocy Hollow Earth i utrzymującej się świadomości króla Ghidorah i zaczyna wyrównywać bazę Apex Cybernetics w Hongkongu.

Godzilla, który właśnie pokonał Konga, w końcu spotyka swojego rywala w kolejnej bitwie. Napędzany energią Pustej Ziemi i furią króla Ghidoraha, Mechagodzilla natychmiast przejmuje kontrolę nad swoim imiennikiem. Godzilla nie ma szans ze swoim arsenałem broni, falami energii pustej Ziemi i metalową skorupą, więc nie jest zaskoczeniem, że Mechagodzilla pokonuje swojego odpowiednika.

Jednak, nie wszystko stracone. Jak wspomnieliśmy w poprzednim rozdziale, Kong dołącza do walki po tym, jak Jia, dziewczyna, z którą Kong ma ufny związek, przekonuje go, że Godzilla nie jest jego wrogiem. Ratując Godzillę przed pewną śmiercią, Kong i jego były przeciwnik odłożyli na bok różnice i połączyli siły, by pokonać Mechagodzillę.

Po emocjonującym zderzeniu w tę i z powrotem Godzilla przeładowuje topór Konga swoim wybuchem nuklearnym, a Kong odcina ogon Mchagodzilli. Kolejny cios siekierą i jego prawe ramię upada na ziemię; olej wycieka z rany na jego ramieniu.

Z Mechagodzillą na plecach Kong kontynuuje atak. Po zamachu w klatce piersiowej następuje amputacja lewej ręki i prawej nogi Mechagodzilli, co powoduje upadek Mechagodzilli na ziemię. Mechagodzilla przygotowuje się do ataku nuklearnego, ale zostaje powstrzymany przez kolejny cios toporem Konga. Kong wskakuje na ciało swojego wroga i rozrywa mu głowę oraz górną część kręgosłupa, by w końcu zakończyć rządy terroru Mechagodzilli.

Kong, wyczerpany, upada na ziemię. Gdy ludzkość świętuje zwycięstwo Konga, Godzilla wstaje i podchodzi do gigantycznej małpy. Kong chwyta swój topór i przygotowuje się do kolejnej walki. Ku jego zaskoczeniu, Godzilla po cichu przyznaje, że Kong uratował mu życie i wydaje się oferować mu szacunek. W odpowiedzi Kong upuszcza swój topór, aby rozładować sytuację.

Gdy para wie, gdzie się znajduje, Godzilla pływa w Oceanie Spokojnym. Kong wraz z Jią, dr Lindem i dr Andrewsem wraca na Pustą Ziemię, która jest teraz jego domem.

Godzilla vs Kong: czy będzie kolejny film?

godzilla kontra kong

(Zdjęcie: Warner Bros.)

Trudno powiedzieć. Zakończenie Godzilli kontra Konga z pewnością pozostawia otwarte drzwi dla filmów W izolatce dla pary, ale sam Wingard mówi, że każda kontynuacja będzie podyktowana zapotrzebowaniem publiczności.

W rozmowie z DreadCentral przed premierą filmu Wingard powiedział, że MonsterVerse znajduje się teraz na rozdrożu. To naprawdę do tego stopnia, że ​​opinia publiczna musi iść naprzód i głosować na więcej z tych rzeczy. Jeśli ten film odniesie sukces, oczywiście oni [Warner Bros] będą dalej posuwać się do przodu. »

Jeśli będą jakieś kontynuacje, prawdopodobnie będą miały miejsce na Pustej Ziemi. Wciąż wiele nie wiemy o tym podziemnym świecie, w którym mają się urodzić Tytani. Co więcej, eksploracja tego świata zapewniłaby, że nie będzie innego powtórzenia formuły Warner Bros. „Tytanów walczących o wściekłość Ziemi”. Hollow Earth daje im twórczą licencję na reprezentowanie Hollow Earth według własnego uznania i pokazuje Kongowi, jak mierzy się z zagrożeniami w jego nowym królestwie.

Jak na razie Kong i Godzilla poszły własnymi drogami i nie jest jasne, czy zobaczymy ich ponownie, czy też MonsterVerse. Decyzja o przyszłych ratach zależy od opinii publicznej.

Godzilla vs Kong jest już dostępna w HBO Max oraz w kinach w Stanach Zjednoczonych, a także w kinach w innych częściach świata.

 

Udostępnij to