Poniżej znajdują się spoilery dotyczące 7 odcinka WandaVision.

Odcinek 7 WandaVision wreszcie ujawnił prawdziwego złoczyńcę serialui to on jest tym, którego podejrzewaliśmy przez cały czas, mimo że teorie fanów przyciągnęły wszystkich potencjalnych wrogów Marvela, od Mephisto po barona Mordo z Doctor Strange.

Zamiast tego, koniec odcinka 7 ujawnił, że główny antagonista WandaVision przez cały czas ukrywał się na widoku. Agatha Harkness, sąsiadka, którą znamy jako Agnes, grana przez Kathryn Hahn, ma własne magiczne moce i pociągała za sznurki Wandy przez całą serię, zwykle dręcząc naszego tytułowego bohatera w trakcie serii. Ostatnie siedem odcinków serialu. .

Jak mówi numer muzyczny na końcu odcinka 7: „Kto pociągnął za każdy sznurek? To była Agata od początku«. Co bardziej niepokojące dla Wandy Maximoff, piosenka mówi również, że „jest już za późno, aby coś naprawić, teraz, gdy wszystko poszło nie tak”.

Dowiadujemy się również, że Agatha Harkness zabiła psa Sparky, zwierzaka rodziny WandaVision. To niewybaczalne.

Następnie Kim jest Agatha Harkness i jakie spustoszenie spowodowała w życiu Wandy w Westview? I czy Mephisto może nadal być częścią historii WandaVision? Wyjaśnimy wszystko poniżej i zbadamy pytania bez odpowiedzi, które pozostawił 7. odcinek serii.

Kim jest Agatha Harkness w komiksach?

W komiksach Marvela Agatha Harkness wystąpił w Fantastycznej Czwórce #94, 1970. Początkowo uważana za osobę biegłą w sztuce wychowywania dzieci, okazuje się być czarownicą; później okazało się, że żyje od setek lat i była obecna podczas Procesów Czarownic z Salem.

W komiksie Agatha Harkness była mentorem i ewentualnym wrogiem Wandy: ujawniła, że ​​dzieci Wandy składają się z części złoczyńcy Marvela, Mephisto, a Wanda zamordowała ją później w szczególnie trudnym dla postaci okresie w latach 2000. Jak zawsze w przypadku postaci z komiksów Marvela, Agata nie pozostanie całkowicie martwa na długo. na zawsze.

To prawie całe tło, którego potrzebujesz, aby dostać się do serii.

Czy Agatha Harkness to prawdziwy czarny charakter WandaVision?

Agatha Harkness Wanda Vision

(Zdjęcie: Marvel Studios)

Największym pytaniem bez odpowiedzi do tej pory WandaVision było, kto jest złoczyńcą serialu. Wreszcie odcinek 7 ujawnia, gdzie Wanda wchodzi do piwnicy Agnes w poszukiwaniu swoich dzieci, Billy'ego i Tommy'ego, ujawnia, że ​​jej sąsiadką jest w rzeczywistości Agatha Harkness i że ją ma. - Nawet magiczne moce, a także wiele przedmiotów związanych z czarną magią rozsianych po okolicy. wokół twojej piwnicy.

Kolejny numer muzyczny, który Agatha gra na głowie Wandy, wyraźnie pokazuje, że Agnes jest i zawsze była antagonistką serialu.

Ponieważ pozostały tylko dwa odcinki, wydaje się mało prawdopodobne, aby Mephisto lub jakikolwiek inny podmiot spekulowany przez Marvela wkroczył i udowodnił, że jest „prawdziwym” złoczyńcą.

Ale teorii Mephisto nie można jeszcze całkowicie wykluczyć, a oto dlaczego. Pochodzenie Mephisto zostało niedawno szczegółowo opisane w komiksie Avengers, Avengers numer 38, w ostatnim tomie serii; ta konkretna liczba została opublikowana pod koniec ubiegłego roku. Reprezentuje Ziemię uformowaną cztery miliardy lat temu we Wszechświecie Marvela, a Mephisto pojawia się jako… mucha. Ponownie sprawdziliśmy problem w Marvel Unlimited po wydaniu odcinka.

Prawdopodobnie zauważyłeś muchę w domu Agnes pod koniec odcinka 7. Czy Mephisto może nadal być częścią historii WandaVision, która nie została jeszcze ujawniona? Czy to może być niewidzialny mąż Agnes, „Ralph”?

Główny problem z tą teorią polega na tym, że ten konkretny komiks został wydany pod koniec 2020 roku, podczas gdy WandaVision zaczęło kręcić dużo wcześniej. To mógł być zwykły zbieg okoliczności.

Niektórzy spekulują, że syn komiksów Marvela w uniwersum Agathy, Nicholas Scratch, również ukrywał się w serialu. Króliczek Agathy nazywa się Pan Scratchy. Czy użyłeś swoich magicznych mocy, aby zmienić własnego syna w zwierzaka? Jest to teoria, którą wielokrotnie widzieliśmy. Jeśli to prawda, to wielki szczegół.

Uważa się, że książka widziana w piwnicy Agaty pod koniec odcinka 7 to Darkhold, książka o potężnej czarnej magii, która wielokrotnie pojawiała się w komiksach Marvela.

Za jakie wydarzenia WandaVision odpowiada Agatha Harkness?

WandaVision Agatha Harkness Pietro

(Zdjęcie: Marvel / Disney)

Prawie wszystko, co przydarzyło się Wandzie lub Visionowi w tym zestawie odcinków, wynika z działań Agathy Harkness (lub SWORD, w kilku innych przypadkach). Oto, co zakończenie odcinka 7 ujawniło, że Agatha jest odpowiedzialna za ostatnie siedem odcinków serialu:

  • Chaotyczny pokaz magii Wandy i Visiona, który miał miejsce w odcinku 2.
  • Herb, sąsiad Wandy i Visiona, zachowuje się dziwnie z Agnes w odcinku 3.
  • Całe istnienie Pietro w Westview, najwyraźniej fakt, że Wanda zobaczyła jego zwłoki, krótko sugeruje, że jego Walking Corps to prawdziwa okazja. Niektórzy spekulują, że „Pietro” może być także synem Agaty Nicholasem, ale teoria królika ma więcej sensu na tym froncie. Oczywiście musimy dowiedzieć się więcej o tym „oszuście”.
  • Podczas zeszłotygodniowego odcinka o tematyce Halloween, w którym Agnes wydawała się być na obrzeżach miasta, sfałszowała to, prawdopodobnie po to, aby Wanda i Vision zejść ze szlaku.
  • Śmierć psa Sparky. SPOCZYWAJ W POKOJU.
  • Szepcząc: „Czy myślisz, że może na to zasługujesz?” za kamerą podczas udawanego, dokumentalnego monologu Wandy w odcinku 7.
  • Aha, i chociaż nie jest to związane z wydarzeniami z serialu, raz ugryzło dziecko.

Jednak to, czego nie widzieliśmy w tych retrospekcjach, to dokładnie to, jak powstały Westview i Hex. Wanda stworzyła miasto? Czy to Agatha Harkness? A może była to kombinacja tych dwóch? Jest to temat wielu dyskusji.. Dokładne początki miasta nie zostały jeszcze ujawnione, ale mamy nadzieję, że dowiemy się, jak to wszystko potoczyło się w kolejnych dwóch odcinkach.

Czy Agatha Harkness przywróciła Visiona do życia?

Ta część nie została ostatecznie zbadana, ale mamy nadzieję, że magia Agathy prawdopodobnie pomogła przywrócić Visiona do życia w świecie sitcomów Westview. To dlatego, że tak jak Pietro, gdy na krótko pojawiło się jego zwłoki Wanda w odcinku 6, Wędrujące zwłoki Visiona bez Kamienia Umysłu była widziana w swojej „prawdziwej” postaci w odcinku 4 serialu.

Podobnie możemy założyć, że Agata jest częściowo odpowiedzialna za istnienie dzieci Wandy, Billy'ego i Tommy'ego, ale to kolejny element spektaklu, który wymaga wyjaśnienia.

Magia Agaty jest więc prawie na pewno częścią powodu, dla którego nasz Avenger syntetyczne martwe natury. Ale musimy tylko poczekać i zobaczyć prawdę o odrodzeniu Avengera.

Udostępnij to