Spoilery do pierwszego odcinka Ms. Marvel.

Pani Marvel zrobiła swój pierwszy duży krok w Marvel Cinematic Universe (MCU). Ulubiony przez fanów serial o superbohaterach w końcu pojawił się na Disney Plus i nie marnuje czasu na znalezienie swojego miejsca w gigantycznej serii Marvela.

Jak? Cóż, otwierający odcinek Ms. Marvel zawiera jajko wielkanocne, które bezpośrednio odnosi się do Spider-Man: No Way Home. Nie tylko to, ale serial Disney Plus tworzy to połączenie na scenie po napisach. Tak, z pewnością jesteśmy rozpieszczani najnowszym projektem MCU Phase 4.

Jeśli potrzebujesz pomocy w ustaleniu, co się dzieje w tym stingerze po napisach, jesteśmy tutaj, aby Ci pomóc. Poniżej przeprowadzimy Cię przez to, co dzieje się w tej krótkiej scenie, kto jest w nią zaangażowany i co potencjalnie przygotowuje do przyszłych odcinków Ms. Marvel.

Bądź ostrożny: zanurzamy się w Pełne terytorium spoilerów na premierę Ms.Marvel od teraz. Nie czytaj dalej, chyba że widziałeś pierwszy odcinek serialu Disney Plus, bo inaczej zepsujesz niespodziankę.

Ms. Marvel Napisy końcowe sceny Wyjaśnienie: Z kim współpracuje Agent Cleary?

Zaraz, kim jest ta postać, która pracuje u boku Agenta Cleary'ego? (Źródło zdjęcia: Marvel Studios)

Scena otwiera się, gdy tajemnicza kobieta ogląda film, w którym Kamala Khan, znana jako Pani Marvel, używa swoich supermocy podczas pierwszego AvengerConu. Dzieje się tak po tym, jak Khan zakłada na ramię starą bransoletkę swojej babci, która jest nasycona mistycznymi zdolnościami, które pozwalają Khanowi rozciągać kończyny i tworzyć platformy oparte na energii za pomocą kosmicznych mocy i przypadkowo pokazać swoje umiejętności podczas konkursu.Marvel cosplay.

Oczywiście dokonanie takiego wyczynu z pewnością wzbudzi niechciane zainteresowanie, dlatego ta anonimowa kobieta ogląda nagranie na swoim telefonie komórkowym. Pokazuje nagranie jednemu ze swoich współpracowników i mówi, że „nigdy wcześniej nie widziała takich mocy”. Do kogo on mówi? Nikt inny jak Agent Cleary (Arian Moayed), pracownik Departamentu Kontroli Uszkodzeń (DODC), który przeprowadził wywiad z Peterem Parkerem w No Way Home na temat śmierci Mysterio.

Odpowiadając drugiemu agentowi, Cleary mówi, że powinni ją „przyprowadzić”, co oznacza, że ​​​​znajdą i aresztują Khana, aby dowiedzieć się, w jaki sposób zdobyła takie supermoce. Scena kończy się, zanim dowiemy się, kto jest współpracownikiem Cleary'ego, ale w sekwencji napisów końcowych widzimy, jak przechodzi obok agentki Sadie Deever, którą gra Alysia Reiner z Orange Is The NewBlack.

Mówiono, że Reiner grał kogoś o imieniu Deever, zanim Ms. Marvel została wydana w Disney Plus. Ponieważ te spekulacje okazały się prawdziwe, jest prawdopodobne, że inna część tych plotek jest również słuszna: że agentka Sadie Deever jest szefem lub przynajmniej jest zaangażowana w organizację o nazwie NICE.

Scena post-kredytów Ms. Marvel: Kim jest Agent Deever? A co jest ŁADNE?

Pani Marvel w swoim serialu Disney Plus wykorzystuje swoje moce, by stworzyć tarczę chroniącą Kamrana

Wygląda na to, że podczas swojego programu telewizyjnego pani Marvel będzie musiała być o krok przed NICE. (Źródło zdjęcia: Marvel Studios)

Niestety, nie ma komiksu odpowiadającego Agentowi Deeverowi czy rządowej organizacji NICE. W związku z tym nie możemy zagłębić się w historię tej postaci lub tej firmy, aby dowiedzieć się, jak mogą wpłynąć na fabułę Ms. Marvel (lub MCU jako całości) posuwającą się do przodu.

Pojawiło się jednak kilka przecieków wskazujących na role, jakie Agent Deever i NICE będą pełnić w programie Marvel TV. Znane osoby z MCU, w tym The Cosmic Circus (otwiera się w nowej karcie) i MyTimetoShineHello (otwiera się w nowej karcie), drażniły swoje role w postępowaniu, ale te informacje nie zostały jeszcze ujawnione. fabuła Pani Marvel.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Agencie Deever i NICE, pokrótce wyjaśnimy ich antagonistyczne role w serii po obrazku poniżej. To wszystko jest spoilerem, więc wróć teraz, jeśli wolisz nie wiedzieć.

Kamala Khan siedzi na latarni i je jedzenie w Ms. Marvel na Disney Plus

Pani Marvel będzie musiała się nią zająć… (Źródło zdjęcia: Marvel Studios)

Według MyTimetoShineHello, NICE to organizacja rządowa, która powstała po Avengers: Endgame. Spędza czas na łapaniu i więzieniu supermocnych ludzi, których uważa za zagrożenie dla publiczności, co nie jest wielkim zaskoczeniem, biorąc pod uwagę sposób zakończenia gry.

Z coraz większą liczbą superbohaterów pojawiających się na Ziemi i we Wszechświecie Marvela, wydaje się, że rząd USA robi wszystko, co w jego mocy, aby zwalczać te osoby i zamykać je, zanim zdążą wyrządzić jakiekolwiek dalsze szkody. Już szykowali się, by powstrzymać superbohaterów wraz z nadejściem porozumień Sokovii w Captain America: Civil War. Od tego czasu wiele się wydarzyło w MCU, więc jest oczywiste, że władze chciałyby rozprawić się z każdą obdarzoną super mocą osobą, która może stanowić zagrożenie dla świata.

Na pewno dowiemy się, co oznacza NICE, a także więcej informacji o tym, jak została stworzona, w nadchodzącym odcinku. Na razie NICE z pewnością celuje w Ms. Marvel i, nie psując niczego (widzieliśmy pierwsze dwa odcinki, więc przeczytaj naszą recenzję bez spoilerów, aby uzyskać więcej), zdecydowanie są one umieszczone w roli współantagonisty. Lepiej zachowaj zimną krew, Kamala.

Najlepsze dzisiejsze oferty Disney+

Udostępnij to